5 ترند طراحی که در سال 2020 بیشتر خواهیم دید !

تعداد بازدید : 4422
ترندهای طراحی
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

ظاهر طراحی همیشه در حال تغییر است.در دنیای پیچیده ی امروزی با وجود شبکه های اجتماعی روند های (trend) صنایع مختلف با سرعت خیلی بیشتری شیوع پیدا میکنند و خیلی سریع تر از چشم بیننده ها افتاده و جذابیت خودشان را از دست می دهند.ما در تلاشیم که با به روز نگه داشتن شما، شما را با دنیای طراحی در سال 2020 و روند های محبوب آن در ارتباط نگه داریم. در این مطلب ما 5 ترند طراحی مناسب در سال 2020 را با هم مرور می کنیم.

شاید بپرسید که چه کسی این ترندها و شیوه ها را طراحی می کند و چه کسانی از آنها استفاده می کنند؟ در واقع باید بگوییم که این موضوع در هر صنعت و هر شاخه متفاوت است. اما در هنر گرافیک و طراحی، این خود طراحان هستند که روند های طراحی آن سال را مشخص می کنند و افرادی که می توان آن ها را پیشکسوت های این هنر نام برد، فقط به آن ها اشاره می کنند.

برای مثال در این مقاله نظر افرادی مثل : Rani Sweis مدیر هنری در AtticSalt یا Geoff Donegan شریک بنیان گذاری شرکت Tank Design پرسیده شده است. در این مقاله همچنین در مورد این می خوانیم که چگونه می توانیم خودمان را به عنوان طراح به روز نگه داریم.

 

 

ترند #1 : برندینگ منحصر بفرد

برندینگ منحصر به فرد

هویت برند شما را عناوینی مشخص می کنند، مانند:

  • لوگو
  • کارت ویزیت
  • وب سایت
  • و نحوه ی حضور شما در شبکه های اجتماعی

 

و اگر می خواهید در این زمینه ها برند شما دیده شود، نیاز دارید که تمام موارد بالا را منحصر به فرد و به روز و به کامل ترین حالت ممکن، طراحی کنید.

برای مثال : اگر یک طراح وب هستید که همیشه از یک قالب برای طراحی هایش استفاده میکرده، امسال به این فکر کنید که قالب شما چه چیزی برای تاثیر بیشتر روی بیننده، احتیاج دارد.

یک کارت ویزیتی که طراحی آن فرقی با دیگر کارت ویزیت ها ندارد، امسال کافی نیست، تلاش برای متفاوت بودن امسال به اوج خود خواهد رسید.

 

 

ترند #2 : تایپوگرافی های سفارشی

تایپوگرافی

مهم نیست در چه صنعت یا شغلی فعال هستید، مطمئناٌ رقبای خود را دارید و توانایی جلب توجه کردن مشتری در مقابل بقیه رقبا همیشه مهم است و به همین دلیل است که انتظار می رود در سال 2020 فونت های شایع و همیشگی، عقب بشینند و تایپوگرافی های سفارشی بیشتر از قبل دیده شوند.

Geoff Donegan در این باره می گوید : تایپ فیس ها و طراحی فونت معمولا برای کمپانی های بزرگ گران تمام می شود، اما در اصل طراحی فونت های سفارشی بیشتر دیده می شوند و به صورت بالقوه در حال صرفه جویی در هزینه های خود هستند.

برای به روز کردن خود نسبت به این روند (Trend) شما قبل از هر چیزی نیاز به تفکر کردن درباره ی آن دارید، این به این معنی است، اگر یک کمپانی مشاوره ی مالی هستید، منطقی تر هست که فونت هایی همانند فونت Serif طراحی کنید، این قبیل از فونت ها احساس امنیت و قابل اعتماد بودن را در مشتری هزاران بار بیشتر از قبل تقویت می کنند.

اما حالا بیایید در نظر بگیریم یک کمپانی خدمات تکنولوژی که کار آن ها مدام به روز تر شدن نسبت به روز قبل است، برای طراحی تایپوگرافی نزد شما آمده است. استفاده از فونت هایی سنتی مثل Serif توانایی این را ندارند که مدرن بودن را به مشتری انتقال دهند، پس عاقلانه تر است ما از فونت هایی مدرن تر مانند Sans Serif  استفده کنیم.خیلی از بزرگان دنیای طراحی انتخاب فونت و تایپ فیس را از مهمترین قسمت های طراحی می دانند.

طراحی یک تایپوگرافی برای یک برند بی شک عالی است، اما قبل از طراحی آن به این فکر کنید که آن فونت و تایپ فیس قرار است چه چیزی را به بیننده درباره ی برند توضیح بدهد.

 

 

ترند #3 : خارج ازچارچوب طراحی فکر کنید

ترند طراحی

بسیاری از برند ها در سال های پیش، از طراحی ها و تبلیغات خیلی عادی تر و به دور از خطر استفاده کرده اند. که این موضوع باعث شده که خلاقیت و رقابت بین آنها و رقبای آنها به پایین ترین حد ممکن برسد، اما امسال آن ها نیاز دارند که با خلاقیت های به روز خود، برای رقبای خود خاطر نشان کنند و توجه بیشتری از بیننده را جلب کنند.

طبق گفته های Donegan : تجربه ها در زمینه ی طراحی یکدست شده اند. همه از همدیگر کپی برداری می کنند و این موضوع در حال راهی شدن به سمت نامطلوبی است.

سال 2020 فرصتی هست برای تجربه های جدید و متفاوت، این روند به ما این اجازه را میدهد که ایده هایی که فکر میکردیم شاید خیلی عجیب باشند را تست کنیم. برای مثال اگر به این فکر می کردید که علاقه دارید که امسال در طراحی های خود از انیمیشن استفاده کنید اما همیشه رفتن به سمت آن را ریسک می دانستید، الان وقت آن است که خلاق باشید و آن را امتحان کنید. ازش لذت ببرید!

 

 

ترند #4 : استفاده از رنگ های بولد و با کنتراست بالا

استفاده از رنگ در طراحی

در حالی که یکی از نشان های یک طراحی خوب، طبیعی و واقعی بودن رنگ های آن است. امسال انتظار می رود که طراحی ها از پالت های رنگی بولد تری تشکیل شوند.

طبق گفته های Sweis در این باره : “در طول چندین سال پیشین که طراحی های مینیمالیست دنیا را پر کرده بود، انتخاب های طراح ها برای پالت رنگی بسیار محدود بوده است. اما به تازگی طراح ها شروع کرده اند به تزریق شخصیت به طراحی های خود که این کار را از طریق رنگ های بولد تر انجام داده اند.

“روز های پیش زمینه های مشکی Helvetica و پیش زمینه های سفید رو به اتمام است، خیلی از طراحان رویکرد متفاوتی را برای انتخاب رنگ هایشان انتخاب کردند.”

استفاده از این روند به این معنی نیست که طراحی های خود را با رنگ های پر کنتراست شلوغ کنید. به این معنی است که با استفاده از رنگ های پر کنتراست در پالت رنگی خودمان به کار خود روح ببخشیم. مثلا اضافه کردن یک رنگ زردی که جلوه ی کار ما را بولد تر کند یا سبز های پر کنتراست و غیره…

 

 

ترند #5 : تزریق کردن بیشتر هنر در کار های خود

ترند طراحی لوگو

طراحی گرافیک یک هنر است، اما مطمناٌ تنها هنر دنیا نیست. امسال ما شاهد این هستیم که هنرهای دیگر تاثیر گذاری بیشتری روی طراحی های گرافیک داشته باشند. مثلا انیمیشن یا تصویر سازی Sweis نظر خود را اینگونه اعلام کرد که : “چهارچوب طراحی همیشه در دنیای گرافیک بوده است، اما به تازگی میبینیم که طراحان از خط بین طراحی و هنر پیاپی رد می شوند و مرزی برای آنها وجود ندارد.

او همچنین اضافه کرد : در دنیای دیجیتال انتخاب بین گرافیک کامپیوتری و تصویر سازی های دستی دشوار شده است اما ترکیب آنها این اجازه را به طراحان داده است که زیر نظر قوانین طراحی از هنر شخصی خود در کارهای خویش استفاده کنند.”

در سال 2020 هر چقدر طراحی های خود را هنری تر کنیم، بهتر است. استفاده از پیش زمینه های آبرنگ (water color) همیشه فضایی هنری تر به کار شما می بخشد، یا برای لوگوی بعدی خود به جای استفاده از گرافیک های کامپیوتری تلاش کنید اول آن را با قلم و خودکار تصویر سازی کنید و هزاران راه و متد دیگری که برای تزریق هنر به طراحی خود بلدید را امسال استفاده کنید.

 

نتیجه گیری :

سال 2020 بی شک برای دنیای گرافیک تحولات بزرگی اتفاق خواهد افتاد و حالا شما یکی از کسانی هستید که از اولین آپدیت های آن در اول سال 2020 با خبر هستید. پس دیگر چه کاری می ماند؟ قلم خود را بردارید و طراحی خود را به مرحله ی بعدی، پیشرفت دهید.

 

 

منبع مطلب : 5 design trends you will see in 2020 ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *