مخفی کردن تعداد لایک اینستاگرام و فیس بوک امکان پذیر شد

تعداد بازدید : 2797
مخفی کردن تعداد لایک اینستاگرام و فیس بوک
5/5 - (2 امتیاز)

مخفی کردن تعداد لایک شبکه های اجتماعی – 12 ساعت پیش این خبر منتشر شد که کاربران فیس بوک و اینستاگرام می توانند تعداد لایک های پست های خود را پنهان کنند. این کار باعث می شود تا کاربران میزان لایک هر پست را از کاربران دیگری که وارد صفحه ی آنها می شوند و یا کاربرانی که پست ها را در اکسپلورر دنبال می کنند، مخفی کنند. مخفی کردن تعداد لایک می تواند باعث پر کار تر شدن کاربرانی شود که مخاطبان زیادی ندارند.

فیس بوک می گوید مخفی کردن تعداد لایک پست ها، باعث می شود تا کاربران به جای توجه به میزان لایک های دریافتی، بر روی تولید محتواهای قوی و تصاویر و ویدیوهای بهتری تمرکز کنند و درگیر اعداد و ارقام نشوند. همچنین بازدیدکنندگان هر پست به جای لایک کردن آن، بر روی اشتراک گذاری محتوا با دیگران، تمرکز می کنند.

این قابلیت در هفته ی آینده در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

 

چگونه تعداد لایک پست اینستاگرام و فیس بوک را مخفی کنیم ؟

چگونه تعداد لایک پست اینستاگرام و فیس بوک را مخفی کنیم

کاربران می توانند هم تعداد لایک پست جدیدی که قصد انتشارش را دارند را ببندند و هم تعداد لایک تمام پست هایی که تا به حال منتشر کرده اند را.

 

برای مخفی کردن تعداد لایک و تعداد ویو برای همه ی پست های اینستاگرام باید به مسیر :

Settings > Advanced Settings > Hide Like and View Counts

 

لازم به ذکر است که تصمیم برای مخفی کردن تعداد ویو ویدیوها یا لایک پست ها دائمی نیست و می توانید در صورت تمایل، این قابلیت مخفی شدن را برای پست های جدید یا حتی پست های قدیمی خود، غیرفعال کنید.

و مورد مهم دیگر اینکه، شما همیشه به تعداد لایک ها و مشاهده ها دسترسی دارید، حتی اگر از دید دیگران پنهان باشد.

مخفی کردن تعداد لایک اینستاگرام

 

آیا این قابلیت برای اینستاگرام و فیس بوک جدید است ؟

فیس بوک و اینستاگرام چندین آزمایش در سال های اخیر انجام داده اند و به شیوه های مختلف، تعداد لایک ها و ویو ها را مخفی کرده اند. اما مشکلی که قبلا وجود داشت، این بود که کاربران هیچ کنترلی بر مخفی بودن یا نمایش موارد لایک شده نداشتند که منجر به نا امیدی افرادی میشد که این اطلاعات برایشان مهم بود.

 

فیس بوک می گوید :

ما مخفی کردن تعداد لایک ها را مورد آزمایش قرار دادیم تا ببینیم تجربه ی کاربرانمان چطور است. آنچه از مردم و متخصصان شنیدیم این بود که مشاهده نکردن تعداد لایک ها برای برخی مفید و برخی برخی دیگر آزار دهنده بود. خصوصا به این دلیل که مردم از تعداد لایک ها استفاده می کنند تا متوجه شوند چه چیزهایی برای فالوورهایشان محبوب و پر طرفدار است. پس تصمیم گرفتیم فعال کردن یا نکردن این قابلیت را به خود کاربران بسپاریم.

 

اهمیت مخفی کردن تعداد لایک در شبکه های اجتماعی

اهمیت مخفی کردن تعداد لایک در شبکه های اجتماعی

مخفی کردن تعداد لایک در اینستاگرام و فیس بوک اهمیت زیادی در بهبود روحیه و رفتار کاربران این شبکه‌ های اجتماعی دارد. با مخفی کردن تعداد لایک، کاربران دچار رقابت و فشار اجتماعی کمتری خواهند شد، زیرا این امکان به آن‌ ها داده نمی‌ شود که تعداد لایک‌ های خود را با دیگران مقایسه کنند.

این اقدام باعث می‌ شود که کاربران بیشتر به محتوای خود تمرکز کنند و به جای تلاش برای جلب توجه با تعداد لایک‌ ها، به ارائه محتوای ارزشمندتر و ارتباط معنی‌ دارتر با دنبال‌ کنندگانشان بپردازند.

علاوه بر این، مخفی کردن تعداد لایک می‌ تواند به بهبود روان‌ شناسی کاربران کمک کند. در جوامع مجازی، تعداد لایک‌ ها ممکن است به عنوان یک اندازه‌ گیری برای ارزش و قابلیت قبول محتوا تلقی شود و این می‌ تواند به تضاد و استرس درونی در کاربران منجر شود. با مخفی کردن تعداد لایک، کاربران مجبور به توجه بیشتر به ارزش محتوایی که ارائه می‌ دهند و کیفیت ارتباطاتشان با دنبال‌ کنندگانشان خواهند شد، که این می‌ تواند به بهبود روحیه و خودکارآمدی آن‌ ها کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *