ایمپلنت دندان در تهران (+ قیمت)

تعداد بازدید : 1190
قیمت مشاوره ایمپلنت دندان
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

ایمپلنت دندان یک جایگزینی با طول عمر، استحکام و مزایای بسیار زیاد برای دندان های از بین رفته است. در این درمان پایه ای از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار می دهند و همانند ریشه دندان به استخوان فک جوش می خورد. سپس به کمک اباتمنت که یک رابط بین پایه و روکش می باشد، روکش ایمپلنت بر روی آن قرار گرفته است. ایمپلنت دندان با مراقبت های درست می تواند تا مادام العمر برای شما کارایی داشته باشد و در کنار استحکام و زیبایی از تحلیل استخوان و لثه جلوگیری بعمل آورد.

ایمپلنت دندان در تهران

ایمپلنت های دندانی دارای طول عمر و استحکام بسیار بالایی می باشند و انجام ایمپلنت دندان برای شما یک سرمایه گذاری بلند است. همچنین ایمپلنت های دندانی از تحلیل استخوان و لثه جلوگیری می کنند.

در زندگی های امروزه، هزینه و قیمت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و این موضوع راه به انواع درمان ها پیدا کرده است. به همین علت ما در این مقاله می خواهیم قیمت بهترین درمان برای بی دندانی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید تا به طور حدودی از تمامی قیمت های ایمپلنت دندان مطلع شوید.

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت 1402

 

قیمت انواع ایمپلنت

یکی از مزایای بزرگ ایمپلنت دندان تکامل آن است. به صورت ساده می شود گفت این روش درمانی همیشه در حال تغییر است و انواع مختلفی از آن ارائه شده است تا با استفاده از این انواع بتوان تعداد بیماران بیشتری را مورد درمان قرار داد.

قیمت انواع ایمپلنت

باید گفت قیمت انواع ایمپلنت با یکدیگر فرق دارد بنابراین نوع ایمپلنت شما می تواند به صورت مستقیم بر هزینه آن درمان تاثیر بگذارد. در ادامه به بررسی قیمت انواع ایمپلنت ها می پردازیم فقط به یاد داشته باشید که نوع ایمپلنت مناسب خود را باید با توجه به شرایط درمانی تان انتخاب کنید.

 

قیمت ایمپلنت دندان جلو

در واقع قیمت ایمپلنت دندان جلو با دیگر نواحی دهان تفاوتی ندارد اما به علت تاثیر گذاری مستقیم این دندان ها بر روی ظاهر شما توصیه می شود برای ایمپلنت این نواحی از ایمپلنت فوری استفاده کنید یا از روکش های زیرکونیا که دارای زیبایی بیشتری هستند بهرمند شوید.

 

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی

 بیهوشی در ایمپلنت دندان برای بیمارانی استفاده می شود که ترس زیادی از مراحل این درمان دارند. باید گفت انواع متعددی از بیهوشی در ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می گیرد. در نهایت می شود نتیجه گرفت هزینه بیهوشی بر هزینه کلی ایمپلنت دندان اضافه می شود.

 

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از دستگاه های جدیدی استفاده می کنند که به دلیل پیشرفت علم و دانش به وجود آمده اند. به دلیل استفاده از تجهیزات جدید و مدرن در این ایمپلنت، درصد موفقیت آن بسیار بالا رفته است و از طرفی عوارض آن کمتر از دیگر ایمپلنت ها می باشد.در ایمپلنت های دیجیتال پزشک معالج تان باید دارای تخصص بیشتری باشد و از طرفی همانطور که در بالا بیان کردیم از تجیهزات جدیدتری در این درمان استفاده می شود. این موارد باعث شده است تا قیمت ایمپلنت دیجیتال مقداری از دیگر ایمپلنت ها بالاتر برود.

 

قیمت ایمپلنت زیرکونیا

پایه ایمپلنت ها از جنس تیتانیوم ساخته شده اند که زیست سازگاری و مقاوت بالایی دارند. اما در بعضی از موارد مانند وجود حساسیت به فلز بیماران هرگز نمی توانند از این نوع ایمپلنت ها استفاده کنند. تحت این شرایط شما می توانید از ایمپلنت های زیرکونیا استفاده کنید که از متریال سرامیکی ساخته شده اند. ایمپلنت های زیرکونیا دارای زیبایی بیشتری نیز می باشند اما نمی توان آنها را به صورت وسیع در بازارها پیدا کرد. به همین علت نمی توان هزینه دقیق ایمپلنت زیرکونیا را مشخص کرد.

 

قیمت ایمپلنت زیگوماتیک

در بعضی از موارد بیماران دارای تحلیل استخوان شدید در فک بالا می باشند و برای بهره مندی از درمان ایمپلنت باید از درمان های جانبی استفاده کنند. بیمارانی که دارای بی دندانی گسترده در فک بالایی خود هستند و از طرفی دارای تحلیل استخوان شدید می باشند می توانند از ایمپلنت های زیگوماتیک استفاده کنند .در ایمپلنت های زیگوماتیک شما احتیاجی به استفاده از پیوند استخوان نخواهید داشت به همین علت هزینه آن را پرداخت نخواهید کرد. در کل می شود گفت قیمت ایمپلنت زیگوماتیک تفاوت آنچنانی با ایمپلنت های معمولی ندارد و ممکن است در بعضی از موارد مقدار کمی از آنها گران تر باشد.

 

قیمت ایمپلنت  all on 4

یکی دیگر از انواع ایمپلنت دندان all on 4 می باشد. ایمپلنت all on 4 برای کسانی می باشد که تمام دندان های خود را در یک فک یا هر دو فک از دست داده اند. در این درمان پزشک معالج 4 پایه ایمپلنت در هر فک قرار می دهد و سپس یک دست دندان مصنوعی کامل را بر روی آن قرار می دهد.شما با این نوع ایمپلنت بی دندانی کامل خود را در هر فک مورد درمان می توانید قرار دهید. هزینه ایمپلنت all on 4 به برند ایمپلنت مورد استفاده و موارد دیگر بستگی دارد به همین سبب نیز نمی توان برای آن قیمت دقیقی مشخص کرد.

 

قیمت ایمپلنت دندان با لیزر

با پیشرفت علم تجهیزات جدیدی در ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار گرفته شده است که باعث شده درصد موفقیت این درمان افزایش و عوارض آن کاهش پیدا کند. در ایمپلنت دندان با لیزر تجهیزات جدیدی مورد استفاده قرار گرفته می شود اما از طرفی پزشک شما باید مهارت بیشتری هم نیز داشته باشد به همین علت هزینه ایمپلنت دندان با لیزر مقداری بالاتر از دیگر ایمپلنت ها می باشد.

 

قیمت مشاوره ایمپلنت دندان

شما باید قبل از انجام ایمپلنت دندان توسط پزشک متخصص و با تجربه حتما معاینه بشوید و طرح درمان دقیق خود را دریافت کنید. در کلینیک های تخصصی دندان پزشکی مشاوره ایمپلنت به صورت تخصصی و اختصاصی انجام می شود و هزینه ای را برای این مشاوره از شما دریافت نخواهد شد.

قیمت مشاوره ایمپلنت دندان

البته به یاد داشته باشید که پزشک معالج برای معاینه دقیق احتیاح به بعضی از عکس های مخصوص به خود دارد. این عکس ها به پزشکان کمک می کند که وضعیت استخوان فک شما را به دقت بررسی و معاینه کند. هزینه تهیه ی این عکس ها با بیمار می باشد و می توان گفت در هزینه ایمپلنت دندان تاثیر بسیار کمی دارد .انتخاب نادرست دکتر خوب ایمپلنت، می تواند عوارضی چون، عفونت لثه ها پس از ایمپلنت، به خطر افتادن سلامت لثه، فک و استخوان را همراه خود داشته باشد.

مشاوره رایگان کلینیک دندانپزشکی روشا

با توجه به تعداد بالای متخصصان ایمپلنت، پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کمی سخت به نظر می رسد. اینکه چطور بتوانیم بهترین متخصصین ایمپلنت در تهران را پیدا کنیم؟ یا فوق تخصص ایمپلنت باید چه ویژگی هایی را دارا باشد؟ هزینه ایمپلنت دندان در تهران توسط یک متخصص خوب چقدر است؟ پاسخ این سوالات مورد بحث است.

 

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کیست؟

کاشت دندان، فرایندی سخت و پیچیده است که برای گرفتن نتیجه مثبت و رضایت بخش احتیاج به تخصص، مهارت و تجربه بالای بهترین متخصص ایمپلنت را دارد. دندانپزشکان زیادی در تهران در زمینه کاشت و ایمپلنت دندان مشغول به ارائه خدمات هستند، اما نمی شود گفت که تمامی دندانپزشکان می توانند نتیجه رضایت بخشی را برای شما به ارمغان بیاورند.

توصیه می شود برای داشتن یک ایمپلنت عالی و موفق حتما به بهترین متخصصین ایمپلنت در تهران مراجعه کنید. هزینه های ایمپلنت تحت تاثیر عوامل مختلفی هستند. برندهای آمریکایی، آلمانی و کره ای قیمت هایی متفاوتی دارند. از طرفی شرایط استخوان فک و لثه و میزان تجربه و مهارت متخصص ایمپلنت در تعیین قیمت نهایی کاشت دندان تاثیر می گذارد.

 

مراحل قبل از جراحی ایمپلنت دندان

قبل از عمل جراحی ایمپلنت بیمار می بایست مراحل زیر را انجام دهد:

  • مشاوره تخصصی توسط پزشک جهت اطلاع از شرایط ایمپلنت ، هزینه جراحی و پروتز
  • پرونده پزشکی برای شروع رسمی عمل جراحی ایمپلنت ایجاد کنید
  • معاینه لثه توسط پزشک جهت اطلاع از سلامتی لثه و عدم عفونت در لثه توسط پزشک ها
  • تهیه عکس رادیوگرافی ایمپلنت ( CBCT یا DVT ) برای برسی ضخامت استخوان های فک و محل عبور رشته های اعصاب و نکات دیگر نیاز می باشد.
  • نداشتن مشکلی پزشکی خاص مانند بیماری قلب ، فشار خون بالا ، سابقه سکته
  • تعیین زمان و تاریخ شروع جراحی ایمپلنت

 

ایمپلنت یا دندان مصنوعی ؟

برای مقایسه صحیح بین کاشت دندان(implant) و دندان مصنوعی نکات زیر را میتوان مورد بررسی قرار داد :

انتخاب درست بر اساس شرایط بیمار:

 اگر فک بیمار از تراکم استخوانی خوبی برخوردار باشد می شود به عنوان کاندیدای مناسبی جهت کاشت دندان آن را در نظر گرفت و الویت بالاتری نسبت به دندان مصنوعی خواهد داشت.

هزینه :

 هزینه ایمپلنت کلیه دندان ها در مقایسه با دندان مصنوعی بیشتر می باشد اما ویژگی های طبیعی ایمپلنت قابل مقایسه با دندان مصنوعی نمی باشد.

زیبایی :

ایمپلنت زیبایی به نسبت بیشتری قطعا دارد و به صورت ثابت بر روی لثه شما نصب می شود و مانند یک دندان مادر زاد هستند با این تفاوت که بدون خراب شدگی و کرم خوردگی و عصب هستند و یک عمر زندگی لذت بخش را رقم می زنند اما دندان مصنوعی متحرک بوده و جنبه زیبایی ایمپلنت را هرگز ندارد.

رعایت بهداشت :

از جهت رعایت بهداشت فرقی بین ایمپلنت دندان و دندان مصنوعی نیست و در هر دو مسائل نظافت و بهداشت دندان باید که رعایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *