25 حقیقتی که باید درباره شبکه اجتماعی فیس بوک بدانید

تعداد بازدید : 4252
حقایق شبکه اجتماعی فیس بوک
2.4/5 - (5 امتیاز)

شبکه اجتماعی فیس بوک – از آنجایی که فیس بوک شبکه اجتماعی شماره یک جهان است و شما در آنجا با 2.6 میلیارد نفر مشتری بالقوه روبرو هستید، بهتر است اطلاعاتتان را درباره ی آن بیشتر کنید. فیس بوک بسیار بزرگ است و اگر شما قصد بازاریابی برای کسب و کار خودتان را داشته باشید، بستر بسیار مناسبی برایتان خواهد بود. در این مطلب قصد داریم 25 مورد از حقایق شبکه اجتماعی فیس بوک که دانستن آنها برایتان جالب است را ذکر کنیم.

میزان استفاده کشورها از فیس بوک

 

راهنمای بخش های مختلف این مطلب پنهان

1. اولین ایده ی مارک زاکربرگ وب سایتی با نام Facemash بود.

اولین مورد از لیست حقایق شبکه اجتماعی فیس بوک این است که هنگامی که زاکربرگ در دانشگاه هاروارد تحصیل می کرد، ایده ای طراحی وب سایتی را داشت که به کاربران امکان مقایسه چهره ی افراد را بدهد. این پلتفرم باعث میشد که کاربران بتوانند افراد جذاب تر را انتخاب کنند.

جای تعجب نیست که ایده ی وی مدیران هاروارد را تحت تاثیر قرار نداد و علاوه بر خاتمه یافتن پروژه، تهدید به اخراج از دانشگاه شد.

 

2. ایده ی دوم زاکربرگ یک دایرکتوری آنلاین دانشجویی بود.

او نام این فهرست دانشجویی را “Thefacebook” گذاشت و قابلیت هایی که برای افرادی که از این دایرکتوری استفاده می کردند، داشت، عبارت بودند از :

امکان جستجوی اسامی دانشجوهای هاروارد

امکان مشاهده ی هم کلاسی ها در کلاس های متفاوت دانشگاه

پیدا کردن دوستانِ دوستانشان

ایجاد یک شبکه ی اجتماعی

 

اگرچه “Thefacebook” به عنوان یک فهرست اختصاصی برای دانشجویان دانشگاه هاروارد شروع به کار کرد، اما خیلی زود رشد کرد و مناسب حضور افراد 13 سال به بالا گشت.

 

3. اولین سالهای تشکیل، فیس بوک خشن بود.

به محض ایجاد فیس بوک، زاکربرگ خود را درگیر مشکلات قانونی کرد. دانش آموزان همکار او در هاروارد : دیویا نارندرا، کامرون وینکلووس و تایلر وینکلووس به دلیل ادعای سرقت ایده ی آنها، از وی شکایت کردند.

این جنگ به مدت چهار سال ادامه یافت و در پایان مارک زاکربرگ مبلغ 65 میلیون دلار به دیویا نارندرا و برادران وینکلووس پرداخت کرد. او همچنین به عنوان بخشی از تسویه حساب، به آنها سهام فیس بوک اعطا کرد.

 

4. فیس بوک سومین سایت محبوب جهان است.

دو رقیب اول او در این رتبه بندی Google و YouTube هستند.

 

5. 71 درصد آمریکایی ها از فیس بوک استفاده می کنند.

این درصد با توجه به اینکه فقط 38 درصد آمریکایی ها از اینستاگرام استفاده می کنند و تنها 23 درصد از توییتر استفاده می کنند، بسیار زیاد است.

 

6. زنان بیشتر از مردان از فیس بوک استفاده می کنند.

بررسی مرکز تحقیقات پیو نشان داد که 75% از زنان از شبکه اجتماعی فیس بوک استفاده می کنند در حالی که تنها 63% مردان آن را انتخاب می کنند.

استفاده مردان و زنان از فیس بوک

 

7. کاربران فیس بوک، 250 میلیارد عکس بارگذاری کرده اند.

این بدان معناست که روزانه 350 میلیون عکس در شبکه اجتماعی فیس بوک آپلود می شود !

 

8. نسل قدیمی در فیس بوک مورد توجه بیشتری قرار می گیرند.

در سال  2015، 71 درصد از نوجوانان آمریکایی از فیس بوک استفاده می کردند که امروز این تعداد به 51 درصد کاهش یافته است. از طرف دیگر، سالمندان رشد بسیار سریعی در این شبکه اجتماعی داشته اند. در سال 2019 میزان استفاده از Baby Boomer به 60% رسید.

 

9. فیس بوک در مناطق روستایی فوق العاده محبوب است.

از هر چهار کاربر آمریکایی شبکه اجتماعی فیس بوک، سه نفر در مناطق شهری زندگی می کنند. اما این بدان معنی نیست که فیس بوک در مناطق روستایی محبوب نیست. در حقیقت 66% از بزرگسالان آمریکایی در مناطق روستایی از Facebook استفاده می کنند. این آمار برای یوتوب 64% و برای پینترست 26% است.

 

10. ایالات متحده کمترین مخاطبان فیس بوک در جهان را تشکیل می دهد.

اکثر کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک در خارج از ایالات متحده و کانادا زندگی می کنند.

زمان استفاده روزانه از فیس بوک

 

11. آسیا و اقیانوس آرام 38% از کاربران فعال فیس بوک را تشکیل می دهد.

اندونزی، هند و فیلیپین کشورهایی هستند که بیشترین رشد را در حساب کاربری فیس بوک دارند و هند با 260 میلیون نفر، بیشترین تعداد کاربر در شبکه اجتماعی فیس بوک را دارد.

میزان استفاده کشورها از فیس بوک

 

12. فقط نیمی از کاربران فیس بوک به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

بیش از نیمی از حساب های فیس بوک به زبانی غیر از انگلیسی تنظیم شده است. چیزی که استفاده ی فیس بوک را خیلی راحت کرده است، این است که این شرکت بیش از 100 زبان را پشتیبانی می کند.

 

13. 98% افراد در فیس بوک از موبایل استفاده می کنند.

در آوریل سال 2020، بیش از 98% از حسابهای کاربری فعال در سراسر جهان از طریق انواع تلفن های همراه به این شبکه ی اجتماعی دسترسی داشتند. بیشترین درصد استفاده از تلفن همراه برای حضور در فیس بوک نیز در آفریقا است.

 

14. تفاوت بین کاربران فیس بوک محافظه کار و لیبرال، 1% است.

35% از کاربران فیس بوک محافظه کار، 34% لیبرال و 29% اعتدال دارند.

 

15. بیشترین فعالیت در فیس بوک 8 صبح و 10 شب است.

اگر یک تاجر یا بازاریاب هستند و می خواهید در Facebook تبلیغ کنید، بهتر است تبلیغاتتان را در این ساعت ها به کاربران نمایش دهید.

 

16. 88% از کاربران فیس بوک برای ارتباط با خانواده و دوستان خود یک حساب کاربری ایجاد کرده اند.

انواع کاربران فیس بوک

 

17. سه چهارم کاربران فیس بوک، به صورت روزانه به سایت مراجعه می کنند.

طبق تحقیقات Pew (پیو)، 51% گزارش دادند که بیش از یک بار در روز از این سایت بازدید می کنند. این یعنی اینکه فرصت های بسیار زیادی برای رسیدن شما به مخاطبانتان در شبکه اجتماعی فیس بوک وجود دارد.

 

18. میانگین زمانی که مردم به صورت روزانه در فیس بوک حضور دارند 58 دقیقه می باشد.

58 دقیقه زمانی طولانی است، اما به این معنی نیست که کاربران پنج دقیقه از وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل هر پست در فیدهای خود می کنند. در حقیقت هر کاربر فقط 1.7 ثانیه از وقتش را صرف مطالعه ی محتوا و پست های منتشر شده می کند. پس اگر قصد بازاریابی و تبلیغات در این شبکه را دارید، بدانید که شما فقط 1.7 ثانیه فرصت دارید تا نظر کاربران را جلب کنید.

 

19. فیس بوک یک بستر محبوب برای بازاریابان است.

86.3% بازاریابان از Facebook برای تبلیغ برندها استفاده می کنند. دانستن این دست از حقایق فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی، می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را با استفاده از آنها رونق دهید.

 

20. کاربران فیس بوک برای دریافت تخفیفات و پیشنهادهای ویژه فقط یک برند را فالو می کنند.

39% از کاربران به طور فعال از برندها و مارک هایی که فالو کردند، هدایا، مسابقات و پیشنهادات را دریافت می کنند.

ارائه یک پیشنهاد و تخفیف خاص و یا ارائه مطالب با کیفیت، راهی عالی برای رشد و نگه داشتن مخاطبانتان است.

 

21. فیس بوک به شما این امکان را می دهد تا افرادی که درخواست فالو توسط شما را حذف کرده اند یا نادیده گرفته اند را ببینید.

انجام این کار آسان است، بر روی درخواستهای دوستی که دریافت کرده اید کلیک کنید و “مشاهده همه” را انتخاب کنید. بالاتر از بخشی که “افرادی که ممکن است بشناسید” را نمایش می دهد، بر روی مشاهده درخواست های ارسال شده کلیک کنید. لیستی از افرادی را مشاهده می کنید که درخواست دوستی شما را نادیده گرفته یا حذف کرده اند.

 

22. شما می توانید پست های مورد علاقه تان را ذخیره کنید.

حتما برایتان پیش آمده که مطلبی در فیس بوک توجهتان را جلب کند ولی فرصت مطالعه ی آن در لحظه را نداشته باشید. با این قابلیت فیس بوک می توانید آن را سیو کنید و در آینده مطالعه کنید.

ذخیره پست ها در فیس بوک

 

23. می توانید یک کپی از همه ی فعالیت هایی که تا کنون انجام داده اید را در فیس بوک دانلود کنید.

تمام کاری که برای دانلود فعالیت های گذشته تان باید انجام دهید این است که به بخش تنظیمات رفته و سپس به بخش اطلاعات شبکه اجتماعی فیس بوک خود بروید و در آنجا سوابقتان را دانلود کنید. این سوابق شامل پستهایی که به اشتراک گذاشته اید، آرشیو چت های پیشین و به معنای واقعی کلمه، هر کاری که در فیس بوک انجام داده اید، است. یکی از جالبترین حقایق فیس بوک !

 

24. می توانید دریافت اطلاعیه ی تولد دوستانتان را متوقف کنید.

به بخش تنظیمات بروید و روی اعلان ها کلیک کنید، تا زمانی که دکمه روشن / خاموش اطلاعیه های تولد دوستان را پیدا کنید، به پایین صفحه اسکرول کنید.

 

25. می توانید ببینید که چه مقدار زمان را در شبکه اجتماعی فیس بوک می گذرانید.

بر روی منوی More کلیک کنید، سپس به قسمت تنظیمات و حریم خصوصی بروید. در آن بخش می توانید مدت زمانی که در فیس بوک سپری کرده اید را مشاهده نمایید.

 

یادگیری حقایق شبکه اجتماعی فیس بوک، فقط یک مطلب سرگرم کننده نیست. اگر بازاریاب هستید و قصد فروش محصولاتتان را دارید، باید هر چیزی که لازم است درباره ی این شبکه ی اجتماعی بدانید را بلد باشید.

 

 

منبع مطلب : Facebook Facts: 25 Things You Need to Know نوشته شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *