چگونه در 5 مرحله خود را در اینستاگرام به بازار عرضه کنید

تعداد بازدید : 3607
لوگوی اینستاگرام
5/5 - (1 امتیاز)

در این مطلب قصد صحبت در مورد بازاریابی اینستاگرام را داریم. نگاهی بیندازید: آن درخشش آبی که شما در چهر­ه ­های اطراف خود مشاهده می­کنید، احتمالاً انعکاس یک حساب اینستاگرام است که از یک تلفن ساطع می­گردد. این روزها، تمامی افراد این کار را انجام می­دهند –از سگ خانواده گرفته (#dogsofinsta) تا مادربزرگتان (#grandma). با این حال، اینستاگرام بیشتر روشی برای نمایش پاستای شام، تعطیلات در مناطق گرمسیر یا روابط جدید افراد است. این پلت­فرم اجتماعی به نیرو محرکه ­ای­ در پس بسیاری از استارت­ آپ­ها و تأسیس کسب و کارها تبدیل شده است. تقریباً تمامی شرکت­ها و موسسات دارای یک حساب اینستاگرام شخصی برای خود هستند.

اینستاگرام به راحتی از طریق یک تلفن یا کامپیوتر، برای تمامی افراد قابل دسترسی است، و ثابت شده است که یک حساب جذاب اینستاگرام در گسترش برندهای تجاری میان مشتریان آینده نگر، مانند ماده ای اشتعال زا به صاحبان این برندها کمک می کند.

سادگی عمیق و ارائه ی بصریِ تأثیرگذار، اینستاگرام را به طلایه دار ابزارهای بازاریابی مؤثر تبدیل کرده است. در ایام قدیم، (مثلاً سه سال پیش) افراد و کسب و کارها برای نمایش خدمات خود عمدتاً به تبلیغات توصیفی تکیه می کردند.

اما چرا هنگامی که می توانید یک سرویس یا محصول را نشان دهید، آن را توصیف کنید؟ وارد اینستاگرام شوید.

 

همه چیز در مورد الهام گرفتن است.

فهرست افراد و استارت آپ هایی که اینستاگرام خود را به اینستای شگفت انگیز تبدیل کرده اند، بسیار طولانی است، اما اگر شما به دنبال الهام گرفتن هستید، در اینجا به تعدادی از گزینه های برتر اشاره شده است:

شرکت Quirky Campers برای افرادی که به دنبال لذت بردن از چشم اندازی عالی از اتاق نشیمن خود در هر نقطه ای از بریتانیا هستند، خدمات کامپروان اجاره ای را در سراسر کشور ارائه می دهد. استفاده ی جذاب آنان از عکاسی قدرتمند و خلاق شان باعث شده است که بیشتر از 140 هزار نفر دنبال کننده داشته و نسبت به رقبای خود در صدر قرار گیرند.

 

a

عکاسی قدرتمند در عرضه­ ی خود و محصولتان بسیار موفق عمل می­کند. عکس از اینستاگرامِ quirkycampers

 

شرکت Urban Art مستقر در آمستردام، اکنون در سازماندهیِ جشنواره ها، نمایشگاه ها و رویدادهای اجتماعی در سطحی محلی، اروپائی و ملی تخصص دارد.
اینستاگرام آنها تصاویر منحصر به فرد و خلاقانه ای را از هنرهای خیابانی نشان می دهد. با جستجو در صفحه -شان، زمان را به راحتی از دست می دهید زیرا که تصویر پس از تصویر یک نمایش بسیار جذاب است. با بیشتر از 3500 دنبال کننده که این تعداد رشد فزاینده ای نیز دارد، مسلماً من تنها کسی نیستم که از تصاویر آنان شگفت زده می شود.

b

قدم­ زدن روی طناب. تصاویر منحصر به فرد می­توانند به طور واقعی در جمعیتی دست به دست شوند. عکس از اینستاگرام urbanartnow

 

آندرسون پاک یا “اندی چیکی” خواننده ای آمریکایی است که صفحه ی اینستاگرامش او را از سایر بازیگران مجزا می سازد. گذشته از نام کاربری عجیب و منحصر به فردش، اندی خود را با طرح صفحه اش و روشی خلاقانه که او ویدئوها و تصاویر خود را در کنار هم قرار می دهد، متمایز می سازد. او برای تشکیل تصویری بزرگتر، تصاویر تکی را طوری در کنار یکدیگر می چسباند، که همانطور که در صفحه اش حرکت می کنید، این تصویر ادامه دارد.

شخصیت اینستاگرامی او، منعکس کننده ی این است که او به عنوان یک هنرمند کیست و گیرایی صفحه اش او را در میان 4 میلیون و 200 هزار دنبال کننده قرار داده است!

c

طرح­­ های منحصر به فرد اینستاگرام در تمایز شما از دیگران کمک خواهد کرد. عکس از اینستاگرام Anderson .Paak

 

 

همین امروز بازاریابی اینستاگرام را آغاز کنید

رقابت برای یک اینستاگرام کشنده می تواند خشن باشد، اما با نصب و تحویل درست، شما تنها چند قدم تا ایجاد صفحه ی جذاب اینستاگرام خود فاصله دارید!
چند فکر مبتکرانه را به نکات زیر اضافه کنید. در این صورت شما در مسیر خود به سمت ایجاد یک گرام فراموش نشدنی، راحت بوده و بسیار خوب عمل خواهید کرد.

 

 

1. از یک نام کاربریِ کِشنده شروع کنید

یک دسته ی اینستاگرامی گیرا و تعیین کننده باعث می شود که شما یک شروع درست و حسابی داشته باشید.

سعی کنید یک نام کاربری بیابید که تعیین کند شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید، و از طریق اصالتش به دنبال کنندگان شما متصل شود.

سعی کنید که از نامهای کاربری عمومی مانند JohnSmithrealestate123 یا Janeblogservices88 اجتناب کنید – این نامهای کاربری یک برند یا کسب و کار شخصی را تعیین نکرده و مشتریان بالقوه و بازدیدکنندگان را در مورد اینکه شما چه کسی هستید، سردرگم خواهد کرد.

 

d

دسته­ ی اینستاگرامی ماریام ازدین به شخصیت و برند او مرتبط بوده و به راحتی او را از این رقابت جدا می­کند. عکس از اینستاگرام Mariam Ezzeddine.

 

هنگام انتخاب دسته تان، مهم است که تصمیم بگیرید آیا شما می خواهید خود را به عنوان یک شخصیت معرفی کنید یا یک برند. به عنوان مثال، اگر شخصیت شما چیزی است که قصد دارید آن را برجسته سازید، یک روش خلاقانه را برای کار بروی نامتان در صفحه در نظر بگیرید. مثالی عالی از یک نام کاربری ، متخصص آشپزی، ماریام ازدین است. دسته ی اینستاگرامی او “@cookinwithmoma” شامل نام مستعار و نام برند است او را از سایر حسابهای اینستاگرامی که در این زمینه فعالیت می کنند، جدا می سازد.

 

اگر نام کاربری انتخابی شما قبلاً انتخاب شده است، تعدادی از این ایده ها را برای اینکه جلوه ای بی نظیر به آن ببخشید، انتخاب کنید:

• از جغرافیا استفاده کنید – سعی کنی که موقعیت مکانی خود را به نامتان بیفزایید مانند JSmithhouses_Dallas.
• یک جایگاه اضافه کنید – با تمرکزی ویژه، مستقیماً به بازار خود مرتبط شوید، به عنوان مثال، JSmith_luxuryrealty.
• دامنه ای را شامل کار خود کنید (اگر یکی دارید) – اگر شما یک وب سایت شخصی دارید، سعی کنید که آن را در دسته ی خود بگنجانید مانند Smith.dreamhomes.
• پیشوند یک برند را امتحان کنید – دسته ی خود را با نام برندتان آغاز کنید، به عنوان مثال DreambigwithSmith یا WeareJohnSmithrealty.
• برنامه های کاربردی نظیر namechk یا KnowEm نیز ابزارهای عالی برای مشخص کردن این که آیا یک نام کاربری اینستاگرامی توسط شخص یا اشخاص دیگری انتخاب شده است یا خیر، هستند.

 

 

2. به یک اغواکننده ی هشتگی تبدیل شوید

شناختن مخاطبان تان امری ضروری است. به عنوان مثال، اگر شما در معاملات املاک مسکونی کار می کنید، نباید پست هایی را در رابطه با املاک تجاری ایجاد کنید. مغشوش کردن یک جایگاه باعث سردرگمی شده و کاری می کند که کاربران به سرعت به جاهای دیگری برگردند.

هنگامی که شما جایگاهتان را بشناسید، می توانید تمرکز به روی پست هایتان را برای جذابیت داشتن برای آن مخاطبان خاص، محدود کنید.

هشتگ کردن پست هایتان، روشی عالی برای برجسته کردن جایگاه تان و ایجاد مکِشی برای هدایت دنبال کنندگان بالقوه به سمت صفحه ی اینستاگرام شما است. برای آن کسانی از شما که اطلاعی در این باره ندارید، هشتگ کردن روشی در ایجاد یک “دگمه” است که کاربران اینستاگرامی را به سمت پست های مربوطه سوق می دهد. اگر کاربران بروی یک هشتگ ضربه بزنند، به صفحه ای منتقل خواهند شد که افراد پست ها و ویدئوهایی را با همان برچسب بارگذاری کرده و نمایش می-دهند.
همراه کردن هشتگ ها با پست هایتان، روشی عالی برای افزایش آشکارسازی شما در سراسر اینستاگرام است زیرا پست های شما را برای کاربرانی که خارج از گروه دنبال کنندگان فعلی تان هستند، قابل مشاهده می سازد.

در حالی که شما می توانید هشتگ های هوشمندانه یی را ایجاد کنید که منعکس کننده ی شخصیت یا برند تان باشد، استفاده از هشتگ های پرمخاطب و محبوب، ابزاری قابل اطمینان برای هدایت دنبال کنندگان بالقوه به سمت صفحه ی شماست.

شما می توانید هزاران هشتگ بسیار محبوب را به صورت آنلاین پیدا کنید، اما در اینجا به چند نمونه از آنان اشاره شده که شما می تواند از آنان در تطمیع دنبال کنندگان بالقوه استفاده کنید.

• #Instagood
• #photooftheday
• #Instadaily
• #Instalike
• #Instacool
• #Bestoftheday
• و #dogsfina و #grannies را فراموش نکنید.

گنجاندن تعداد مناسب از هشتگ ها (در پستهایتان)، روشی عالی برای ایجاد آشکارسازی بیشتر است زیرا هشتگ هایی بیشتر به معنی بازدیدهای بیشتر است، و بازدیدهای بیشتر به معنی دنبال کنندگان بیشتر است! با این حال، یادتان باشد که شما نمی خواهید کاربران را دست پاچه کنید، بنابراین برچسب های خود را مرتبط با موضوع پست هایتان ایجاد کرده و سعی کنید که افراد را در برچسب های زائد غرق نکنید.

در نهایت، با دنبال کنندگان خود مانند یک خانواده رفتار کنید! در جریان فیدهای دنبال کنندگان خود بوده، و حتماً درباره ی پستهایی که از نظر شما جالب هستند، نظر دهید. این امر نه تنها آشکارسازی شما را افزایش می دهد، بلکه نشان می دهند که شما به دنبال کنندگان خود اهمیت می دهید، که این کار در برقراری ارتباط با تحسین کنندگان شما بسیار موفق عمل می کند.

 

e

شکلات Dalloway از هشتگ­های مرتبط برای افزایش آشکارسازی خود در سراسر اینستاگرام استفاده می­کند. عکس از اینستاگرام شکلات Dalloway.

 

 

 

3. به یک Jedi عکاسی تبدیل شوید

بر خلاف توئیتر یا فیس بوک، که کلمات هوشمندانه در آن به خوبی عمل می کنند، در اینستاگرام همه چیز درباره ی تصویر است.

اینستاگرام به دلیل توانایی عمیق خود در نمایش تصاویری شگفت انگیز تقریباً در مورد هر چیزی که بتوانید تصور کنید، امروزه به یک ابزار بازاریابی قدرتمند تبدیل شده است.

رقابت برای عکسهای شگفت انگیز، واقعی است اما اگر شما بتوانید از عکاسی و تصاویر مجلل در پستهایتان استفاده کنید، صفحه ی شما تأثیرگذار خواهد بود.

 

a 1

شکلات Lindt از فوکوس و نورپردازیِ جذاب استفاده می­کند تا عکس­هایشان واقعاً تأثیرگذار باشند. عکس از اینستاگرام شکلات Lindt.

 

از تصاویر خسته کننده و عمومی که قبلاً در اینترنت وجود داشتند، دوری کنید. شما می خواهید که برجسته باشید، نه اینکه در چیزی تلفیق شوید، و سریع ترین روش برای انجام این کار، حصول اطمینان از اصالت و نوآوری در تصاویرتان است.

 

در اینجا به چند روش ساده برای ایجاد تصاویر قابل توجه اشاره شده است:

زمانی را برای یادگیری هنر عکاسی صرف کنید. اگر شما در مورد سرعت بخشیدن به بازیِ بازاریابی تان از طریق اینستاگرام جدی هستید، یادگرفتن چیزی که یک عکس عالی را عالی جلوه می دهد، ایده ی بسیار خوبی است. به عکاسیِ تصاویر ستاره دار دیگر حسابهای اینستاگرامی نگاهی بیندازید (ما در حسابهای زیر جزئی هستیم). ترکیب، نورپردازی، و نوآوری که در پس تصاویر به چشم می خورند، به نمایندگی از آن برند صحبت می کنند. فیدهای اینستاگرام افراد و برندهایی که شما آنها را تحسین می کنید را مطالعه کرده و یک فید عکس چشمگیر و مشابه با آن ایجاد کنید. توجه به سطح نیرومند پایداری در میان تصاویر در یک فید نیز مسئله ی مهمی است. شما می خواهید که تجربه ای منسجم با عکسهای خود ایجاد کنید بنابراین باید مواظب باشید که از تغییراتی اساسی در ترکیب و رنگ تصاویر خود دوری کنید.

اطمینان حاصل کنید که عکس هایتان به کسب و کار شما مرتبط باشند. اگر جایگاه شما عکاسیِ از منظره است، حتماً عکسهایی از مناظر و نه عکسهایی از چیزی نامرتبط مانند عکس های سلفی (مگر اینکه منظره ای نفس گیر در پس زمینه وجود داشته باشد) را در صفحه ی خود بگنجانید. شما قصد ندارید که دنبال کنندگان خود را گیج کرده و آنها را به مسیر دیگری هدایت کنید.

 

b 1

Yeti در استفاده از عکاسیِ منحصر به فرد خود بی­نظیر است. عکس از اینستاگرام Yeti.

 

در عکاسی خود مبتکر باشید. به روش هایی خلاقانه برای نمایش عکس هایتان فکر کنید. همانطور که قبلاً دیدیم، شرکت Quirky Campers برای ترویج کامپروان های خود از تصاویر خیره کننده استفاده می کند. و فراتر از مناظر زیبا، شکلات Lindt و برند فضای باز Yeti توسط نورپردازی و ایده های خلاقانه ی عکاسی، کارهای فوق العاده ای انجام می دهند.

عکس هایی مربعی بگیرید. دوربین های جدید و حتی اکثر تلفن های هوشمند در تنظیمات خود گزینه ای دارند که از طریق آن می توان عکس های مربعی گرفت. عکسبرداری در یک فضای مربعی به شما این امکان را می دهند که در برداشت تصاویر، زمان کمتری صرف کرده و اطمینان حاصل کنید عناصر اصلیِ این عکس بعداً از بین نمی روند.

از برنامه هایی کاربردی برای کمک به بهتر شدن عکسهایتان استفاده کنید. برنامه هایی مانند PicStitch و Snapseed به شما کمک می کنند که به تصاویر خود جان بدهید و طرح های تصویریِ کامل و مناسبی را برای صفحه تان ایجاد کنید.

 

h

PicStitch این امکان را برای شما فراهم می­کند که تصاویر خود را شکسته و یک تصویر واحد ایجاد کنید. این برنامه می­تواند ابزاری سودمند در نمایش منحصر به فرد محتوای شما باشد. عکس از برنامه ­ی کاربردی PicStitch.

 

اِستوری های اینستاگرام خود را فراموش نکنید!  اِستوری های اینستاگرام، یک ویدئوی جالب سفارشی علاوه بر فید عکس تان، را به نمایش می گذارد.

 

 

4. به ژئوتگ ها بپردازید.

آیا شما در یک مکان شگفت انگیز، عکسی شگفت انگیز گرفته اید و هم اکنون می خواهید آن را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید؟

این جائی است که نشانه گذاری جغرافیایی (ژئوتگ کردن) نمایان می شود. ژئوتگ کردن به شما این انکان را می دهد که عکسهایتان را با مکان فعلی تان برچسب بزنید (تگ کنید). و تنها کاری که شما باید انجام دهید، تغییر مجوزها روی گوشی تلفن تان است و اینستاگرام موقعیت مکانی شما را ثبت کرده و آن را با هر پست نشان می دهد. اگر ژئوتگ کردن فعال باشد، شما این گزینه را دارید که موقعیت مکانی پست خود را انتخاب کنید. هنگامی که شما “این مکان نام ببرید”، فهرستی از کسب و کارهای محلی، رویدادها، موقعیت های مکانی، و جاذبه ها ظاهر می شوند. سپس شما می توانید این گزینه را انتخاب کنید که نشان دهد شما کجا هستید و آن موقعیت در پست شما نمایان خواهد شد.

شگفت انگیز است، نه؟ این مسئله به این معنا است که کاررانی که روی موقعیت جغرافیائی شما کلیک می-کنند، تمامیِ پست های دیگر شما را که افراد در آن موقعیت جغرافیائی در حال بارگذاری آن هستند، خواهند دید. این کار می تواند برای برند شما فایده ی بسیار زیادی داشته باشد زیرا این امکان را برای شما فراهم می-آورد که محصولات یا خدمات خود را به مخاطبان گسترده تری نشان دهید.

Starbucks برای ایجاد آوازه ای در پیرامون موقعیت های مکانی در سراسر ایالات متحده، از ژئوتگ کردن استفاده می کند. اگر شما به دنبال عرضه ی کسب و کار شخصی خود هستید، می توانید همین کار را انجام دهید. به مشتریان دست پیدا کرده و آنها را درگیرِ تصاویر ژئوتگ شده ی مرتبط با کسب و کارتان کنید.

همچنین ژئوتگ کردن به این معنی است که شما با دنبال کنندگان خود در سراسر جهان در ارتباط هستید. اگر شما در حال سفر بوده می خواهید که دنبال کنندگان خود را در یک موقعیت مکانی معین درگیر کنید، برای جذب کردن آن مخاطب خاص، می توانید از ژئوتگ ها بروی پست هایتان استفاده کنید. این کار شما را قادر خواهد کرد که با مخاطبان بیشتری از افراد در ارتباط بوده و آشکارسازی بیشتر به معنای کسب و کاری بیشتر است!

 

 

5. مسابقه­ ای راه بیندازید.

چه کسی از فرصتی برای بردن وسایل رایگان می گذرد؟! و چه کسی از رقابت های سالم لذت نمی برد؟ رقابت، روشی عالی برای جمع آوری دنبال کنندگانی بیشتر است.

لازم نیست که شما هر روز مسابقات اینستاگرامی اجرا کنید، اما گاهی اوقات اجرای یک مسابقه می تواند روشی عالی در عرضه ی محصولی خاص یا گسترش آن در محدوده ی بزرگتری از مخاطبان باشد.

 

بعضی از این مسابقات آسان اجرا و هدایای اعطائی را امتحان کنید:

مسابقات شبیه به برد: مفهوم این مسابقه بسیار ساده است. دنبال کنندگان به سادگی یک پست را لایک کرده و پس از آن برای بردن چیزی به عنوان هدیه، وارد یک مسابقه خواهند شد. این روشی عالی برای به دست آوردن دنبال کنندگانی جدید است زیرا آنها برای وارد شدن به این رقابت باید شما را دنبال کنند.

• مسابقات محتوای هشتگ: این مسابقات شما را مستلزم ایجاد یک هشتگ مرتبط و داشتن دنبال-کنندگانی که یک عکس و ویدئو را با استفاده از این هشتگ به اشتراک بگذارند، می کند. این نوع مسابقه آشکارسازی شما را بسیار افزایش خواهد داد زیرا شرکت کنندگانی که پست می گذارند، ورودی ها را در فیدهای خود می گنجانند، که توسط دنبال کنندگان آنها مشاهده میشود.

• مسابقات عکس: اگر شما سعی می کنید که محصول یا کالای خاصی را عرضه کنید، این مسابقات می توانند عالی باشند. شرکت کنندگان یک تصویر از خودشان را با محصول یا چیزی مرتبط با برند شما پست می کنند. بهترین پست، برنده است.

قبل از ایجاد یک مسابقه، به منظور حصول اطمینان از این که شما بازاریابی خود را در جهت مخاطبان مناسب و درستی انجام می دهید، حتماً بازار هدف خود را تعریف کنید. همچنین جوایزی واضح و روشن را برای اعطاء به برندگان و روشی قابل اعتماد برای تعیین برنده آماده کنید.

 

j

میزبانی یک رقابت، روشی عالی برای به دست آوردن دنبال ­کنندگانی جدید و افزایش آشکارسازی شماست. عکس از اینستاگرام.

 

 

ایستادگی و برخاستن از میان جمعیت

پیروی از نکات فوق به شما کمک می کند تا در یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابیِ امروزی سرمایه گذاری کنید.

 

 

منبع مطلب : How to market yourself on Instagram in 5 steps نوشته شده توسط :Chris Paish ترجمه شده توسط : آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *