ساخت ویدیوهای یوتیوب که تبلیغات بیشتری دریافت می کنند

تعداد بازدید : 3414
ساخت ویدیوهای یوتیوب که تبلیغات بیشتری دریافت می کنند
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

در این مطلب قصد داریم در مورد ساخت ویدیوهای یوتیوب که تبلیغات بیشتری دریافت می کنند صحبت کنیم. همانطور که می دانید در چند سال اخیر، کاربران ایرانی زیادی بر روی پلتفرم یوتیوب (YouTube) به صورت حرفه ای در حال فعالیت و تولید محتوای ویدیویی هستند.

جدا از جذابیت های تولید محتوا، ساخت ویدیوهای یوتیوب به شما کمک می کند تا درآمد زایی خوبی از این پلتفرم داشته باشید.

یوتیوب دستورالعمل های زیادی برای یوتیوبر ها ( افرادی که در یوتیوب ویدیو می سازند ) ارائه کرده است تا آنها را راهنمایی کند چطور علاوه بر ساخت ویدیوهای یوتیوب خوب از نظر محتوایی؛ ویدیوهایی بسازند که از نظر دریافت تبلیغات نیز با ارزش باشند.

در ادامه قصد داریم مهمترین پرسش و پاسخ های کاربران در مورد انواع ساخت ویدیوهای یوتیوب را با هم مرور کنیم.

 

محتوای خطرناک یوتیوب

محتوای خطرناک یوتیوب چیست ؟

در دستورالعمل های یوتیوب آمده است که از محتواهای خطرناک نمی توان کسب درآمد کرد و در صورتی که محتوای خطرناک بسازید، نمی توانید تبلیغاتی بر روی ویدیوی خود نمایش دهید. حال این سوال پیش می آید که محتوایی برای تبلیغات بیش از حد خطرناک تلقی می شود ؟

محتواهای ویدیویی یوتیوب می توانند یک عنصر خطرناک و در عین حال ارزشمند باشند. به عنوان مثال، یک آموزش جوشکاری به دلیل اینکه از تجهیزات خطرناک استفاده می کند، یک آموزش خطرناک اما در عین حال مفید است که مردم می توانند از آن استفاده کنند و یاد بگیرند.

باید این را بدانید که محتوای خطرناک تا زمانی قابل قبول تلقی می شود که شامل صحنه های صدمه و ناراحتی به دیگران نباشد.

 

یوتیوب در این باره می گوید :

اگر آموزشی را آماده می کنید که در آن در حال جوشکاری بر روی یک فلز هستید و در عین حال از وسایل محافظ استفاده می کنید، 100% ویدیوی شما می تواند درآمد زایی داشته باشد و نماد زرد یوتیوب را دریافت نمی کند. اما اگر یک ویدیوی جوشکاری را ساخته اید که در آن شخصی انگشت دست خود را زخمی کرده یا در اثر جراحت در کارگاه دچار خونریزی شده است، واجد شرایط نماد سبز یوتیوب نیستید و نماد زرد دریافت می کنید.

پس تا زمانی که هیچ کس در ویدیوی شما آسیب نبیند یا در معرض آسیب مستقیم قرار نگیرد، شما می توانید روی ویدیوهای خود، تبلیغات دریافت کنید.

 

محتوای جنجالی یوتیوب

محتوای جنجالی یوتیوب چیست ؟

چگونه یوتیوبرهایی که ساخت ویدیوهای یوتیوب را با محتوای جنجالی و بحث برانگیز انجام می دهند می توانند ویدیوهای خود را برای تبلیغ کنندگان مناسب نگه دارند ؟

 

یوتیوب در مورد محتوای جنجالی و بحث برانگیز می گوید :

مسائل جنجالی و بحث برانگیز، به موضوعاتی اشاره می کنند که ممکن است برای کاربران نگران کننده باشد و اغلب نتیجه تراژدی های انسانی است. این خط مشی برای محتواهایی که کاملا تفسیری باشند و حتی فاقد تصاویر هم باشند، اعمال می شود.

 

در بیشتر موارد، محتواهای پیرامون موضوعات جنجالی نمی توانند درآمد زایی کنند. اما با این حال یک استثنا هم وجود دارد. محتواهایی که از اقدامات خطرناک حمایت می کنند معمولا قابلیت دریافت تبلیغات را دارند.

به عنوان مثال، ویدیویی که از حیوان آزاری حمایت می کند، تا زمانی که توسط فیلم بردار، عملی انجام نشود، می تواند درآمد زایی داشته باشد (نظر نویسنده : واقعا متاسفیم که یوتیوب چنین قانون اشتباهی داره !!)

همچنین محتواهایی که در هر حوزه ای شامل تجربیات شخصی هستند، تبلیغات محدودی دریافت می کند. اما اگر درباره موضوعی ویدیو می سازید که موضوعات را از منظر شخص ثالث گزارش می دهید، درآمد کامل را کسب می کنید.

 

تضمین کاربر در یوتیوب

تضمین کاربر

یوتیوب در جریان بارگذاری ویدیو، طی یک فرآیند ساده، پرسشنامه ای را در اختیار سازنده ویدیو قرار می دهد که از او می خواهد دستورالعمل های یوتیوب را مرور کنند و بگویند که ویدیویی که ساخته اند از همه ی قوانین یوتیوب پیروی می کند یا خیر. اگر کاربر تایید کند که ویدیوی او، از قوانین یوتیوب پیروی می کند، بلافاصله بعد از آپلود شدن ویدیو، تبلیغات بر روی ویدیوی او فعال می شود.

البته این را در نظر بگیرید که با همه ی این ها، یوتیوب مجددا همه ی ویدیوها را بررسی و بازبینی می کند و اگر شما به اشتباه یا به دروغ، محتوای ویدیوی خود را تایید کرده باشید، امتیاز منفی از این پلتفرم دریافت می کنید.

 

محتوای سلاح گرم یوتیوب

محتوای سلاح گرم در ساخت ویدیوهای یوتیوب

YouTube قوانین سختگیرانه ای در مورد محتواهای مربوط به سلاح های گرم دارد. در واقع باید بدانید که از هر ویدیویی که شامل خرید، فروش یا استفاده از اسلحه می شود، نمی توانید درآمد کسب کنید.

حتی جالب است بدانید که فیلم هایی که مربوط به طراحی و تولید قطعات تفنگ با چاپ سه بعدی هستند هم، نمی توانند تبلیغ دریافت کنند.

 

در این باره، یوتیوب می گوید :

محتوای متمرکز بر فروش، مونتاژ، سوء استفاده از سلاح گرم واقعی یا جعلی، برای تبلیغات مناسب نیستند.

 

البته لازم است این را بدانید که در صورتی که سلاح گرم در دست نگه داشته شده باشد، یا در جیب یا کیف دیگران باشد، مجاز است. نمونه بارز این امر، کانال های خبری هستند که کلیپ هایی در مورد محافظانی که سلاح گرم دارند، منتشر می کنند.

در واقع ساخت ویدیوهای یوتیوب که مربوط به سلاح گرم هستند، تا زمانی که خشونت وجود نداشته باشد، برای تبلیغات مناسب است.

 

 

منبع مطلب : How to Make YouTube Videos More Advertiser Friendly نوشته شده توسط ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *