معرفی 16 عدد از بهترین آموزش های آنلاین طراحی لوگو

دسته بندی ها : لوگو, منابع طراحی 30 مرداد 1399 آموزش روشا 630 بازدید
بهترین آموزش های آنلاین طراحی لوگو

آیا می خواهید یک لوگو طراحی کنید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید ؟ آیا شما مبتدی هستید یا دانش طراحی گرافیکی دارید اما می خواهید مهارت هایتان را بالا ببرید ؟ نگران نباشید، اینترنت پر از آموزش های طراحی لوگو است که ما بهترین آنها را برایتان لیست می کنیم.

در این مقاله، ما بهترین گزینه های پیش روی شما برای آموزش طراحی لوگو را که در زمینه های یادگیری اصول، تئوری طراحی، نرم افزارها و تکنیک های طراحی لوگو است را معرفی می کنیم.

 
 

 

آموزش طراحی لوگو برای مبتدی ها

قبل از اینکه بخواهیم سراغ تکنیک های گرانول طراحی لوگو بپردازیم، باید یک درک اساسی از نرم افزارهای طراحی لوگو بدانیم و برخی از تئوری های اساسی در مورد چگونگی طراحی یک لوگو را بدانیم.

یکی از اولین مواردی که هنگام طراحی یک لوگو باید در نظر بگیرید این است که از کدام نرم افزار استفاده کنید ؟ بهترین و رایج ترین نرم افزار برای طراحی لوگو Adobe Illustrator است؛ اما هر نرم افزاری که مبتنی بر وکتور ( بُردار ) است ( مانند CorelDraw ) نیز، می تواند همان کار را برای شما انجام دهد.

برای طراحی لوگو، حتما باید از طراحی های بُرداری یا Vector استفاده کنیم، چرا که تصاویر وکتوری قابلیت مقیاس پذیری دارند. به طور مثال اگر شما در ایلاستریتور یا کورل دراو، یک لوگو در ابعاد 1 سانتیمتر در 1 سانتیمتر طراحی کنید، قابلیت اینکه در آینده ابعاد آن را به 1000 متر در 1000 متر تغییر دهید وجود دارد.

ولی نرم افزارهای رسترایز یا پیکسلی مانند فتوشاپ، این قابلیت مقیاس پذیری را ندارند و زمانی که شما یک لوگو را در آن طراحی می کند، پس از تغییر ابعاد، بی کیفیت می شود و قابل استفاده نمی باشد.

طراحی لوگوی مبتدی

چرا استفاده از وکتور برای ما مهم است ؟ بطور مثال شما لوگویی را برای قرار گرفتن بر روی کارت ویزیت مشتری خود طراحی می کنید. بعد از مدتی، مشتری شما می خواهد یک بیلبورد بزرگ چاپ کند و لوگوی خودش را بر روی آن قرار دهد. اگر طراحی شما وکتور باشد، به سادگی می توانید آن را در ابعاد بیلبورد تغییر دهید. ولی در صورتی که وکتور نباشد، زمانی که آن را بزرگتر از ابعاد کارت ویزیت می کنید، به صورت پیکسلی در خواهد آمد و بی کیفیت می شود.

پس حالا دانستیم که نرم افزارهایی مانند Photoshop یا After Effects گزینه های مناسبی برای طراحی لوگو نیستند، اما می توانند ابزاری شگفت انگیز برای ساخت مدل های مختلف و ایجاد نسخه های سه بعدی و متحرک از لوگوی شما باشند.

حالا برویم سراغ معرفی آموزش هایی که برایتان در نظر گرفته ایم :

 

 

1. نحوه ی طراحی لوگو در Adobe Illustrator

اولین آموزش در لیست ما، یک مقاله ی جامع است که شما را از روند ایجاد لوگو از ابتدا تا انتهای آن در ایلاستریتور، راهنمایی می کند. در این آموزش، یک طراح گرافیک متخصص به نام Andrea Stan ( که با نام مستعار Mky شناخته می شود ) به شما تمامی مراحل طراحی لوگو، از مفهوم آن تا خروجی گرفتن از فایل نهایی را با ذکر جزئیات توضیح می دهد.

این آموزش برای مبتدیان بسیار مناسب است، اما حتی طراحان حرفه ای نیز می توانند چندین مورد جدید را در این آموزش فرا بگیرند.

طراحی لوگو با ایلاستریتور

مدت زمان مطالعه آموزش : 13 دقیقه

سطح : مبتدی تا متوسط

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

2. دوره مستر کلاس Adobe Illustrator

Adobe Illustrator یک نرم افزار قدرتمند برای طراحی تصاویر وکتورایز است. طراحی های بُرداری ( وکتور ) مبتنی بر مسیرهای ریاضی است و می توان از آنها برای ایجاد تصاویر گرافیکی دقیق استفاده کرد.

این مستر کلاس ایلاستریتور به فیلم های ویدیویی 1 الی 5 دقیقه ای تقسیم می شوند. این دوره برای مبتدیان بسیار مناسب است و یکی از اولین مباحثی که Udemy در این بخش آن را پوشش می دهد طراحی لوگو است. در ادامه ی این آموزش شما به ابزارهای پیشرفته طراحی مسلط می شود و می توانید طراحی های دیجیتالی و مناسب چاپ انجام دهید.

مستر کلاس طراحی لوگوی ایلاستریتور

مدت زمان آموزش : حدود 13 ساعت

سطح : مبتدی تا متوسط

هزینه : 109.99 دلار | معمولا تخفیف دارد

مشاهده آموزش

 

 

3. دوره : چه چیزی یک لوگوی واقعا خوب درست می کند ؟

برای دیدن یک ویدیوی آموزشی جالب، پر از اطلاعات پایه و پر انرژی همیشه می توانید به Vox تکیه کنید. گذشته از یادگیری در مورد انواع مختلف لوگوها، جذاب بودن ویدیوهای Vox باعث تقویت روحیه و خلاقیت شما خواهد شد.

طراحی لوگوی قدرتمند

مدت زمان آموزش : 4 دقیقه

سطح : مبتدی

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

4. دوره : چگونگی طراحی یک لوگو

گاهی اوقات بهترین راه برای یادگیری چگونگی انجام یک کار، این است که ابتدا بفهمید که چگونه نباید آن کار را انجام داد ! John McWade در این آموزش با استناد به کیس استادی چگونگی طراحی لوگوی اپل، به ما می گوید چگونه می توانیم یک طراحی بد داشته باشیم !

در این آموزش جان با نکات ریزی به شما می گوید که لازم نیست همیشه منحصر به فرد باشید.

طراحی لوگو

مدت زمان آموزش : 3 دقیقه و 51 ثانیه

سطح : مبتدی تا متوسط

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

5. دوره : رنگ و معانی مختلف آن برای برند شما

تئوری رنگ به نوبه ی خود جذاب است و زمانی که از این تئوری برای روانشناسی رنگ طراحی برند استفاده می کنیم، جذاب تر می شود. اگر رنگ غالب قرمز را در طراحی لوگوی خود استفاده کنیم، چه چیزی در مورد برند ما را به تصویر می کشد ؟ آیا رنگ ها برای جلب توجه کردن انتخاب می شوند یا قرار است یک هدفی را نشان دهند ؟؟

در این آموزش Pixels Ink برخی از تئوری های اساسی رنگ را به شما می گوید و بر روی قدرت تحلیل ذهن شما کار می کند.

معانی رنگ ها

مدت زمان آموزش : 6 دقیقه

سطح : مبتدی تا متوسط

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

آموزش تکنیک های طراحی لوگو

اکنون که با آموزش های بالا آشنا شدید، حالا وقت آن است که به سبک سنگین کردن لوگو بپردازیم و یاد بگیریم چگونه می توانیم تکسچر های جالب برای آن در نظر بگیریم. لطفا با ما همراه باشید.

 

6. دوره : استفاده از گریدها برای طراحی لوگوهای سه بعدی

وقتی طراحی لوگوی خود را شروع می کنید، این که به یک صفحه ی سفیدِ خالی نگاه کنید، ممکن است وحشتناک باشد ! استفاده از گرید ها ( شبکه بندی ها ) در Adobe Illustrator یک روش عالی برای تجسم اشکال و نحوه ی تعامل آنها با یکدیگر است.

طراحی لوگو با گرید

مدت زمان آموزش : 8 دقیقه

سطح : مبتدی تا متوسط

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

7. مسترینگ طراحی لوگو : تکنیک گرید با نسبت طلایی

در این ویدیو Skillshare با ما صحبت می کند که چگونه می توان نسبت طلایی را به طراحی لوگو و همچنین مشابه دوره های Udemy Adobe، اعمال کرد.

مسترینگ طراحی لوگو

مدت زمان آموزش : 45 دقیقه

سطح : متوسط

هزینه : دو ماه رایگان | 15 دلار در ماه با دسترسی نامحدود

مشاهده آموزش

 

 

8. طراحی لوگوی Gradient در Illustrator

فیلم های Dansky به طرز چشمگیری مختصر و ساده و روان هستند که در آن نکات ریز و ترفندهایی برای طراحی گرافیک آموزش داده می شود. در این ویدیو، او ما را راهنمایی می کند که چگونه می توان Gradient را به تصاویر وکتوری اضافه کرد. اگر شما یک طراح تازه کار هستید، این ویدیو می تواند یک آموزش ایده آل برای شما باشد، چرا که Dansky تمام ابزارهایی که با کمک آنها می توانیم به تصاویرمان در هر کجای طراحی Gradient اضافه کنیم را آموزش می دهد.

طراحی لوگوی گردینت

مدت زمان آموزش : 10 دقیقه

سطح : مبتدی تا متوسط

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

9. دوره : نحوه ایجاد یک لوگوی هنری با خط در Adobe Illustrator

احتمالا این سبک از لوگو را زیاد دیده اید. مینیمالیسم یکی از جذاب ترین ایده ها برای طراحی لوگو است که اجرای آن نیز بسیار ساده است. Spoon Graphics ما را گام به گام از طریق جلوه های مختلف هنری خط، راهنمایی می کند.

طراحی لوگوی هنری

مدت زمان آموزش : 10 دقیقه

سطح : مبتدی تا متوسط

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

10. دوره برندینگ آبرنگ : لوگوی آبرنگی خود را بسازید.

ممکن است به دلیل آبرنگی بودن لوگو، فکر کنید که این دوره، مربوط به طراحی دستی است، اما خیر، کاملا دیجیتالی است. این دوره کوتاه که توسط Skillshare درست شده، به شما آموزش می دهد که چطور طرح های واترکالر در Photoshop و Illustrator بوجود آورید. همچنین استفاده از Preset های آبرنگی در این ویدیو آموزش داده می شود.

طراحی لوگوی واتر کالر

مدت زمان آموزش : 1 ساعت و 14 دقیقه

سطح : مبتدی

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

11. دوره : نحوه طراحی یک لوگوی دست ساز

یک روش جالب برای ایجاد یک سبک منحصر به فرد در طراحی لوگو، طراحی حروف به صورت دستی است. در این آموزش مراحل نوشتن دستی یک طرح و تبدیل آن به یک آرم وکتور حرفه ای را یاد می گیریم.

طراحی لوگوی دستی

مدت زمان آموزش : 16 دقیقه

سطح : متوسط

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

12. آموزش طراحی لوگوی متنی سه بعدی در Illustrator

از آنجایی که با توجه به آموزش های معرفی شده در بالا، به سمت طراحی لوگوی پیشرفته تر می رویم، این آموزش برای الهام بخشیدن به شما برای طراحی لوگوهای سه بعدی فوق العاده است. آموزش های یوتوب Tutvid’s، طیف وسیعی از ابزارها را برای دستیابی به لوگوهایی با ظاهر خاص را در اختیار شما قرار می دهد.

طراحی لوگوی سه بعدی متنی

مدت زمان آموزش : 15 دقیقه

سطح : متوسط

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

آموزش طراحی پیشرفته لوگو

اگرچه برخی از مشهورترین لوگوهای دنیا مینیمالیستی هستند، اما هنوز هم می توان لوگوهایی با طراحی سه بعدی و انیمیشنی بوجود آورد که استثنایی باشند. در این بخش می خواهیم آموزش های پیشرفته ی آنلاینی که سطح طراحی شما را ارتقا می دهند را معرفی کنیم.

 

13. دوره : نظریه طراحی لوگو و بوت کامپ اپلیکیشن

این هفت ساعت آموزش در زمینه تئوری، تجزیه و تحلیل، تکنیک ها و ترفندها برای تبدیل شدن شما به یک طراح استثنایی لوگو است. این دوره شامل تئوری پیشرفته طراحی لوگو و رعایت یک استاندارد حرفه ای و به دست آوردن تفکر مفهومی است.

تئوری طراحی لوگو

مدت زمان آموزش : 7 ساعت

سطح : متوسط تا پیشرفته

هزینه : 49.99 دلار | معمولا تخفیف دارد.

مشاهده آموزش

 

 

14. دوره : یادگیری پیشرفته لوگوی 3D از ابتدا تا انتها – Photoshop CC

طراحی یک لوگوی سه بعدی، به معنای واقعی کلمه، قدرت طراحی شما را به ابعاد دیگری می برد. اگرچه این آموزش در سال 2015 درست شده، اما همچنان به عنوان یک آموزش فوق العاده در طراحی لوگوی سه بعدی با فتوشاپ، شناخته می شود. ویدیویی که Corey Barker درست کرده، از ابتدا تا انتهای طراحی لوگوی سه بعدی، ما را راهنمایی می کند.

در این آموزش ها این مسئله در نظر گرفته شده که کاربر، فتوشاپ را به میزان نسبتا خوبی بلد است. در این ویدیوی 35 دقیقه ای، کوری بارکر، بینندگان را به عمق ابزارهای سه بعدی فتوشاپ می برد.

طراحی لوگوی سه بعدی حرفه ای

مدت زمان آموزش : 35 دقیقه

سطح : پیشرفته

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

15. دوره : طراحی لوگوی انیمیشنی با After Effeccts

حالا که با گذراندن آموزش های بالا، به یک طراح حرفه ای لوگو در فتوشاپ و ایلاستریتور تبدیل شده اید، وقت آن است مرزهای طراحی خود را به سمت طراحی انیمیشنی سوق دهید. لوگوهای متحرک یک ویژگی خاص برای برندها هستند که می توانند با کمک آنها، حضور آنلاین خودشان را برجسته تر از سایر رقبایشان کنند.

برای اینکه بتوانید از آموزش 40 دقیقه ای Broken در زمینه طراحی لوگوی متحرک استفاده کنید، لازم است که ابتدا درک درست و اطلاعات اولیه ای در مورد Adobe After Effects داشته باشید.

طراحی لوگوی انیمیشنی

مدت زمان آموزش : 40 دقیقه

سطح : پیشرفته

هزینه : رایگان

مشاهده آموزش

 

 

16 : دوره : مستر کلاس Adobe After Effects

در این دوره ی 6 ساعته، شما می توانید از دوره ی مبتدی تا حرفه ای ادوبی افتر افکتز را بگذرانید.

آموزش افترافکت

مدت زمان آموزش : 6 ساعت

سطح : مبتدی تا پیشرفته

هزینه : 69.99 دلار | معمولا تخفیف دارد.

مشاهده آموزش

 

 

همین امروز یک لوگوی شگفت انگیز طراحی کنید.

اکنون که تمام اطلاعات لازم را برای طراحی یک لوگوی با کیفیت به دست آورده اید، می توانید واقعا خلاقیت به خرج دهید و با سبک های مختلف و تکنیک های گوناگون، لوگوی مد نظرتان را اجرا کنید. فراموش نکنید که در طول طراحی لوگو، اصالت برند و مخاطبانی که قرار است با آن برند در ارتباط باشند را در ذهنتان داشته باشید.

 

منبع : The 16 best logo design tutorials on the web in 2020 نوشته شده توسط Jennifer Bailey ترجمه شده توسط آموزش روشا

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  پشتیبانی آنلاین آموزش روشا
  لطفا بر روی نام پشتیبان کلیک کنید تا بتوانید در واتس اپ به او پیام دهید. لازم به ذکر است، شما باید بر روی سیستم و یا موبایل خود نرم افزار "Whatsapp" را داشته باشید تا بتوانید پیام ارسال کنید.