ترفندهای عکاسی

تعداد بازدید : 2438
ترفندهای عکاسی
5/5 - (1 امتیاز)

در این مطلب قصد داریم در مورد ترفندهای عکاسی بنویسیم و به شما بگوییم با رعایت این موارد، دیگر بیخیال حالت خودکار (Automatic Mode) دوربینتان بشوید !

در حال حاضر با پیشرفت موبایل های هوشمند، تقریبا هر کسی می تواند یک عکس معقول و مناسب را عکاسی کند. در واقع دوربین های داخلی موبایل های امروزی، برای عکاسی های روزمره بسیار مناسب و با کیفیت هستند، اما اگر قصد دارید پیشرفت چشمگیری در زمینه ی عکاسی داشته باشید، باید جهش کنید و روی یک DSLR یا یک دوربین کامپکت مناسب سرمایه گذاری کنید. اگر هم دوربین دارید، که با ما همراه باشید.

اگر قصد دارید یک تصویر خاص را ثبت کنید و در عکاسی پیشرفت کنید، باید تنظیمات اتوماتیک دوربین را کنار بگذارید و در مورد تنظیمات دستی بیشتر مطالعه کنید و یاد بگیرید. تنظیمات اتوماتیک، برای همه ی شرایط طراحی شده اند، اما ممکن است، سوژه ای که می خواهید از آن عکاسی کنید، شرایط خاصی داشته باشد و در این شرایط فقط با تنظیمات دستی یا manual settings می توانید یک عکس خوب بگیرید.

 

عکاسی با تنظیمات منوال دوربین

 

عکاسی دیجیتال به معنای ایجاد تعادل در سه مورد از تنظیمات مهم دوربین است : دیافراگم که میزان ورود نور به دوربین را کنترل می کند. ISO که حساسیت به نور را تنظیم می کند و سرعت شاتر که همان زمان باز و بسته شدن شاتر را کنترل می کند. در این اینفوگرافیک می توانید نکات بسیار خوبی را در مورد این تنظیمات و چگونگی استفاده از آنها برای ایجاد جلوه های زیبایی که در عکاسی حرفه ای مشاهده کرده اید را یاد بگیرید.

 

تنظیمات حرفه ای دوربین عکاسی

 

اگر نیاز به افکت ethereal bokeh دارید، برای ایجاد عمق باریک میدان (wide aperture of at least) ایزوی نسبتا کم و سرعت شاتر حداقل 1/60 و به دیافراگم وسیع حداقل f/4 نیاز دارید. SK پنل پیشنهاد می کند که فاصله مناسبی بین سوژه و بک گراند داشته باشید و برای ایجاد حالت تاری، منبع نوری در بک گراند داشته باشید.

از طرف دیگر، برای اینکه تصاویر شارپ بگیرید، به دیافراگم باریک تری بین f/11 و f/16 و ایزوی بین 100 تا 400 و سرعت شاتر بسیار سریع، حدود 2000/1 نیاز دارید. به یاد داشته باشید که بین دیافراگم و سرعت شاتر، مقدار محدودی نور به سنسور می رسد، بنابریان اگر عکس های اول شما کمی تاریک شود، برای جبران آن باید ایزو (ISO) را بالا ببرید.

 

 

اینفوگرافیک Skylum عکاسی

اینفوگرافیک Skylum یک روش عالی برای دستیابی به رابطه بین این سه تنظیم حیاتی دوربین است و همچنین با نکات کاربردی عکاسی همراه است. اگرچه برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، باید تمرین کنید و تنظیمات مختلف را بر روی دوربین خود آزمایش کنید تا متوجه شوید چه تنظیماتی برای شما و دوربین شما مناسب است.

 

 

منبع مطلب : Become a better photographer with this ultimate cheat sheet نوشته شده توسط Jim McCauley, Georgia Coggan ترجمه شده توسط آموزش روشا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *