5 قابلیت جدید یوتیوب برای لایو استریم

تعداد بازدید : 2385
5 قابلیت جدید یوتیوب برای لایو استریم
5/5 - (2 امتیاز)

در ابتدا توضیح مختصری می دهیم که بدانید لایو استریم (Live Stream) چیست. لایو استریم به پخش آنلاین رویدادها و اتفاقات بصورت زنده از طریق اینترنت می گویند. در واقع هر رویدادی که به صورت آنلاین پخش شود، مانند مسابقات، مراسم ها، بازی های آنلاین و … لایو استریم هستند. لایو اینستاگرام هم نوعی از لایو استریم است. در این مطلب به 5 قابلیت جدید یوتیوب برای لایو استریم که پخش زنده را برای بینندگان و سازندگان بهبود می بخشد را معرفی می کنیم.

برخی از این ویژگی ها در حال آزمایش هستند و برخی دیگر در اواخر امسال عرضه می شوند. این قابلیت های جدید در یک ویدیو در یکی از کانال های یوتیوب با نام Creator Insider YouTube معرفی شده اند که عبارتند از :

  • ‘Go Live Together’
  • Live rings
  • Cross-channel live redirects
  • Uninterrupted split screen viewing
  • Live Q&A

حال با هم هر یک از این قابلیت ها را مرور می کنیم.

 

1. قابلیت Go Live Together یوتیوب – پخش آنلاین مشترک

یوتیوب در حال حاضر در حال آزمایش این قابلیت است. این قابلیت پخش مشترک برای تلفن های همراه است. قابلیت Go Live Together به سازندگان لایو استریم، اجازه می دهد تا افراد دیگری را دعوت کنند تا در لایو آنها حضور پیدا کنند.

میزبانی که لایو استریم را ایجاد می کند، می تواند مهمانان خود را قبل از پخش زنده به بینندگان معرفی کند. توجه داشته باشید که کانال مهمانی که وارد لایو استریم می شود و همچنین اطلاعات آن، در طول پخش لایو مخفی می ماند.

همچنین زمانی که شما میزبان لایو یوتیوب هستید، می توانید تجزیه و تحلیل های یوتیوب را مشاهده کنید، در صورتی که افرادی که در لایو شما به صورت مهمان حضور دارند به این اطلاعات و تحلیل ها دسترسی ندارند. همچنین تبلیغات و سودی که از بازدیدهای لایو خود به عنوان میزبان لایو به دست می آورید متعلق به شما هستند و مهمان هایی که در لایو شما حضور دارند سودی از آنها نخواهند برد.

 

2. قابلیت Live Rings یوتیوب

همانطور که در اینستاگرام مشاهده نموده اید، هنگامی که یک کاربر لایو جدیدی می گذارد، حلقه ی قرمز رنگی به دور عکس پروفایل آن نمایش داده می شود که در زیر آن عبارت “Live” نوشته شده و شما با دیدن این حلقه ی قرمز، متوجه می شوید که کاربر مد نظر شما استارت لایو را زده است و در حال پخش زنده است.

این قابلیت، به زودی برای کانال های یوتیوب نیز فعال می شود تا کاربرانی که آنها را فالو کرده اند، با دیدن این حلقه بتوانند لایو آن کانال را مشاهده کنند.

 

3. قابلیت Cross-Channel Live Redirects یوتیوب – تغییر مسیرهای زنده بین کانال ها

در حال حاضر استریمر ها (سازندگان) که در یوتیوب حداقل 1000 فالوور دارند، می توانند از قابلیتی به نام تغییر مسیر مستقیم استفاده کنند تا بینندگان خود را به یک ویدیو یا لایو دیگر در کانال خود هدایت کنند. اما نمی توانند بینندگان خود را به لایو یا یک ویدیو در یک کانال دیگر منتقل کنند.

با راه اندازی این قابلیت جدید یوتیوب، استریمرهایی که حداقل 1000 فالوور دارند، می توانند بینندگان خود را به یک پخش زنده یا لایو در کانال دیگری هدایت کنند.

 

4. قابلیت Split-Screen Viewing On Mobile یوتیوب – مشاهده تقسیم صفحه در موبایل

یوتیوب در حال راه اندازی قابلیتی است که بتواند یک نمایش بدون وقفه از لایو کاربران را در تلفن های همراه ارائه کند. در این قابلیت، یوتیوب یک پنل چت زنده در سمت راست موبایل و به صورت جدا از ویدیوی لایو قرار می دهد تا کاربران به سادگی بتوانند به صورت تمام افقی هم لایو را مشاهده کنند و هم پیام هایی که در هنگام لایو توسط سایر فالوور ها منتشر می شود.

 

5. قابلیت Live Q&A – لایو پرسش و پاسخ

یوتیوب در حال راه اندازی لایو پرسش و پاسخ مانند اینستاگرام است. با استفاده از این قابلیت، بینندگان یک لایو می توانند سوالات خود را به سازنده لایو ارسال کنند و سوالاتی که سازنده لایو به آنها پاسخ می دهد به طور موقت در بالای چت زنده سنجاق می شود و سایر بینندگان را تشویق می کند تا آنها هم سوالات خود را بپرسند.

 

منبع مطلب : YouTube Launching 5 New Features For Livestreams نوشته شده توسط ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *