چگونه برای برند خود رنگ های مناسب استفاده کنیم ؟

تعداد بازدید : 4776
انتخاب رنگ برای برند
5/5 - (1 امتیاز)

اگر در شرکتی مشغول به کار هستید و به فکر این هستید که آنجا را ترک کنید و برند و کسب و کار خود را شروع کنید، یا اگر به فکر استارت آپی نوین و جدید هستید، درک تاثیر گذاری رنگ ها در رفتار خریداران کالا یا خدمات شما، در موفقیت برند شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. انتخاب رنگ برای برند یکی از مهمترین جنبه های برندینگ است.

در واقع تحقیقات نشان داده است که 85% از خریداران بر این باورند که رنگ ها بزرگترین انگیزه ی خرید یک کالای مشخص را در آنها ایجاد می کند. در همان حال 92% خریداران بر این باورند که شمایل ظاهری و بصری کالا از جمله رنگ، مهمترین فاکتور مارکتینگ و بازاریابی آن کالا می باشد.

 

انتخاب رنگ برند

 

ما در اینجا 5 راهکار خلاقانه برای انتخاب رنگ های برند برای شما آماده کرده ایم، که رنگ های مورد استفاده ی شما استاندارد و برای مشتریانتان به یاد ماندنی باشد.

 

 

1. اهداف خود را بشناسید.

رنگ لوگوی کوکاکولا

“برندهایی با الگو های رنگی خوب، بر حسب اتفاق به وجود نیامده اند”

Richard Branson زمانی که داشت رنگ قرمزی جذاب و پر جنب و جوش برای برند خود یعنی “Virgin” انتخاب میکرد، خریداران و طرفداران برند خود را به بولد بودن و مطمئن بودن به خود تشویق می کرد، این یعنی تشویق کردن خریداران خود به همانند بودن به متدهای کاری خود برند!

برای مثال کوکا کولا  “Coca-Cola” ار رویکردی این چنینی استفاده کرد، تا پر انرژی بودن و پر جنب و جوش بودن برند به یاد ماندنی خود را یادآور شود.

دانستن دقیق مسیر آن برند و نحوه ی انتخاب جامعه ی هدف آن، کمک می کند تا بهترین و تاثیر گذار ترین رنگ را برای برند خود انتخاب کنید.

 

 

2. از نظر روانشناختی فکر کنید.

انتخاب رنگ لوگوی فیس بوک

“شناختن روانشناسی رنگ ها به شما کمک می کند، دقیقا آن رفتار و حسی که مد نظر شماست را از خریداران برند خود، مشاهده کنید.”

تا به حال به این فکر کردید که خیلی از لوگو های شرکت های مربوط به تکنولوژی آبی رنگ می باشند؟

Facebook, IBM, Intel, HP همه ی آن ها از رنگ آبی برای نشان کردن، آزادی، اعتماد و ذکاوت و پیشرفت استفاده می کنند.

روانشناسی رنگ

 

 

3. از تجربه های جدید نترسید.

برند heinz

وقتی که برند تولید مواد غذایی Heinz بسته بندی جدید سس کچاپ خود که سبز رنگ بود و با نام تجاری “Squirt Blastin” معروف شد به بازار ارائه داد، در 7 ماه اول فروش آن بیش از 10 میلیون از آن فروش رفت و خب رکورد جدیدی را برای این برند پدید آورد و آن، فروش 23 میلیون دلار در 7 ماه بود.

این ثابت شده است که رنگ های مختلف تاثیر های متفاوتی برای خریداران دارد، حتما مطمئن شوید که حداقل 3 پالت رنگی متفاوت را قبل از ارائه دادن برند خود تجربه کرده اید و پر تاثیر ترین آنها را با توجه به هدف برند خود انتخاب کرده اید.

 

 

4. رقبای خود را آنالیز کنید.

آنالیز رقبا

تحقیق درباره ی لوگو، وب سایت، پالت های رنگ و … رقبای خود در صنعت و کسب و کار مد نظرتان همیشه می تواند کمک کند که آیا توانایی رقابت با آن ها را دارید یا باید عقب بایستید.

برای مثال ما پالت رنگی چندین برند را برای شما آماده کردیم تا متوجه شوید چگونه می توانیم، پالت رنگی رقبای خود را آنالیز کنیم.

آنالیز رنگ

در این لینک می توانید، نام برندهای معتبر دنیا را به همراه رنگ های مورد استفاده شده در آنها مشاهده نمایید.

 

 

5. مود بوردی برای راحت تر انتخاب کردن رنگ ها ایجاد کنید.

مود بورد : مود بورد، یک سبکی از کلاژ است، که می تواند از عکس ها نوشته ها و سمپل های رنگی درست شود.

“قراردادن سمپل های رنگی متفاوت کنار یکدیگر این توانایی را به شما می دهد تا احساسات آن رنگ ها و حسی که منتقل می کنند را بهتر درک کنید و بهتر انتخاب کنید.”

یکی دیگر از راه های تجربه کردن رنگ های مختلف، درست کردن مود بورد آن رنگ ها که برای مثال از یک عکس استخراج شده اند، است. ما چندین پالت رنگی را به شکل مود بورد برای شما در این قسمت ایجاد کرده ایم، تا درک بهتری از مود بورد ها و اسکیم های رنگی داشته باشید.

( با استفاده از وب سایت کالرز می توانید مود بوردهای مختلفی برای خود ایجاد کنید )

انتخاب پالت رنگ پالت رنگ پلت های رنگ

خیلی از طراحان پیشنهاد می کنند که برای انتخاب پالت رنگی خود از قانون 60-30-10 استفاده کنید.

این به این معنی هست که در چرخه ی رنگ از رنگ هایی استفاده کنید که نسبت آن ها به یکدیگر به صورت 60% و در ادامه 30% و در آخر با رنگی که تولرانس 10% نسبت به بقیه رنگ ها دارد، در پالت خود کنتراست ایجاد کنید.

 

 

سخن آخر

ساختن و طراحی یک پالت رنگی جدید برای یک برند همیشه می تواند هیجان انگیز باشد.

تاثیر بیش از حد رنگ ها را جدی بگیرید و از آن برای تاثیر بیشتر کار های خودتان یا برند خودتان استفاده کنید.

 

منبع مطلب : How to choose the right colors for your brand ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *