5 روند طراحی گرافیک برای شبکه های اجتماعی که در سال 2020 باید بدانید

تعداد بازدید : 3879
طراحی گرافیک برای شبکه های اجتماعی
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

روند طراحی گرافیک سریعتر از آن چیزی که فکر کنید، در حال پیشرفت است. اما اگر می خواهید در سال 2020 از رقبای خود پیشی بگیرید، بسیار مهم است که از آخرین تکنیک ها و ترندهای روز با خبر باشید. فراموش نکنید که برای به روز ماندن، شما نیاز به یک متخصص در حوزه طراحی گرافیک دارید. طراحی گرافیک برای شبکه های اجتماعی یکی از محبوب ترین کارهایی است که طراحان گرافیک در حال حاضر انجام می دهند.

 

در این مقاله 5 مورد از نکات ساده ای که در به روز ماندن در شبکه های اجتماعی برای سال 2020 نیاز دارید را ذکر می کنیم :

 

1. از رنگ های لایت استفاده کنید.

رنگ های شبکه های اجتماعی

ساده ترین و شاید مفیدترین کاری که برای بروز رسانی تصاویر گرافیکی شبکه های اجتماعی تان می توانید انجام دهید، استفاده از پالت های رنگی لایت است. به این پالت های رنگی اصطلاحا Muted Color ( رنگ خاموش ) گفته می شود که برعکس رنگ های جیغ و پر رنگ هستند. در واقع رنگ خاموش رنگی است که مقدار نسبتا زیادی رنگ سفید یا رنگ سیاه به آن اضافه شده باشد.

طراحی شبکه های اجتماعی

 

 

2. مینیمالیسم را سرلوحه طراحی های خود قرار دهید.

طراحی مینیمال شبکه های اجتماعی

در چند سال گذشته، مینیمالیسم به حدی رو به رشد بوده است که بسیاری از شرکتهای بزرگ که عموما جزو شرکت های فناوری بوده اند را مجاب کرده است تا در تمامی لندینگ پیج ( صفحات فرود ) خود از آن استفاده کنند. آماده باشید تا مینیمالیسم را در سال 2020، بسیار بیشتر از آن چیزی که تا به حال بوده است در شبکه های اجتماعی دیده اید.

برای این کار می توانید با ایجاد طرح های گرافیکی ساده با جزئیات کم، بر روی صفحات سفید رنگ، طرح های خودتان را به سمت طرح های مینیمال سوق دهید.

طراحی پست شبکه های اجتماعی

 

 

3. برای برند خود انیمیشن های اختصاصی طراحی کنید.

طراحی انیمیشن اختصاصی

فایل های GIF همه جا وجود دارند، به حدی که بخشی از واژگان روزمره ما شده اند. اما GIF ها و انیمیشن ها، هنوز آنقدر که باید برای برندسازی مورد استفاده قرار نگرفته اند. ساخت یک گیف منحصر به فرد با برند شما، راهی آسان و مطمئن برای پیشی گرفتن از رقبا در سال 2020 است. نه تنها یک GIF اختصاصی به ایجاد ارتباط بهتر مخاطبان با برند شما کمک می کند، بلکه قابل کپی کردن توسط رقبای شما هم نیست!

همچنین GIF های شما می توانند برای هر موقعیت جدیدی در کسب و کار شما، مانند راه اندازی یک کمپین جدید، تغییر یافته و شخصی سازی شود.

 

 

4. از تصاویر ابسترکت و رویایی استفاده کنید.

تصاویر ابسترکت

تصویرگری در چند سال گذشته بسیار رونق گرفته است، از کسپر و اسپاتیفای گرفته، تا توییتر و اپل غول های فناوری. به تصاویر انتزاعی و رویایی که دقیقا برعکس تصاویر واقع گرایانه هستند، با نسبت های اغراق آمیز و ترکیب های رنگی غیر معمول فکر کنید. این روند به ویژه می تواند در شبکه های اجتماعی فوق العاده تاثیر گذار باشد. زیرا توجه را سریعا به خود جلب می کند و می تواند خوانندگان را ترغیب کند که زمان بیشتری را برای مطالعه پست های شبکه های اجتماعی شما صرف کنند.

تصویر ابسترکت

 

 

5. از فونت های سنگین اما ساده، بهره بگیرید.

انتخاب فونت در طراحی

در سال 2020 فونت های سبک و دست نوشته ای، تقریبا از رده خارج شده اند و فونت هایی که سرسنگین تر هستند جای آنها را گرفته اند. منظور ما فونت هایی است که عموما بولد و قطور هستند.

قلم های سنگین اما ساده، روند خوبی برای استفاده در گرافیک شبکه های اجتماعی هستند. یک قلم سنگین می تواند یک جذابیت افزوده برای طرح های گرافیکی ساده باشد که عموما توسط برندهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

فونت های مناسب طراحی

نکته اصلی هنگام استفاده از این قبیل نوشته ها و فونت ها این است که نباید بیش از حد از آنها استفاده کرد. فقط برای سرتیترها و عبارا مهم که نیاز است توجه مخاطبان را جلب کند، قابل استفاده است. فراموش نکنید اگر همه ی فونت ها و نوشته های شما سنگین و بولد باشد، پس در واقع هیچ چیز واقعا سنگین و بولد نیست !!

 

امیدواریم این نکات ساده و کوتاه، توجه شما را برای طرح های گرافیکی که از این پس خلق می کنید جلب کرده باشد و رویکرد شما را برای سال 2020 تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *