لوگوی آموزش روشا

24 طرح خیره کننده آیکون اپلیکیشن iOS

در این مطلب قصد داریم 24 تا از طراحی های خیره کننده برای آیکون اپلیکیشن های iOS که توسط کمپانی اپل صورت گرفته است را معرفی و بررسی کنیم تا بتوانید برای طراحی های خود از آنها الهام بگیرید. آیکون های فوق العاده ای که در یک مربع ساده قرار گرفته اند. بخش عمده ای از موفقیت کمپانی اپل ناشی از توجه وسواسی این شرکت به جزئیات است که منجر به طراحی های نمادین شده است. آنها از قطعات سخت افزاری محصولاتشان، تا رابط های کاربری و جلوه های بصری محصولاتشان را با دقت تمام طراحی می کنند و اگر نتیجه، رضایت بخش نباشد، ارائه ی آن محصول را به تعویق می اندازند.

اگر قصد طراحی آیکون اپلیکیشن های iOS را دارید و می خواهید اپلیکیشن خود را در App Store قرار دهید، یک آیکون خوب و متمایز، می تواند باعث افزایش دانلود اپلیکیشن شما و جلب توجه در میان سایر اپلیکیشن ها شود.

 

1. طراحی آیکون اپلیکیشن Evernote

Evernote

اپلیکیشن Evernote که برای سازماندهی یادداشت ها است، دارای یک آیکون بسیار شیک و خاص است. خطوط تمیز فیل در وسط مربع ساده، چشم انداز زیبایی ایجاد می کند و معنای نماد فیل هم این است که “فیل هرگز چیزی را فراموش نمی کند” و به همین دلیل بسیار با موضوع اپلیکیشن سازگار است.

 

 

2. طراحی آیکون اپلیکیشن Headspace

Headspace

شاید فکر کنید که چیز خاصی در مورد آیکون اپلیکیشن Headspace وجود ندارد، اما دایره ی نارنجی رنگ روی مربع سفید، یک رویکرد ساده را نشان می دهد و آن این است که کاهش استرس از طریق آموزش مدیتیشن و مراقبه و بیننده با دیدن آن نقطه ی نارنجی، احساس آرامش می کند.

 

 

3. طراحی آیکون اپلیکیشن Apple News

Apple News

شاید قرار دادن آیکون اپل نیوز در جمع بندی بهترین آیکون های اپل کمی دور از انتظار باشد، اما فقط کافی است که برای یک ثانیه به آن توجه کنید. آیکون Apple News به شکل کامل هوشمندانه ای نظر را جلب می کند و با استفاده از فضاهای خالی در طرح، یک N را نمایش می دهد که حرف اول کلمه ی News است.

 

 

4. طراحی آیکون اپلیکیشن Facetune

Facetune

Facetune یکی از بهترین اپلیکیشن های مناسب عکس است و طراحی آیکون آن، یک چیز برجسته از آن ساخته است. این اپلیکیشن به طور خاص برای عکس های سلفی طراحی شده است و اگر به آیکون آن نگاه کنید یک صورت را در داخل دایره وسط آیکون می بینید و یک گرادینت دور آن صورت کشیده شده است و طراحی سه بعدی آن باعث می شود که کاربر ترغیب شود تا روی آن کلیک کند.

 

 

5. طراحی آیکون اپلیکیشن Paper by WeTransfer

Paper by WeTransfer

احتمالا شما WeTransfer را به عنوان ابزاری برای ارسال فایل های حجیم می شناسید. آیکون جالب این اپلیکیشن که با ظرافت حرف W را در خود جا داده است، از رنگ های خیره کننده ای استفاده می کند که عملکرد خلاقانه اپلیکیشن را نشان دهد.

 

 

6. طراحی آیکون اپلیکیشن Monument Valley

Monument Valley

یک طراحی رمز آلود که مدرن است و شما را برای ماجراجویی خاصی که قرار است با استفاده از آن اپلیکیشن انجام دهید، آماده می کند.

 

 

7. طراحی آیکون اپلیکیشن Tayasui Sketches

Tayasui Sketches

Tayasui Sketches یک اپلیکیشن نقاشی است که یک بوم خالی نقاشی و یک قلم را نشان می دهد و این نوید را به کاربران می دهد که یک رابط کاربری منحصر به فرد منتظرشان است.

 

 

8. طراحی آیکون اپلیکیشن 1Password

1Password

آیکون اپلیکیشن 1Password امنیت و قدرت محافظت را به کاربران نشان می دهد و به آنها این احساس را می دهد که هر چیزی در آن ذخیره می شود کاملا ایمن خواهد بود.

 

 

9. طراحی آیکون اپلیکیشن A Good Snowman Is Hard To Build

A Good Snowman Is Hard To Build

شخصیت های بازی معمولا بیش از حد پیچیده هستند و به طور کامل قابل اجرا بر روی یک آیکون نیستند، اما برای این اپلیکیشن، اینطور نیست و شخصیت اصلی این بازی به طور کامل طراحی شده است و از سایر آیکون ها متمایز شده است.

 

 

10. طراحی آیکون اپلیکیشن Assembly

Assembly

آیکون اپلیکیشن Assembly بسیار سرگرم کننده، خلاق و رنگارنگ است و می تواند شما را مجبور کند که بر روی آن کلیک کنید.

 

 

11. طراحی آیکون اپلیکیشن Blek

Blek

اپلیکیشن Blek یک بازی منحصر به فرد در مورد تخیل و شخصیت است و تماشای حرکات خلاقانه ی آن مانند تماشای جادو است و طراحی آیکون آن، به بهترین شکل مفهوم آن را نمایش داده است.

 

 

12. طراحی آیکون اپلیکیشن Clear Todos

Clear Todos

این اپلیکیشن یکی از تقریبا 5 میلیون برنامه بهره وری است که از علامت تیک استفاده می کند، اما ویژگی مثبت این آیکون نشان می دهد که چگونه زندگی شما در هنگام استفاده از این اپلیکیشن بهتر می شود.

 

 

13. طراحی آیکون اپلیکیشن DEVICE 6

DEVICE 6

این اپلیکیشن شما را به دنیای جاسوسی و توطئه می برد و به شما این امکان را می دهد که دنیای مرموز را کشف کنید. رنگ های این آیکون کاملا احساس بازی را به بیننده القا می کند.

 

 

14. طراحی آیکون اپلیکیشن Doo – Get Things Done

Doo – Get Things Done

مطمئن شوید که همه ی کارهایی را که لیست بندی کرده اید را انجام می دهید و مقیاس بندی دقیقی از فعالیت هایتان داشته باشید. این اپلیکیشن این احساس را به بیننده القا می کند.

 

 

15. طراحی آیکون اپلیکیشن Duolingo

Duolingo

یادگیری زبان می تواند دلهره آور باشد و اکثر آیکون های اپلیکیشن های آموزش زبان، پرچم های کسل کننده و نمادهای خشک شرکت ها هستند. اما اپلیکیشن آموزش زبان دولینگو، با رویکردی دوستانه و کارتونی، سعی در جذب بیشتر مخاطبان دارد و نماد این جغد، بسیاری از علاقمندان زبان را جذب کرده است.

 

 

16. طراحی آیکون اپلیکیشن Earth Primer

Earth Primer

بافت های ظریف و سایه های عمیق این اپلیکیشن، عمق زیادی به طراحی آیکون آن اضافه کرده است.

 

 

17. طراحی آیکون اپلیکیشن Grayout

Grayout

به ندرت می توان عکس ها را در یک آیکون مدرن iOS ادغام کرد، اما چشمان وحشت زده ی Grayout که در پشت یک صفحه رنگی گرفتار شده اند، کاملا نماد مشکلات قهرمان بازی است که پس از یک حادثه، این اتفاق برای او افتاده است.

 

 

18. طراحی آیکون اپلیکیشن Launch Center Pro

Launch Center Pro

آیکون این اپلیکیشن پس از تغییرات زیادی، از بنفش های کسل کننده ی تک رنگ، به سراغ رنگ های جسورانه تر و یک رنگ قرمز برای جلب توجه کاربر بهره می برد.

 

 

19. طراحی آیکون اپلیکیشن Miximal

Miximal

آیکون های اپلیکیشن های کودکان، عموما افتضاح هستند ! اما آیکون اپلیکیشن Miximal به شکلی هوشمندانه به مفهوم موجود در اپلیکیشن اشاره می کند.

 

 

20. طراحی آیکون اپلیکیشن Papers, Please

Papers, Please

یک آیکون خاص برای یک اپلیکیشن خاص

 

 

21. طراحی آیکون اپلیکیشن Procreate

Procreate

پروکریت یکی از برترین نرم افزارهای هنری دیجیتال است و یک براش مسلسل چند رنگ را برای آیکون خود در نظر گرفته است و دقیقا شبیه خود برنامه، زیباست.

 

22. طراحی آیکون اپلیکیشن Prune

Prune

نماد این آیکون، درختان شکننده ای که به شما کمک می کنند تا رشد کنید را نشان می دهد.

 

 

23. طراحی آیکون اپلیکیشن Strata

Strata

Strata یک بازی پازل در مورد ربان بافی است و الگوی ساده آن که از سایه های ظریف و بافت های ساده استفاده می کند، به شبیه سازی بازی بیشتر کمک میکنند.

 

 

24. طراحی آیکون اپلیکیشن Threes!

Threes!

یکی از هوشمندانه ترین چیزهای در مورد این بازی سه نفره طراحی آیکون خاص آن است.

 

 

منبع مطلب : 24 stunning iOS app icon designs نوشته شده توسط ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

×

با ما صحبت کنید

بر روی نام پشتیبان روشا کلیک نمایید، اگر بر روی سیستم خود نرم افزار واتس اپ را داشته باشید، مستقیما به ما پیام ارسال می کنید.

× در واتس اپ با ما گفتگو کنید
0