تشخیص لوگو چیست؟ 5 مورد از بهترین ابزارهای تشخیص لوگو

دسته بندی ها : لوگو 27 آبان 1398 آموزش روشا 830 بازدید

هوش مصنوعی می تواند خیلی جالب باشد، مخصوصاً هنگامی که صحبت از لوگوی شماست. با برجسته شدن و هوشمند شدن بیش از پیش یادگیری ماشین و AI ، نرم افزارهایی نظیر شناخت لوگو نیز رشد کرده اند. با استفاده از یک نرم افزار یکپارچه شناخت لوگو، شما می توانید ببینید که لوگوی شما در رسانه های اجتماعی، تلویزیون یا هر جای دیگر چطور ظاهر می شود، مصرف کنندگان چگونه نسبت به آن واکنش نشان داده یا با آن تعامل برقرار می کنند و اینکه در صورت وجود هر نوع استفاده نادرست و جعلی از لوگوی شما، از آن مطلع می شوید.

تشخیص لوگو چیست؟ ابزارهای تشخیص لوگو این امکان را برای شما فراهم می آوردند که بتوانید کشف کنید لوگوی تان در کجای اینترنت ظاهر می شود؟ تشخیص لوگو برای هر برند با لوگویی منحصر به فرد امری ضروری است. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا ببینید تشخیص لوگو چگونه می تواند برای شرکت شما سودمند باشد.

 

 

تشخیص لوگو برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرد؟

روش های بسیاری برای استفاده از نرم افزار تشخیص لوگو وجود دارند، بنابراین ما برای سادگی کار آنها را به سه دسته اصلی خلاصه کرده ایم.

 

تشخیص برند

تشخیص لوگو روشی عالی برای فهمیدن این موضوع  است که برند شما چند وقت یک بار به صورت آنلاین ظاهر می شود. با الگوریتم های پیشرفته امروزی، نرم افزار تشخیص لوگو می­ تواند ببیند که در پلات فرم های رسانه های اجتماعی هر چند وقت یک بار از برند شما نام برده می شود.

همچنین این نوع نرم افزار می­تواند ببیند که چه زمانی برند شما در دنیای واقعی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال، اگر شما بنری داشته باشید که شرکت شما را در یک استادیوم بیس بال تبلیغ می­کند، نرم افزار تشخیص لوگو می تواند بگوید که هنگام پخش یک بازی در تلویزیون، لوگوی شما هر چند وقت یک بار در تلویزیون نمایان می شود. به این ترتیب، شما خواهید دانست که آیا تبلیغ تان در نقطه ای ممتاز قرار دارد تا بینندگانی که در منزل هستند بتوانند مشاهده کنند شما کلاً درباره چه چیزی هستید یا خیر.

 

تشخیص جعلی / محافظت از برند

دومین مسیری که در آن از تشخیص لوگو استفاده می شود، برای موقعیت هایی نادرست تر است. بعضی اوقات، هم با برندهای بزرگ و هم با شرکت های نوظهور، مردم در روش هایی نادرست و جعلی از لوگوها  استفاده می کنند. از جمله این موارد می تواند تولید محصولاتی غیر قانونی و قاچاق و سوءاستفاده از لوگوی شرکت شما باشد. یک شرکت مشهور در صنعت مد مانند سوپریم اغلب لوگوی خود را می بیند که در محصولاتی غیر قانونی و قاچاق مورد استفاده قرار گرفته است. نرم افزار تشخیص لوگو این امکان را برای یک شرکت فراهم می کند که این نوع از محصولات را پیدا کرده و موقعیت را به شکلی مناسب اداره کند.

بعضی اوقات افراد به صورت آنلاین محتوای مضری را درباره یک برند تولید می کنند. این موارد می توانند شامل انتشار اطلاعاتی نادرست درباره شرکت تان یا استفاده از لوگوی شما به همراه یک پست رسانه اجتماعی بوده که محتوای نامناسبی داشته یا با پیام لوگوی شما مطابقت ندارد. تشخیص لوگو، روشی عالی به منظور ریشه کن کردن این موقعیت ها و مراقبت از لوگویتان است.

 

درک تجربه کاربر

مردم دقیقاً چگونه نسبت به برند شما واکنش نشان می دهند؟ بررسی های آنلاین و دنیای واقعی یک چیز است، اما نرم افزار تشخیص لوگو این امکان را فراهم می سازد که یک شرکت ببیند مصرف کنندگان واقعاً در مورد محصول یا خدمات شان، بررسی پست های رسانه های اجتماعی، مقالات وبلاگ ها و دیگر موارد ذکر شده از یک برند چه فکری می کنند.

این کار برای اندازه گیری بازگشت سرمایه عالی است، زیرا که یک شرکت می­ تواند ارزیابی کند که آیا تلاش های بازاریابی شان ثمری داشته است یا خیر. اگر یک شرکت در حال تبلیغ محصول خود به عنوان یک چیز است، و مردم در حال تماشای آن به عنوان چیز دیگری هستند، ارزیابی مجدد برنامه بازاریابی کاری عاقلانه است.

 

بهترین ابزارهای تشخیص لوگو

در این جا به برخی از بهترین ابزارهای تشخیص لوگو و نرم افزار تشخیص تصویر- و آنچه که کلاً در مورد آنهاست، اشاره شده است.

 

1.تشخیص تصویر گوگل

گوگل دارای سرویس رایگانی است که امکان جستجو در اینترنت برای نمایش لوگوی تان را فراهم می کند. استفاده از این برنامه به طرز باورنکردنی راحت و رایگان است، اما هیچ ویژگی اضافی نظیر –بینش و تجزیه و تحلیل- که از نیازهای یک شرکت توانمند حمایت خواهد کرد، ندارد.

اینجاست که برنامه Vision AI گوگل وارد میدان می شود. Vision AI یک سرویس پولی است که از یادگیری ماشین استفاده می کند تا به شرکت ها در فهمیدن چگونگی درک شدن برندشان توسط کاربران کمک کند. این ابزار می تواند دسته های بزرگی از تصاویر را برای لوگوی شما پردازش کرده و محتوای نامطلوب را تشخیص دهد- تمامی این موارد توسط یادگیری ماشین هوشمند گوگل مورد پشتیبانی قرار می گیرند.

 

2.Amazon Rekognition

Amazon Rekognition یک برنامه تشخیص لوگوی بسیار جامع است که می تواند تصاویر و ویدئو را به طرز عمیقی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. سطح بینشی که این نرم افزار می تواند بازگرداند، فوق العاده است، که برای شما امکان تجزیه و تحلیلی بلادرنگ (زمان واقعی) بروی تصاویر و ویدئوها را فراهم کرده، یا برای مشاغل بزرگ، هزاران عکس را در یک دسته بارگذاری کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. این سرویس می تواند چهره ها را تشخیص داده، جنبه های خاصی از یک تصویر (صخره، دوچرخه، چشم انداز) را تشخیص داده و محتوای ناامن را تشخیص دهد.

 

3.LogoGrab

LogoGrab در اولویت بندی حضور رسانه های اجتماعی به خود می بالد. این برنامه سرویسی است که توسط کارمندان سابق Google توسعه یافته و توسط شرکت هایی مانند eBay, Bloomberg و Brandwatch مورد استفاده قرار گرفته است تا ببینند که لوگوهایشان چگونه توسط پلات فرم های رسانه های اجتماعی و سایر جاها مورد استفاده قرار می­گیرند. LogoGrab با استفاده از موتور انحصاری یادگیری انطباق پذیر، بیشترین میزان بازگشت سرمایه را به روی تلاش های بازاریابی خود دارند.

 

4.Clarifai

با  Clarifai، شرکت ها می توانند به طور خودکار برچسب هایی توصیفی از محصولات و تصاویرشان را تولید کنند، الگوهایی رفتاری با لوگوهای خود را پیدا کنند، و به مشتریان خود اجازه دهند که با دستگاه تلفن همراه خود از محصولشان عکس گرفته و کالایی مشابه را به صورت آنلاین جستجو کنند. این برنامه توسط سازمانهایی نظیر Staples, Photobucket و  Vevo مورد استفاده قرار گرفته و گزینه ممتاز دیگری است که یک API ( مجموعه سرویسهایی است که سیستم عامل آنها را برای برنامه ای که تحت همین سیستم عامل اجرا می شود فراهم می کند ) رایگان متعلق به خود را ارائه می دهد.

 

5.تشخیص تصویر IBM

IBM دارای برخی از بهترین ابزارهای تشخیص تصویر در بازار است و به لطف قدرت هوش مصنوعی معروف شان یعنی  واتسون، یک نیروگاه واقعی در بازی است. شرکت ها می توانند مدل سفارشی خودشان را آموزش دهند که تنها با تعداد کمی تصویر می تواند به عنوان مثال، برند خاصی از یک ماشین را یاد گرفته و آن مدل را تشخیص داده و هزینه های تعمیر را تخمین بزند. استودیوی واتسون یک فضای کاری رایگان است که IBM ارائه داده و این امکان را برای برندها فراهم می کند که مدلهای خود را مدیریت کنند. مهم نیست که شما به دنبال چه چیزی هستید، اشتباه کردن با یک برند افسانه ای مانند IBM کار ساده ای نیست.

 

 

تشخیص لوگو ابزاری سودمند در جعبه ابزار شماست

گزینه های مختلفی برای نرم افزار تشخیص لوگو وجود دارند – بیشتر از مواردی که ما در بالا ذکر کردیم. از آن جا که بسیاری از این ابزارها خدمات مشابهی را ارائه می دهند، یافتن محصولی که دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستید، ارائه دهد، به شما بستگی دارد. اگر شما در مورد مشروعیت برند خود جدی هستید، نرم افزار تشخیص لوگو روشی عالی برای حصول اطمینان از این است که شما بازگشت به سرمایه مورد نظر خود را به دست می آورید. منتظر چه هستید؟ 

 

 

منبع مطلب : What is logo recognition? And the 5 best logo recognition tools. نوشته شده توسط : Logan Connor ترجمه شده توسط آموزش روشا

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  پشتیبانی آنلاین آموزش روشا
  لطفا بر روی نام پشتیبان کلیک کنید تا بتوانید در واتس اپ به او پیام دهید. لازم به ذکر است، شما باید بر روی سیستم و یا موبایل خود نرم افزار "Whatsapp" را داشته باشید تا بتوانید پیام ارسال کنید.