بهترین مداد رنگی ها برای طراحی در سال 2021

تعداد بازدید : 3352
بهترین مداد رنگی ها برای طراحی در سال 2021
3/5 - (2 امتیاز)

در این مطلب قصد داریم بهترین مداد رنگی ها برای طراحی و برای استفاده بزرگسالان را معرفی کنیم. همانطور که می دانید مداد رنگی ها انواع بسیار مختلفی دارند و برخی از آنها برای کودکان و نوجوانان مناسب هستند و برخی دیگر برای بزرگسالان و طراحان مورد استفاده قرار می گیرند. با مطالعه ی مشخصات این مداد ها می توانید بهترین گزینه برای طراحی ها و کارهای روزمره خود را پیدا کنید. 

مجموعه ای که در ذیل آورده ایم، شامل بهترین مدادرنگی هایی است که دارای برچسب با کیفیت برای هنرمندان هستند. همچنین می توانید رده بندی آنها ( حرفه ای، متخصص و … ) را مشاهده نمایید. 

 

بهترین مداد رنگی ها با تعداد بالا

لازم به ذکر است که این مدادها قابل استفاده برای دانش آموزانی که به مدرسه می روند هم هستند ( البته نه برای کودکان دوره ی ابتدایی و خردسالان ).

برخی از این مدادرنگی ها در تعدادهای 48 عددی، 72 عددی، 120 عددی، 160 عددی و حتی بیشتر وجود دارند. اینکه تعداد مد نظر شما چقدر است، به خود شما بستگی دارد. اما در این مطلب ما تمرکزمان را بیشتر بر روی بسته های 72 عددی مداد رنگی ها قرار داده ایم. 

 

مداد رنگی Castle

1. مداد رنگی Castle

نوع ضخامت : متوسط | تعداد در جعبه : 72 | ویژگی ها : لحظه ی برداشته شدن از روی کاغذ، رد نرمی از خود به جا می گذارد

 

نقاط قوت : 

شارپ کردن ساده (شفاف سازی)

پایان لمسی سافت

جعبه 120 عددی نیز دارد

 

نقاط ضعف : 

ندارد

 

اولین گزینه در لیست بهترین مداد رنگی ها، مدادرنگی Castle Arts 72 Premium است که یک مجموعه فوق العاده برای طراحانی است که می خواهند بهترین مدادها را داشته باشند. این مداد رنگی ها قیمت مناسبی دارند و دست شما را هنگام طراحی باز می گذارند. شما به راحتی می توانید رنگ ها را لایه لایه کنید (layer up).

همچنین جنس بدنه ی این مدادرنگی ها از یک پوشش نرم تشکیل شده است، بنابراین در طول استفاده طولانی مدت، انگشتان دست شما اذیت نمی شوند. 

 

 

مداد رنگی Arteza

2. مداد رنگی Arteza

نوع ضخامت : پهن | تعداد در جعبه : 72 | ویژگی ها : مقاومت بالا در برابر شکسته شدن

 

نقاط قوت : 

مقاومت بالا در برابر شکستگی نوک یا بدنه

در تعداد 48 عددی و 120 عددی نیز عرضه می شود

 

نقاط ضعف : 

ندارد

 

 این مجموعه از مداد رنگی های Arteza در برابر شکستگی بسیار مقاوم هستند. به طور مثال در صورت افتادن از ارتفاع، نوک 4 میلی متری این مداد رنگی ها شکسته نمی شود و در کل یک طراحی ارگونومیک کاملا فکر شده دارد. همچنین هر مداد رنگ با نام رنگ و شماره رنگ نشانه گذاری شده است. 

یکی دیگر از نکات مهم این مداد رنگی های آرتزا این است که کاملا قابل ترکیب با یکدیگر هستند. همچنین در بسته بندی آن، یک نمودار رنگی با کیفیت وجود دارد که می توانید رنگ مورد نظر خود را با استفاده از آن نمودار انتخاب کنید. مداد رنگی های آرتزا معمولا همیشه جزو بهترین مداد رنگی ها محسوب می شوند. 

 

 

مداد رنگی Prismacolor Premier

3. مداد رنگی Prismacolor Premier

نوع ضخامت : پهن | تعداد در جعبه : 72 | ویژگی ها : مقاومت بالا در برابر شکسته شدن

 

نقاط قوت : 

مقاومت در برابر شکستن

در تعداد 24، 36 و 48 نیز موجود است

 

نقاط ضعف : 

ندارد

 

این مدادرنگی های با کیفیت که لیبل “با کیفیت هنرمند” نیز دارند، رنگدانه های بسیار با کنتراست بالایی دارند و برای هر سطح تخصصی مناسب هستند. این مجموعه 72 رنگی، دارای هسته نرم هستند و برای ترکیب بسیار عالی اند و نتایج خوبی ارائه می دهند. 

تمام مدادها در یک کیف با کیفیت در ابعاد 21 در 21 سانتی متر قرار دارند که در صورت نقل و انتقال، جا به جا نمی شوند. این مداد رنگی Sanford Prismacolor ساخت آمریکا است. 

 

 

مداد رنگی Faber-Castell Polychromos

4. مداد رنگی Faber-Castell Polychromos

نوع ضخامت : متوسط | تعداد در جعبه : 60 | ویژگی ها : مقاومت بالا در برابر شکسته شدن، مقاوم در برابر آب

 

نقاط قوت : 

ضد آب

ضد لک

در تعداد 12، 24، 36 و 120 عددی موجود است

 

نقاط ضعف : 

ندارد

 

فکر می کنیم که حضور فابرکاستل در لیست بهترین مداد رنگی ها ثابت باشد. شرکت آلمانی فابر کستل در سال 1761 تاسیس شد و از بهترین تجهیزات و بهترین هنرمندان برای تولید کارهای خود استفاده می کند، پس تعجب آور نیست که بهترین مداد رنگی ها را تولید می کنند. 

این مداد رنگی Faber-Castell Polychromos دارای سرب پایه روغن به ضخامت 3.8 است تا از شکسته شدن نوک آن جلوگیری کند و در نتیجه ضد آب و ضد لک باشد. همچنین این مدادها از لاک الکل بر پایه آب استفاده می کنند و دارای یک لیدن رنگ ثابت هستند. 

 

 

مداد رنگی Derwent Coloursoft

5. مداد رنگی Derwent Coloursoft

نوع ضخامت : پهن | تعداد در جعبه : 72 | ویژگی ها : بسیار سبک است

 

نقاط قوت : 

بسیار سبک است

در تعداد 6، 12، 24 و 36 عددی نیز موجود است.

 

نقاط ضعف : 

ندارد

 

این مدل مداد رنگی از قوطی 6 عددی تا قوطی 72 عددی در بازار موجود است. همچنین جعبه ی چوبی آن در تعداد 24 و 48 عددی نیز موجود است. این کارها می تواند یک هدیه ی جذاب برای دوستانتان نیز باشد. 

این مداد رنگی ها مناسب برای طیف گسترده ای از سبک های طراحی و رنگ آمیزی هستند. از آنجایی که بسیار نرم هستند، برای ترکیب رنگ ها عالی هستند و به راحتی می توانید جزئیات را با آنها بکشید. 

 

 

مداد رنگی Monarch Premium Grade Black Widow

6. مداد رنگی Monarch Premium Grade Black Widow

نوع ضخامت : خوب | تعداد در جعبه : 48 | ویژگی ها : رنگدانه های بسیار غنی که مانند مخمل قابلیت لایه لایه کردن رنگ را دارند.

 

نقاط قوت : 

احساس راحتی هنگام نگه داشتن

رنگ سیاه و سفید بسیار خاص

رنگ های نام گذاری شده

 

نقاط ضعف : 

ندارد

 

یک مجموعه مداد رنگی فوق العاده که با تیز شدن شکسته نمی شوند (ضخامت لیدها 3.3 میلی متر است). این مدادها محلول در آب هستند، بنابراین برای استفاده بصورت آبرنگی مناسب نیستند. طراحی شش ضلعی بدنه ی این مدادها برای راحت تر نگه داشته شدن در دست هستند و زمانی که بر روی میز قرار می گیرند قل نمی خورند. یکی از بهترین ها در لیست بهترین مداد رنگی ها. 

 

 

مداد رنگی Magicfly

7. مداد رنگی Magicfly

نوع ضخامت : متوسط | تعداد در جعبه : 72 | ویژگی ها : هسته با دوام، محافظ

 

نقاط قوت : 

هسته 3 میلی متری

کیس محافظ

 

نقاط ضعف : 

ندارد

 

این مداد رنگی های مجیک فلای با یک هسته 3 میلی متری برای دوام و سهولت بیشتر هنگام تراشیدن، طراحی شده اند. اگرچه مجیک فلای، به جای تراش های برقی، تراش های دستی را برای این کار توصیه می کند. 

جعبه این مداد رنگی ها از قلع بسیار با کیفیتی طراحی و ساخته شده است و از مدادها محافظت می کند. 

مانند بسیاری از مداد رنگی های این لیست، مداد رنگی Magicfly هم بر روی بدنه ی خود رنگ و نام هر کدام از رنگ ها مشخص هستند. همچنین لایه بندی و ترکیب رنگ ها با این مجموعه بسیار آسان است. 

 

 

مداد رنگی Shuttle Art Soft Core

8. مداد رنگی Shuttle Art Soft Core

نوع ضخامت : متوسط و پر رنگ | تعداد در جعبه : 172 | ویژگی ها : هسته 3 میلی متری با دوام

 

نقاط قوت : 

هسته 3 میلی متری با دوام

بسته بامپر

 

نقاط ضعف : 

به دلیل مقوایی بودن جعبه، برای مسافرت مناسب نیست

 

این ست مداد رنگی شاتل آرت سافت کُر، یکی از بهترین گزینه های همه کاره است. مدادها دارای یک سرب مناسب اما با هسته ای نرم هستند و چوب بدنه ی آنها بسیار با کیفیت است و به خوبی تراشیده می شود. این مداد ها گرد هستند و ممکن است با همه سلیقه ها مطابقت نداشته باشند. 

در کنار هر مداد نام رنگ آن نوشته شده است و بسیار مقرون به صرفه نیز هستند.

متاسفانه بسته بندی این مداد رنگی ها مقوایی است و برای استفاده ی ساده تر، در یک سینی باید قرار بگیرند. این مداد رنگی ها یک هسته ضخیم 3 میلی متری مقاوم در برابر شکستگی دارند. این مسئله باعث شده تا آخرین گزینه در لیست بهترین مداد رنگی ها باشد.

 

 

منبع مطلب : The best coloured pencils in 2021 for all budgets نوشته شده توسط Dan Grabham  ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *