آموزش لینک بیلدینگ (Link Building) تا کسب کردن لینک (Link Earning)

تعداد بازدید : 3717
آموزش لینک بیلدینگ (Link Building) تا کسب کردن لینک (Link Earning)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

آیا آماده هستید که محتواهای کامل تولید کنید که مردم و کاربران بخواهند که محتوا های شما را به اشتراک بگذارند ؟ در این مطلب ما 5 ایده ی ثابت شده برای Link Earning یا کسب کردن لینک از طرف کاربران را مطالعه خواهیم کرد.

 

آموزش لینک بیلدینگ

برای ساختن یک رزومه با کیفیت از بک لینک ها، شما باید هدر دادن انرژی تان برای لینک بیلدینگ را متوقف کنید و شروع به کسب کردن لینک یا Link Earning کنید. برای کسب کردن لینک ما باید محتواهایی قابل اعتماد، عالی و کامل تولید کنیم و با تمام توان به ترویج و پروموت کردن آن محتوا بپردازیم.

تعزیر لینک بیلدینگ توسط اجتماع، عملی منفی تلقی می شود، این طرز فکر ناشی از ترسی است که گوگل از طریق ربات های مثل ” Penguin ” و ” Panda ” و جریمه هایی که آنها برای سایت های بزرگ در نظر می گیرند، ایجاد شده است.

در یکی از مکالمه ها، از یکی از کارمندان گوگل ” John Mueller ” پرسیدند که ” آیا لینک بیلدینگ عملی مثبت و خوب است ؟ ” او پاسخ داد ” به صورت کلی، پیشنهاد می دهم که از آن فاصله بگیرید”

در عکس زیر تفاوت و تکامل ما بین Link Building و Link Earning را ببینید :

تفاوت Link Building و Link Earning

چرا وب سایت شما به Link Earning نیازمند است ؟

ما این قبیل از سوالات را خیلی از مشتری های خود می شنویم :

● ارزش یک لینک و لینک بیلدینگ در چه چیزی است ؟

● به چه دلیل وب سایت ما نیاز به لینک بیلدینگ و کسب لینک از دیگر وب سایت ها دارد ؟

افزایش ترافیک

کسب کردن لینک و لینک بیلدینگ به صورت ارگانیک ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهد. لینک از یک وب سایت دیگر، بیننده های بیشتری را به سمت وب سایت شما سوق می دهد. اما باید در نظر بگیریم که یک لینک تاثیری در Conversion بیشتر، خریدهای ایده آل، یا فروش بیشتر ندارد، این وظیفه ی وب سایت است که از بیننده ها مشتری بسازد، نه لینک.

 

آگاهی از برند

زمانی که شما یک لینک کسب می کنید، در اصل شما چیزی بیشتر از یک لینک کسب کرده اید. در همین راستا، برای مثال اگر شما لینکی از وب سایت ” New York Times ” دریافت کنید، احتمال دیده شدن محتوای شما چندین برابر می شود.

این را هم در نظر بگیرید که اگر شما از وب سایت های کوچک تر با بازدید های کمتر لینکی دریافت کنید، احتمال تاثیر آن خیلی بالا نخواهد بود. اما اگر آن وب سایت پر از بازدید کننده هایی از جامعه ی هدف شما باشد، کاملا ارزشش را خواهد داشت.

 

 

موتور های جستجو به لینک ها اهمیت می دهند.

لینک ها به برند شما قدرت، اعتماد و ارزش می دهند. به همین دلیل،اگر شما لینکی از یک وب سایت معتبر دریافت کنید، موتور های جستجو نمره و طبقه بندی در سئوی وب سایت شما را افزایش می دهند.

یک استراتژی تولید محتوا، می تواند به شما یک راهکار ساختار یافته برای ارزیابی ارزشی که به مشتری خود ارائه می دهید، افرادی که به شما گوش می دهند و محل توزیع مناسب را اهدا کند.

توسعه دادن یک استراتژی تولید محتوای قوی، که به Link Earning شما کمک می کند می تواند بیشترین تاثیر را برای موفقیت ها طولانی مدت داشته باشد. Link Earning یک تکنیک بازاریابی نیست، بلکه تاثیری است که شما با محتوای خود روی بازدید کننده های وب سایت خود می گذارید که نهایتا باعث رشد سئو شما نیز می شود.

الان که تفاوت Link Building و Link Earning را خواندیم و از تاثیر آنها با خبر شدیم، سوالی که پیش می آید این است که چطور می توانیم این کار را انجام دهیم ؟

 

لینک سازی در محتوا
مهمترین چیز در تولید محتوای خوب، استراتژی است.

شما می توانید از تکنیک های مختلف بازاریابی استفاده کنید تا ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید، تکنیک هایی مانند :

 • کمپین ها ایمیل
 • مدیریت انجمن
 • تبلیغات کلیکی ( Pay-Per-Click ads )
 • و …

قبل از شروع کردن یک کمپین، به آن محتوایی را اهدا کنید که برای موفقیت نیاز دارد، یعنی استراتژی. باور کنید که داشتن یک استراتژی، تغییر ایجاد خواهد کرد. داشتن یک استراتژی اولین کاری است که شما در راستای تولید محتوا برای کسب کردن لینک های بیشتر، باید انجام دهید. سوال هایی از قبیل سوال های زیر می تواند شما را در طراحی کردن یک استراتژی کمک کنند :

 • چه کسی را می خواهید هدف قرار دهید ؟
 • از کجا می خواهید لینک دریافت کنید ؟
 • رقبای شما الان در حال انجام دادن چه کاری هستند ؟

این ها برخی از اطلاعاتی هستند که شما برای طراحی استراتژی خود نیاز دارید.

 

چگونه Roadmap خود را برای Link Earning خلق کنیم.

Roadmap چیست؟ ( توضیح کوتاه )

به صورت خلاصه Roadmap، یک نقشه ی استراتژیک است که بیانگر اهداف دلخواه است و شامل تمامی قدم های ریز و درشت اجرای آن استراتژی است. از این اصطلاح در علم بازاریابی و مارکتینگ استفاده می شود.

داشتن یک Roadmap برای Link Earning ضروری است، تا به شما توانایی تصمیم گیری درباره ی محتوایتان را بدهد.

اما از کجا باید شروع کرد ؟

تحقیق درباره ی رقبایتان و گوش دادن به مشتری هایتان، به شما اجازه می دهد تا به صورت موثر پروسه ی ساخت محتوایی را پیش ببرید که بیشترین لینک ها را ایجاد می کند و بیشتر از هر محتوای دیگری با کاربر شما ارتباط برقرار می کند. توسعه دادن یک سیستم برای تحقیقات، Content mapping و ترویج محتوا، اجزای اصلی پروسه ی Link Earning هستند.

 

Content mapping چیست ؟ ( توضیح کوتاه )

Content map یک برنامه یا نقشه است برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع که، محتوای درست به دست فرد درستی در زمان درستی می رسد.

در ادامه ی مطلب چهار قدم در راستای تبدیل کردن محتوا ها به ” محتوا های لینک کسب کن ” را مطالعه می کنیم :

1. تحقیقات

یکی از نکات مهم در توسعه دادن این استراتژی پیدا کردن دیتا و اطلاعات اولیه درباره ی جامعه ی هدف خود و رقبای خود است، سپس با استفاده از این اطلاعات و داده ها استراتژی شکل می گیرد.

روش های خیلی زیادی برای جذب کردن اطلاعات درباره ی سایت ها و برند های رقیبتان وجود دارد، اما یکی از این راه ها می تواند این روش باشد : کلمه ی کلیدی ای که بین شما و رقبایتان یکی است را در یک موتور جستجو ترجیحا گوگل جستجو کنید.

سایت ها و برند های بزرگ مثل ” دیجی کالا، آپارات، آمازون، و… ” را نادیده بگیرید، وب سایت هایی که بعد از آن وب سایت های بزرگ و قدرتمند قرار دارند، رقبای شما هستند.

بعد از شناخت رقبای خود، شما می توانید URL وب سایت آنها را کپی کنید و داخل یکی از ابزار هایی مانند ( Moz، Ahrefs و … ) وارد کنید.

برای مثال در ابزار Moz، شما توانایی این را دارید که، صفحه ای که بیشترین لینک را در یک وب سایت به خصوص دریافت کرده است را مشاهده کنید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا موضوع و مقاله های آن صفحه را مطالعه کنید تا در تولید محتوای خود به نتیجه های بهتری برسید، حتی لیست کردن قوی ترین مطالب رقبا نیز می تواند کمک کند.

یا برای مثال، ابزار Buzzsumo به شما اجازه می دهد تا افرادی که مطلب مشخصی را به اشتراک گذاشتند را ببینید، این اطلاعات نیز می تواند به شما کمک کند تا ” پرسونا “ی خود را خلق کنید.

2. خلاقیت

وب سایت Mindmeister ابزار های شگفت انگیزی برای Content mapping دارد. خیلی از حرفه ای ها از این ابزار استفاده می کنند تا مطمئن شوند که با استفاده از محتوایی که به اشتراک می گذارند پیام درستی را نیز بیانگر هستند.

Content Mapping همچنین به شما کمک می کند تا شکاف های استراتژی خود را درک کنید. پس از درک و ایجاد شدن شدن Content Mapping، معمولا زمان ایده پردازی است. می توانید موضوعات و سر تیتر های مد نظر خود را یادداشت کنید و آنها را در دسته بندی های مختلف قرار دهید تا مرتب باقی بمانند. پس از آن زمان ایده پردازی درباره ی طراحی این محتوا رسیده است.

برای مثال سوال و سر تیتری که می خواهید درباره ی آن مطلبی تولید کنید در شکل یک ویدئو موفق تر است یا یک پادکست؟ آیا برای درک بهتر کاربران شما نیاز به تولید یک ایبوک دارید، یا اینفوگرافیک ها موفق تر خواهند بود؟

سوال هایی از این قبیل می تواند به تکمیل کردن استراتژی و Roadmap شما کمک کند و در نهایت به پروسه لینک بیلدینگ کمک کند، پس در طراحی و جواب دادن سوال هایی از این قبیل دریغ نکنید.

 

3. ترویج

پس از تولید شدن محتوا، زمان ترویج دادن آن میان افراد و جامعه ی هدفی است که در نظر داریم. همانطور قبل تر در این مطلب خواندیم روش های مختلفی برای این کار وجود دارد و خلاقیت در ایجاد کردن راه ها و روش های جدید نیز در این مرحله قابل ستایش است.

شما می توانید برای سرعت بخشیدن به ترویج محتوای خود از تبلیغات PPC ( Pay Per Click ) استفاده کنید، یا یک کمپین ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنید تا به کاربران خود اطلاع دهید که مطلب جدیدی برای آنها خلق شده است.

در تمامی این مراحل ابزار هایی مانند Google Analytics می توانند میزان پیشرفت شما را در ترویج محتوای خود در نظر بگیرند.

یکی از روش هایی که معمولا موفق و محبوب است، استفاده از اینفلوئنسرها است که در شبکه های اجتماعی مختلف فعالیت می کنند، اما دقت داشته باشید که اینفلوئنسری را انتخاب کنید که توسط جامعه ی هدف شما که قبلا در Content mapping آن را مشخص کردید، دنبال شود.

 

4. اندازه گیری

بعد از آنکه محتوای شما در وب سایتتان منتشر شد، زمان اندازه گیری و ردیابی معیارها است.

از خودتان بپرسید که : ترویج محتوای شما چگونه باعث شناسایی بیشتر برند شما شد؟ چه مقدار لینک بیلدینگ برای شما انجام داد؟ چقدر توسط اجتماع و مصرف کننده ها به اشتراک گذاشته شد؟ و …

Jay Baer یکی از نویسنده ها درباره ی این موضوع مرحله ی اندازه گیری را به چهار دسته ی مختلف تقسیم کرده است :

 • معیارهای مصرف : چند نفر دیدند، دانلود کردند، یا به این محتوا گوش دادند؟
 • معیار های به اشتراک گذاری : این محتوا چه مقدار طنین انداز است، چند وقت یکبار توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده است ؟
 • معیارهای Lead : مصرف این محتوا توسط کاربران چه مقدار Lead در بازار برای برند ما ایجاد کرد ؟
 • معیار های فروش : آیا ما واقعا از این محتوا کسب درآمد کردیم ؟

همچنین شما می توانید ماه به ماه این اندازه گیری ها را انجام دهید تا خیلی دقیق تر متوجه شوید که یک محتوا چه مقدار لینک و ترافیک برای شما کسب کرده است.

 

 

از اهمیت لینک بیلدینگ و Link Earning با خبر باشید.

اهمیت لینک بیلدینگ

تولید محتوای با کیفیت یک بحث است، اما اگر استراتژی نداشته باشید که باعث لینک بیلدینگ و کسب لینک و به اشتراک گذاری توسط اجتماع شود، در واقع شما دارید وقت خود را تلف می کنید.

در این مطلب ما درباره ی استراتژی، که می تواند به Link Earning برسد را خواندیم. اما چیزی که نیاز است بدانیم این است که، Link Earning عملی نیست که طی یک شب انجام شود به این دلیل که اعتماد سازی، بخشی از یک انجمن بودن و در نهایت توسعه دادن یک مطلب که ارزش به اشتراک گذاشتن را داشته باشد کاری زمان بر است.

همچنین بدانید که بسیاری از وب سایت ها و برند های بزرگ در دنیا با استفاده از تکنیک ها و استراتژی های لینک بیلدینگ، سئوی خود را شدیدا افزایش داده اند. پس همین امروز شروع به تولید محتواهای با ارزش کنید تا نهایتا شما نیز از نعمت Link Earning بهره مند شوید.

 

 

منبع مطلب : A Guide from Link Building to Link Earning نوشته شده توسط ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *