راهنمای کامل اندازه بروشور و تراکت

تعداد بازدید : 7790
ابعاد استاندارد بروشور و تراکت
4/5 - (2 امتیاز)

در این مطلب همه چیز درباره اندازه بروشور و تراکت را فرا بگیرید . فکر می کنید همه چیز را در مورد آگهی های تبلیغاتی می دانید؟ به نظر می رسد چیز زیادی برای فهمیدن نیست- آن ها کاغذهایی هستند که با شماره تلفنی در پایین آن در منطقه مسکونی شما چسبانده شده و یا پخش می شوند. درست است؟ و بروشور اساسا یک کاغذ تبلیغاتی است که تقریبا مانند یک آکاردئون تا خورده است.

خب پس تفاوت بروشور و کاغذ تبلیغاتی در چیست؟ تفاوت اصلی بین بزوشور و آگهی تبلیغاتی در تاخوردگی آن است. اما این تاخوردگی آغاز تفاوت ها است. آن ها مصارف کاملا متفاوتی دارند. بروشور می تواند چیزهای زیادی را در خود جای دهد در حالیکه یک برگه تبلیغاتی چنین پتانسیلی ندارد. و همچنین کارهای بخصوصی وجود دارد که صرفا مناسب برگه تبلیغاتی است. در مورد اندازه، استاندارهای متعددی درباره ی اندازه ی بروشور وجود دارد، اما در مورد برگه های تبلیغاتی تنها چند الگو وجود دارد.

شما بنا به اهداف بازاریابی خود ممکن است به بروشور، برگه تبلیغاتی و یا هر دو نیاز داشته باشید. و این تنها محدود به انتخاب بین بروشور و یا برگه تبلیغاتی نیست بلکه شما باید اندازه برگه تبلیغاتی و یا بروشور را بنا بر اهداف بازاریابی و نیازمندی های آن تعیین کنید.

تفاوت بروشور و تراکت

 

چرا به اوراق تبلیغاتی نیاز داریم ؟

برگه تبلیغاتی سریع است. وقتی اطلاعات اندکی دارید که می خواهید آن ها را نشر دهید برگه تبلیغاتی گزینه مناسبی است. در این موارد از برگه تبلیغاتی استفاده کنید:

 

 • تعیین قیمت
 • بگذارید همه بدانند شما آماده تجارت هستید
 • بگذارید شروع مکالمه بین شما و مشتریان با حقایقی روی کاغذ آغاز شود
 • خود را تبلیغ کنید، چه کار می کنید و چه چیزی برای عرضه دارید
 • رخدادهای بعدی را اعلام کنید
 • کوپن ها را در اختیار مشتریان قرار دهید

 

اوراق تبلیغاتی
کاغذهای تبلیغاتی فناوری سطح پایینی داردن، بنابراین برای موقعیت هایی که فناوری بالایی نیاز نیست مناسب و حتی کافی است. مانند تبلیغات در مورد فروش زمین، یا دعوت کل شهر به مراسم گشایش یک کافه.

 

 

اندازه استاندارد برگه های تبلیغاتی

اندازه استاندارد یک برگه تبلیغاتی به اندازه کاغذ کامپیوتر است. که در آمریکا 5/8× 11 اینچ است. و در سایر نقاط جهان به اندازه کاغذ A4 ( 3/8× 7/11). اما اندازه های کوچک تر هم در محبوبیت خاص خود را دارند. اغلب اندازه ها بصورت زیر است:

Letter size: 8.5” x 11” or A4: 8.3” x 11.7”
A5: 8.3” x 5.8”
A6: 5.8” x 4.1”
DL: 8.3” x 3.9” یا یک سوم A4

ابعاد استاندارد کاغذهای تبلیغاتی

اینکه چه اندازه ای را برای برگه تبلیغاتی خود انتخاب کنید بسیار به محتوای برگه مرتبط است، همین طور اینکه قرار است در کجا و چگونه پخش شود. اگر می خواهید برگه های خود را به دیوار بچسبانید و یا اطلاعات زیادی را در آن قرار دهید باید از سایز بزرگتر استفاده کنید اندازه هایی مانند کاغذ A4 یا Letter. اگر می خواهید برگه های خود را پست کنید باید اندازه ای متناسب با پاکت های نامه برای ان در نظر بگیرید. مانند A6 یا DL.

هزینه چاپ برگه های تبلیغاتی نیز بر انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود. زیرا اندازه های بزرگتر و غیراستاندارد احتمالا گرانتر خواهد بود.

 

 

بهترین متریال برای برگه های تبلیغاتی

از آنجایی که قرار است عمر کوتاهی داشته باشند، معمولا روی کاغذهای با کیفیت پایین و یا ارزان قیمت چاپ می شوند. اما این به این معنی نیست که نمی توانید برگه های تبلیغاتی خود را روی کاغذهای روی کاغذهای باکیفیت چاپ کنید. و یا اینکه هرگز دلیلی وجود ندارد که یک برگه عمری بیش از یک ماه عمر داشته باشد. مانند لیستی از رویه خدمات به مشتری که به مرکز تماس پست می شود. برگه هایی که برای این کار طراحی شده باید بادوام باشند.

بهترین متریال کاغذهای تبلیغاتی

 

 

چه زمانی به بروشور نیاز داریم؟

زمان استفاده از بروشور

زمانی که حجم اطلاعات شما خیلی بیشتر از مقداری است که بتواند در برگه تبلیغاتی جای بگیرد، به بروشور نیاز دارید. این تفاوت اصلی بروشور و برگه تبلیغاتی است. اما تنها تفاوت بین آن ها این نیست. تفاوت صریح دیگری هم بین آن ها وجود دارد که باید به ذهن سپرده شود: بروشور تاخوردگی دارد و برگه تبلیغاتی نه. مطمئنا می توانید برگه تبلیغاتی را تا کنید اگر تاخوردگی بخشی از طراحی آن باشد دیگر برگه تبلیغاتی نیست بلکه بروشور است.

 

تاخوردگی کلید اصلی است،شیوه های تا زدن متفاوت زیادی وجود دارد و بهترین نوع تازدن به اندازه و طراحی بروشور بستگی دارد. انواع تا خوردن رایج بروشور به این شیوه ها است:
سه لا
دولا
دریچه ای
دریچه ای دوتایی
موازی
Z
آکاردئونی
طوماری
و غیره

انواع تای بروشور

 

اندازه های استاندارد بروشور

یک بروشور استاندارد چه اندازه ای دارد؟ اندازه های استاندارد متنوعی وجود دارد. رایج ترین آن قبل از تا زدن بروشور به این شرح است:
Letter size: 8.5” x 11” (or 21.59 x 27.94 cm)
DIN A4: 8.3” x 11.7” (or 21.0 x 29.7 cm)
Legal size: 8.5” x 14”
Memo size: 5.5” x 8.5”
Tabloid size: 11” x 17”
9” x 12”
11” x 25.5”

 

ابعاد استاندارد بروشور

رایج ترین شیوه در بروشورها کاغذ letter size دولا یا سه لا است. که به معنی هر طرف یک بروشور سه لایه که روی کاغذ استاندارد 8.5” x 11” چاپ شده است، بعد از تا زدن 8.5” x 3.69” به این اندازه خواهد بود. اگر بروشوری دو لایه را روی کاغذ استاندارد مشابه چاپ کنید هر طرف بعد از تا خوردن 8.5″ x 5.5″ خواهد بود.

 

چه زمانی از بروشور به جای برگه تبلیغاتی استفاده کنیم؟

اساسا هر زمانی که اطلاعات شما بیشتر از آن است که در برگه تبلیغاتی جا شود. که می تواند در این مواقع باشد:

 

 • پیگیری ارتباطاتی که ایجاد کرده اید
 • می خواهید در مورد محصول و یا فرآورده ای به مخاطبین آموزش دهید
 • نیاز به مرج استاندارد دارید

 

بروشور چیست ؟

بروشور و برگه تبلیغاتی می توانند در کنار هم استفاده شوند بعد از اینکه توجه مخاطب را به محصول با پخش کردن برگه تبلیغاتی جلب کردید می توانید با تهیه بروشور اطلاعات بیشتری را در اختیار آن ها قرار دهید. سپس با اطلاعتی که از بروشور به دست آورده اند یا محصول را خریداری می کنند و یا اینکه آنچه که نیاز است انجام دهید تا آن ها متمایل به خرید شوند.

 

بروشورهای جزوه مانند و کتابچه ها چطور؟

برگه تبلیغاتی و بروشور تنها دو نمونه از فرمت های چاپ شده ای هستند که رواج دارند. در حالیکه عموما برگه تبلیغاتی تعریفی بین المللی دارد اما تفاوت بروشور و بروشور جزوه ای و کتابچه ها هنوز به صورت کلی شناخته شده نیست.

بروشور جزوه ای و بروشور یک چیز هستند. بعضی از بروشور جزوه ای تحت عنوان بروشور کوتاه یاد می کنند اما این تنها اصطلاحی رایج برای ایجاد تمایز است.

بروشور کتابی

اما کتابچه کوچک مانند کتاب های بزرگ به جای تا خوردگی قید دارد. معمولا نسبت به کاغذ بروشور کیفیت و ماندگاری بالاتری دارند.

 

بر اساس اندازه مورد نیاز طراحی کنید

ابعاد استاندارد بروشور

از ابتدا باید به اینکه می خواهید چگونه بروشور و برگه تبلیغاتی خود را پخش کنید فکر کنید زیرا عامل مهمی در تعیین بودجه است. اگر قصد دارید آن ها را در اندازه letter size و یا پاکت نامه های بز رگ بفرستید جواب «چه اندازه ای باید در نظر بگیرم؟» مشخص است. در عین حال می دانید که باید بودجه ای هم برای پاکت نامه کنار بگذارید.

از خود بپرسید آیا قرار است:

 • بروشورها و برگه ها را در رخدادها پخش کنید
 • زیر در بیاندازید
 • بچسبانید
 • پست کنید
 • به بسته های بزرگتری اضافه کنید
 • به ماشین بچسبانید

 

تصور کارآمدی بدون در نظر گرفتن شکل نهایی محصول سخت است. به همین دلیل به ماکت نیاز دارید. در حالت ایده آل قادر خواهید بود به ماکتی که شکل نهایی کاملی از محصول را نشان می دهد دست یابید اما اگر ممکن نبود یک ماکت ساده هم جوابگو خواهد بود.

با داشتن ماکت می توانید در جایی که نیاز است طراحی خود را بهتر کنید. فونتی که مناسب برگه بزرگ است ممکن است در یک بروشور جزوه ای کوچک به سختی خوانده شود. پالت رنگی که مناسب فاصله نزدیک است ممکن است برای فواصل دورتر کنتراست رنگی کمی داشته باشد. و انتخاب نامناسبی برای بیلبوردهای تبلیغاتی باشد. پیام شما نیز تعیین کننده طراحی درست است برگه تبلیغاتی و یا بروشور است؛ برگه تبلیغاتی مربوط به فروش باید رنگ های روشن تر و گیراتر داشته باشد تا راهنمای بروشور معامله سهام.

طراحی بروشور

 

 

فکر می کنم به چیزی خارج از چارچوب های استاندارد نیاز دارم

مشکلی نیست، صرفا چون بروشور و برگه تبلیغاتی اندازه های استانداردی دارند به این معنی نیست که شما نمی توانید استاندارهای مورد نظر خود را داشته باشد.

شاید نیاز به بروشوری بلند و باریک دارید که مانند یک بوک مارک در بین صفحات آخرین رمان شما قرار بگیرد. یا شاید شما به سایز غیراستاندارد نیاز ندارید بلکه متریالی که اندکی با کاغذهای معمول متفاوت است( مانند بروشورهای ضد اب که می توان در ماجراجویی مربوط به وال ها می توان دید و یا برگه تبلیغاتی که زیر نور سیاه می درخشد و نوشیدنی های ویژه را در کلوپ های شبانه تبلیغ می کند)
باید کمی بیشتر از حالت نرمال هزینه کنید، اما سرمایه گذاری حساب شده منجر به بازگشت سرمایه می شود. گاهی سادگی از همه چیز بهتر است. مانند وقتی که می خواهید برگه ای را فروش را در اطراف شهر پخش کنید و بعد از 72 ساعت جمع آوری کنید . اما زمانی که می خواهید چیزی طراحی کنید که تاثیر بزرگتر و یا عمر طولانی تر داشته باشد، اندازه و متریال انتخابی شما همانقدر برای برند حیاتی است که طراحی فونت و انتخاب پالت رنگی.

وقتی می خواهید چیزی خارج از چارچوب داشته باشد باید هزینه های مالی که به دنبال این هنجار شکنی ایجاد می شود را نیز در نظر بگیرید مانند پاکت های نامه بزرگتر از اندازه عادی و یا برگه هایی که شکل-های نامتعارف دارند.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید با طراحی کار کنید که تجربه کاری خلق طراحی های منحصر به فرد را داشته باشد. زیرا اندازه و شکل محصول نهایی باید از اسکیس اولیه در نظر گرفته شود. تغییر فرمت و طراحی که برای سایز استاندارد طراحی شده می تواند نتیجه ی نهایی ضعیفی داشته باشد یا آن تاثیری که می خواهید ایجاد نکند. زیرا نسبت ها و اندازه ها بهم ریخته است.

 

طراحی تراکت

 

به خاطر داشته باشد در برگه تبلیغاتی اندازه مهم است!

زمانی که برگه تبلیغاتی و یا بروشور طراحی می کنید( یا چاپ می کنید) همیشه، راجع به اندازه واقعی محصول نهایی و شکل آن در تمام مراحل بیاندیشید. طراحی که مناسب بروشور letter size است مناسب بروشور نیم قطع نیست. همچنین طراحی که در بروشور سه لا فوق العاده به نظر می رسد روی آکاردئونی خوب به نظر نمی رسد.

قبل از اینکه پروسه طراحی را آغاز کنید، چه چیزی می خواهید درست کنید آندازه آن و چگونگی تا خوردن آن را در نظر بگیرید. و قبل از تعیین همه این ها روی آیتم هایی که قرار است در این برگه قرار گیرند کار کنید. زیرا آن ها تعیین کننده سایز، متریال و شکلی هستند که بهترین بازده را در طراحی شما خواهند داشت.

 

 

منبع مطلب : The complete guide to brochure and flyer sizes نوشته شده توسط : Lindsay Kramer ترجمه اختصاصی توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *