5 نکته عالی برای طراحی کارت ویزیت هایی خیره کننده

تعداد بازدید : 3914
طراحی کارت ویزیت
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

اگر می خواهید برند خود را برای فردی ترویج و تبلیغ کنید، ایجاد رابطه ی رو در رو به تنهایی کافی نیست. اشتباه نکنید، تاثیر گذاری ارتباط های رو در رو بسیار زیاد است، اما معمولا با ارائه دادن کارت ویزیت، این رابطه ادامه پیدا می کند. در واقع کارت ویزیت در ارتباط های رو در روی شما با مشتری خود برخی اوقات می تواند تاثیر مثبت برند شما را تا 2 برابر بالاتر ببرد، و همچنین می تواند به عنوان یک کالا ی یادآورِ برند شما و دلیل اینکه مشتری شما به چه دلیل باید با برند شما کار کند و به آن توجه کند، خدمت کند.

cover

مشکل این است که با خلاقانه تر شدن هر روزه ی کارت ویزیت ها، کار برای طراح ها دشوار تر شده است تا بتوانند کارت ویزیتی طراحی کنند که خیره کننده و تاثیر گذار باشد. برای حل کردن این مشکل، با یکدیگر 5 تا از نکته های اساسی را در مطالعه می کنیم تا توانایی طراحی بهتر و کامل تر برای برای کارت بعدی که آنرا طراحی می کنیم داشته باشیم. در آخر این پست ، ایده ی کامل تری برای طراحی یک کارت ویزیت خیره کننده داریم، پس حتما با ما همراه باشید.

 

 

رنگ های جدید را امتحان کنید

مطمئنا ما به رنگ هایی احتیاج داریم که ما را به عنوان طراح از رقبای ما متفاوت سازد و همچنین ارزش ها و اصول آن برند مشخص نیز در آن رعایت شده باشد. اما همچنین ما باید از رنگ هایی استفاده کنیم که احساسات درونی انسان ها را نیز لمس کند. هیچ المانی بیشتر از رنگ ها توانایی لمس کردن احساسات انسان ها را ندارد.

باید بدانید که موضوع رنگ 2 جلوه ی متفاوت دارد : دسته ی اول طراحان که معتقدند رنگ ها در هر صورت تاثیر گذارند و جنبه ی منفی ندارند و دسته دوم افرادی که معتقدند انتخاب رنگ های اشتباه در طراحی شما می تواند شدیدا مضر و مخرب جلوه کنند. اما حقیقت ماجرا این است که رنگ ها تاثیر گذارند، دانستن این نکته کافیست.

پس شما به عنوان طراح نیاز دارید که درک عمیق تری از روانشناسی رنگ ها داشته باشید، تا بتوانید از این علم برای تاثیر گذاری روی افراد و مخاطبان خود استفاده کنید. برای شروع رنگ مشکی را در نظر بگیرید که همیشه با مرگ و میر و تاریکی در ارتباط است، پس اگر می خواهید از رنگ مشکی در طراحی کارت ویزیت خود استفاده کنید، یا مقدار استفاده از آن را محدود نگه دارید، یا اینکه کاملا این رنگ را از طراحی خود حذف کنید.

نکته : استثنا ها همیشه در هر سبکی از طراحی وجود دارد، در صورتی که شما به عنوان طراح، با توجه به روانشناسی رنگ ها احساس می کنید که رنگ مشکی مناسب مخاطبان مشخص و خاص شما است، پس استفاده از آن کار اشتباهی نمی باشد.

از رنگ های دیگر می توان به سفید اشاره کرد، سفید معنی برازندگی و استایلیش (Stylish) دارد. معمولا رنگ سفید با برند های لاکچری (Luxury) گره خورده است. یا مثلا رنگ صورتی، رنگ صورتی با زنانگی ارتباط دارد، معنای شیرینی، عشق، گرما، نرم بودن، و جنسیت زنانگی دارد.

پس وقتی مخاطبان شما رنگ صورتی را در طراحی شما می بینند نا خواسته ذهن آنها به سمت این می رود که می توانند از این برند در راستای خرید کالا های زنانه و خدماتی مربوط به خانم ها استفاده کنند.

 

بافت کارت ویزیت

بافت ها (Texture) احساسات بسیاری را در ذهن انسان بیدار می کند. بافت ها باعث می شوند مغز انسان آن شئ یا کالا را به خاطر نگه دارد، این اتفاق به صورت غریزی در انسان ها اتفاق می افتد و خب در این مثال اگر ما توانایی این را داشته باشیم که از طریق بافت کارت ویزیت خود را به یاد ماندنی تر طراحی کنیم، توانسته ایم تماس ها و سفارش های بیشتر برای صاحب کار ایجاد کنیم.

سوال این است که چطور می توانیم بافت را به کارت ویزیت خود اضافه کنیم؟ ساده است، جنس کاغذ چاپی را تغییر می دهیم. بجای استفاده از متریال های سنتی می توان از متریال های نوین تر با بافت هایی خاص تر که حرفه ای تر به نظر می رسد، استفاده کنیم.

یکی دیگر از روش هایی که می توانیم از آن استفاده کنیم، این است که متریال و جنس کارت ویزیت خود را به صورت کامل متفاوت با دیگر کارت ویزیت های دیگر انتخاب کنیم. متریال هایی به جز کاغذ. می توانیم از کتان، چرم، چوب، فلز و … استفاده کنیم. این کار به ما اجازه می دهد تا با تغییری ساده توانایی این را داشته باشیم که مخاطبان خود را متعجب کنیم و به وسیله ی تفاوت متریال برند کارت ویزیت خود را به یاد ماندنی تر کنیم.

 

 

از اشکال متفاوت استفاده کنید

شاید توجه نکرده باشید اما شکل ها نقش مهمی در زندگی ما دارند، آنها همه جا هستند و دقیقا همانند رنگ ها هر کدام وجه های مختلف روانشناسی دارند. برای مثال شکل هشت ضلعی حس متوقف کردن می دهد و یا شکل صلیب که انسان ها را به یاد کمک های اولیه می اندازد. همانند رنگ ها شما به تحقیقات زیادی در زمینه ی روانشناسی شکل ها احتیاج دارید، به این دلیل که با شکل اشتباه ممکن است شما پیامی اشتباه برسانید.

شما می توانید در موارد خاص شکل کارت ویزیت خود را از مستطیل تکراری عوض کنید و اشکالی با توجه به قابلیت چاپ آن، طراحی کنید تا پیام برند مورد نظر را بهتر از قبل انتقال دهید.

 

 

چیدمان خود را تقویت کنید

بسیاری از طراحان معتقدند چیدمان یک کارت ویزیت مهمترین المانی است که می تواند کارت ویزیتی که طراحی می کنید را، به کارت ویزیتی خیره کننده تبدیل کند و این موضوع کاملا منطقی است به این دلیل که هدف اصلی طراحی یک کارت ویزیت دیده شدن و خوانده شدن المان ها و اطلاعات های آن است و اگر مخاطبان شما نتوانند به بهترین حالت اطلاعات آن را بخواند، طراحی کارت ویزیت، وقت تلف کردن می شود!

پس حتما مطمئن شوید که با پیشرفت کردن در زمینه ی چیدمان (Lay Out)، قابلیت خوانده شدن کارت ویزیت خودتان را افزایش دهید.

 

 

فضای چیدمان

یکی از المان هایی که با چیدمان مرتبط است، فضای مابین المان های شماست. فضای مابین المان های شما قابلیت خوانده شدن کارت ویزیت شما را افزایش می دهد و اصطلاحا فضایی برای نفس کشیدن به مخاطبانتان می دهد. اما دقت داشته باشید که المان های شما نباید با فاصله ی خیلی زیاد از یکدیگر باشند، به این دلیل که در آن صورت المان های شما حالتی شناور در تصویر پیدا می کنند، که این موضوع در زمینه ی چیدمان صفحه ی شما نکته ای منفی است. نگه داشتن تعادل در فضای ما بین المان ها، نکته ی کلیدی یک چیدمان موفق است.

 

 

جمع آوری

مطمئن شوید تمام نکاتی که در این مطلب با یکدیگر مطالعه کردیم را در طراحی های خود استفاده می کنید و با تمرین در زمینه ی چیدمان و تحقیقات در زمینه ی روانشناسی رنگ ها و شکل ها، طراحی کارت ویزیت های خود را یک پله ارتقا دهید و در نظر داشته باشید که بهترین طراحی ها نیز روی متریال نامناسب به بهترین حالت جلوه نمی کنند. پس با تحقیقات، بهترین متریال را برای طراحی های خود انتخاب کنید.

 

 

منبع مطلب : 5 Awesome Tips to Create Stunning Business Cards ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *