28 پورتفولیوی قوی از طراحان برجسته دنیا ( قسمت اول )

تعداد بازدید : 4595
معروفترین پورتفولیوها
3/5 - (2 امتیاز)

هر طراحی در هر کجای دنیا دارای یک پورتفولیو است و تعداد طراحان در دنیا بسیار است! پس برای اینکه بین تمامی آنها پورتفولیو شما، آنی باشد که از طرف مشتری و یا کارفرمای شما پسندیده می شود، باید زمان و انرژی زیادی برای آن بگذارید. معروفترین پورتفولیوها می توانند دید روشنی از آینده به شما بدهند.

پس در این مطلب با ما همراه باشید تا 10 تا از بهترین پورتفولیو های آنلاین جهان را با یکدیگر ببینیم و در مورد نقاط قوت آنها مطالعه کنیم، تا بتوانید با الهام گرفتن از این مثال ها، شاهکار خود را خلق کنید.

 

 

1. Robin Mastromarino

1
لینک وب سایت : Robin Mastromarino

طراح فرانسوی که کار خود را از شهر پاریس شروع کرده است، در زمینه ی طراحی UI (User Interface) فعالیت دارد. این وب سایت مرتبا به روز رسانی می شود و با توجه به UI بسیار قوی این وب سایت می توان آن را جزء بهترین ها گذاشت. در این وب سایت از انیمیشن های زیادی استفاده شده است و ریسپانسیو بودن عکس ها نسبت به حرکت موس ما در وب سایت، حس پر جنب و جوش بودن و فعال بودن را در ذهن ما زنده می کند.

 

 

2. Active Theory

2

لینک وب سایت : Active Theory

ورود به این پورتفولیو آنلاین همانند ورود به یک دنیای جدید است. همه چیز در این وب سایت به حرکات شما با موس، پاسخگو (Responsive) است، برای مثال اگر اسکرول (Scroll) موس خود را حرکت دهید، شما بین پروژه های مختلف با یک Transition Glitch جابجا می شوید. همه چیز در این وب سایت به زیبایی کنار یکدیگر کار می کند.

 

 

3. Velvet Spectrum

3

لینک وب سایت : Velvet Spectrum

این وب سایت پورتفولیو هنرمند بصری و طراح، Luke Choice است. او صفحه ی خانه ی وب سایت خود را شدیدا ساده نگه داشته است، هر پروژه یک Thumbnail مخصوص خود را دارد و با کلیک کردن روی آنها پروژه در صفحه ای دیگر به صورت Full-size باز می شود تا بیشترین تاثیر را در ذهن بیننده داشته باشد. وب سایتی ساده اما بسیار تاثیر گذار.

 

 

4. Locomotive

4

لینک وب سایت : Locomotive

وب سایت Locomotive پورتفولیو استودیو Locomotive در کِبِک کانادا است. با تیمی برجسته در زمینه ی “Digital Experience” طبیعی است که این وب سایت به این صورت بدرخشد. انیمیشن های این وب سایت به طراحی ها و پروژه های مختلف، جان بخشیدند. در این وب سایت، تلاش و فکر پشت هر یک از المان ها بوده است، و این موضوع را می توان با جستجو کردن ساده در این وب سایت متوجه شد.

 

 

5- Studio Thomas

5

لینک وب سایت : Studio Thomas

نامگذاری شده با الهام از دوتا از خلاقترین کارگردان های هنری، “Thomas Austin” و “Thomas Coombes”. استودیو توماس که در شرق لندن قرار گرفته است، تولید کننده ی المان های ارتباط بصری برای دنیای فیزیکی و دیجیتال است.

 

 

6. Buzzworthy Studio

6

لینک وب سایت : Buzzworthy Studio

Buzzworthy Studio خود را به عنوان یکی از بهترین استودیو های دیجیتال دنیا معرفی می کند و وب سایت آنها نیز این موضوع را تایید می کند. تایپوگرافی فوق العاده که با انیمشین ترکیب شده است، مطمئنا توجه شما را جلب خواهد کرد و چشمان تیز بین آنان در زمینه ی زیبا شناسی مطمئن می شود که شما تمامی پروژه های این استودیو را با دقت هرچه تمام، تماشا می کنید.

 

 

7. Xavier Cusso

7

لینک وب سایت : Xavier Cussó

هنرمندی که کار خود را به عنوان کارگردان هنری در استودیو Vasava شروع کرده بود، امروز به عنوان Freelancer (دور کار)، فعال است و با یک وب سایت به عنوان پرتفولیو خودش در این زمینه موفق بوده است. رنگ های بولد و تایپوگرافی هایی شما را مجبور به توجه کردن می کنند، با استفاده از تکنیک Parallax Scrolling، نکات قوت این وب سایت هستند.

 

 

8. Merijn Hoss

8

لینک وب سایت : Merijn Hoss

این وب سایت مدرکی برای این است که، ثابت کند همیشه برای دیده شدن نیاز به وبسایت های شلوغ و پر از انیمیشن نیست. این وب سایت که پورتفولیو Merjin Hoss، -تصویر ساز- است، از روش های سنتی تری برای دیده شدن استفاده کرده است. در این وب سایت ما پروژه های مختلفی را در پس زمینه ای سفید و ساده با توضیحی کوتاه و خلاصه درباره ی پروژه ها میبینیم.

 

 

9. RoAndCo

9

لینک وب سایت : RoAndCo

وب سایت RoAndCo که در شهر نیویورک (New York) شکل گرفته است، استودیو طراحی و برندینگ و کاگردان امور هنری است. این استودیو توسط Roanne Adams خلق شده است، که در وب سایتی که برای پورتفولیو استودیو آنها ساخته شده است ما می توانیم در صفحه ای Split-Screen پروژه های مختلف را رصد کنیم. یکی از بهترین ویژگی های این وب سایت، لذت استفاده از آن در مرورگر های کامپیوتری (Browser) و همچنین موبایل ها، است.

 

 

10. Leslie David

10

لینک وب سایت : Leslie David

طراح، تصویر ساز، و کارگردان هنری Leslie David پورتفولیو ای زیبا با حال و هوای پاریسی که مخصوص هنرمندان فرانسوی است، خلق کرده است. در این وب سایت از GIF های ثابت و متحرک استفاده شده است تا هنر Leslie را بولد تر و زیبا تر نشان دهد.

 

 

مثال هایی هایی که با یکدیگر مشاهده کردیم، از بهترین پورتفولیو های سال 2020 بوده اند، که شما می توانید با در نظر گرفتن آنها به عنوان بهترین، از تجربه آن ها استفاده کنید و از خطاهای زیادی بپرهیزید، تا خیلی زود تر به پورتفولیو ایده آل خودتان برسید. در آینده ما مطالب بیشتری را در این زمینه برای شما در نظر گرفته ایم، و لیستی طولانی تر از این وب سایت های چشمگیر و دیدنی را برای شما آماده خواهیم کرد.

 

منبع مطلب : amazing design portfolios to inspire you ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *