10 نکته برای طراحی تبلیغات بهتر برای افزایش نرخ کلیک

تعداد بازدید : 3412
10 نکته برای طراحی تبلیغات بهتر برای افزایش نرخ کلیک
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

یقینا بارها با تبلیغات بنری در وب سایت ها مواجه شده اید که در تلاش هستند تا بر رویشان کلیک کنید و وارد وب سایت مقصد مد نظرشان شوید. این تبلیغات تصویری همانقدر که می تواند باعث افزایش نرخ کلیک و ورود کاربران به لینک مد نظر شما شود، به همان اندازه هم ممکن است با شکست مواجه شود و نتواند کاربران را جذب کند. طراحی تبلیغات به شیوه ی صحیح می تواند کسب و کار شما را دگرگون کند و رونق ببخشد.

اینجاست که طراحی تصاویری که برای تبلیغاتتان به کار می برید حائز اهمیت می شود. شما باید تصاویری خلق کنید که ذهن مخاطب را درگیر کند و او را مجاب کند که بر روی بنر تبلیغاتی تان کلیک کند. مخصوصا در این شرایط که تمام وب سایت ها پر از این تبلیغات هستند و کاربران نسبت به این تبلیغات حساس شده اند و دوست ندارند بر روی آنها کلیک کنند؛ شما بیشتر باید تلاش کنید که با یک طراحی حرفه ای آنها را به این کار مجاب کنید.

در اینجا به 10 نکته ی مهم که به شما کمک می کند نرخ کلیک وب سایت خود را بهبود دهید، اشاره می کنیم.

 

1. تصویر

از آنجا که این تبلیغات به کل بر پایه ی تصویر هستند، عجیب نیست که یک تصویر خوب یا بد بتواند نرخ کلیک شما را عالی یا خراب کند. این تصاویر معمولا ابعاد کوچکی دارند و شما فضای زیادی برای کار کردن بر روی تصویر ندارید. پس باید از تصاویری استفاده کنید که مفهوم تبلیغ شما را به بهترین شکل به مخاطب منتقل کند. اگر شما نتوانید با استفاده از یک تصویر خوب و یک یا دو کلمه، منظورتان را به مخاطب برسانید، نمی توانید از مخاطبان انتظار داشته باشید که منظور شما را با جمله های طولانی و سنگین دریابند.

 

2. ساختار یکپارچه

تبلیغاتی که چشمگیر هستند، عموما از یک ساختار خوب پیروی می کنند. این ساختار عبارتند از :

  • لوگوی شما
  • پیشنهاد فروش شما
  • معرفی خدمات اصلی تان
  • دکمه CTA ( Call to action ) یا دکمه ی فراخوانی برای عمل

 

این ساختار یا سلسله مراتب، برای طراحی تصاویر تبلیغاتی قدرتمند، دارای اهمیت زیادی است. چرا که این تبلیغ را از سایر مطالب موجود در صفحات شما متمایز می کند. تیم مدیریت تبلیغات روشا، می تواند برای راه اندازی یک CTR قوی به شما مشاوره دهد.

 

3. قاب یا فریم

فریم ها قدرت زیادی برای جلب نظر مخاطبان دارند. آنها می توانند تبلیغات بنری را متمایز از سایر عناصر صفحه نمایش دهند و این مسئله باعث می شود که کاربران بتوانند با دقت بر روی محتوای آنها تمرکز کنند.

 

4. هدیه

بدون چشم داشت به کاربرانتان هدیه دهید. آن هدیه می تواند آنقدر حس خوب به کاربرانتان بدهد که با علاقه خدمات یا کالاهای شما را بررسی و اقدام به خرید کنند. هدایایی مانند تخفیف ها، کوپن ها و یا  ایده هایی برای هدیه های خلاقانه به کاربرانتان هدیه دهید.

 

5. رنگ

وقتی به کوکاکولا فکر می کنید، رنگ قرمز به ذهنتان می رسد. در مورد پپسی چی ؟ حتما می گویید آبی. یا مک دونالد ؟ که حتما می گوید قرمز و زرد.

انتخاب یک پالت رنگی حساب شده برای تبلیغات تصویری و کسب و کار شما یک هنر لطیف است. مطالعه روانشناسی رنگ ها باعث می شود تبلیغاتتان برای مردم جالب تر شود، چرا که با علم روانشناسی، به سادگی می توانید حواس آنها را جلب کنید. بنابراین می تواند شانس دنبال کردن آنها را بیشتر کنید.

 

6. پایبند به اصالت

ست های اداری ( کارت ویزیت، سربرگ، پاکت، بروشور و … ) از یک پالت رنگی و یک الگوی خاص پیروی می کنند و باعث می شوند تا مخاطبان با دیدن هر یک از عناصر آن ست، به یاد برند اصلی بیفتد. در مورد تبلیغات دیجیتالی هم به این صورت است. مخاطبان شما با دیدن هر یک از عناصر تبلیغات دیجیتالی شما، از دکمه های فراخوانی تا صفحه فرود و صفحه فروش و هر آن چیزی که در این حوزه دارید، باید به یاد برند اصلی شما بیفتند.

 

7. بیکار نباشید!

مردم چیزهای عجیب و خارج از عرف را دوست دارند. تلاش کنید که تبلیغاتتان را از شکل رسمی شان دور کنید. به سراغ تبلیغات متفاوت بروید و از این کار اصلا نترسید. فراموش نکنید که هدف اصلی ما این است که مشتریان بر روی تبلیغاتمان کلیک کنند. پس آن تبلیغات باید نسبت به تبلیغاتی که هزاران موردش در صفحات مختلف وب وجود دارد، متفاوت باشد.

 

8. سادگی

جمله ی : زیبایی در سادگی است خیلی کلیشه ای است. ولی پیشنهاد می کنیم این جمله را همیشه در پس زمینه ذهن خود داشته باشید. در تبلیغاتی که این روزها دیده می شود، چیزی به اسم سادگی وجود ندارد. تبلیغاتی که پر از عناصر و رنگ های مختلف هستند و فقط می خواهند نگاه مخاطب را جلب کنند و اصلا برایشان مهم نیست که طرح باید زیبایی هم داشته باشد. پس اگر بخواهید متفاوت باشید می توانید عناصر طراحی تان را کم کنید و رو به مینیمالیستی بیاورید.

شلوغی کار و پیچیدگی طرح های شما در این کار، دشمن تبلیغاتتان است.

 

9. فوریت

مشتریانی که آینده نگر هستند، همیشه به فوریت پاسخ می دهند! تلاش کنید در تبلیغاتتان فوریت موضوع را مشخص کنید. مثلا بگویید که تخفیف 75 درصدی بر روی کالا ارائه شده است و فقط 100 نفر اولی که وارد لینک تبلیغ می شوند می توانند از آن استفاده کنند. اینکه مردم بدانند فرصتی که در موردش صحبت می کنید عمر کمی دارد و به سرعت از بین می رود، آنها را ترغیب می کند که از آن استفاده کنند.

 

10. پیام

بسیاری از مشاغل و کسب و کارها، آنقدر درگیر تبلیغ و تلاش برای جلب مخاطب هستند که فراموش می کنند چه پیامی را می خواهند به مخاطبانشان برسانند. اصلا فراموش می کنند که این تبلیغات باید حاوی یک پیام واضح باشد تا بتواند مخاطب را جذب کند. پیشنهاد می کنیم اول خودتان در مورد پیام تبلیغتان به نتیجه برسید و بعد آن را به بهترین نحو در طراحی خودتان پیاده سازی کنید.

 

 

منبع مطلب : 10 Tips to Design Image Ads for Better CTRs ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *