حذف قابلیت فلیت توییتر 9 ماه پس از راه اندازی

تعداد بازدید : 2890
حذف قابلیت فلیت توییتر 9 ماه پس از راه اندازی
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

فلیت توییتر چیست؟ قابلیت فلیت (Fleets) توییتر که 9 ماه پیش بر روی این پلتفرم راه اندازی شد، مشابه قابلیت استوری اینستاگرام است. کاربران این شبکه ی اجتماعی با استفاده از این قابلیت می توانند اقدام به قرار دادن فیلم، عکس و یا به اشتراک گذاری توییت ها، نمایند و این فلیت ها پس از 24 ساعت به صورت خودکار حذف خواهند شد.

روز گذشته توییتر اعلام کرد که پس از 9 ماه از راه اندازی این قابلیت، قصد دارد آن را حذف کند. این شرکت اعلام کرد که این ویژگی، آن چیزی که امیدوار بودند محقق کند را محقق نکرده است. قابلیت فلیت توییتر از تاریخ 3 آگوست دیگر در دسترس کاربران نخواهد بود.

توییتر قابلیت را فلیت را برای این راه اندازی کرد که با توجه به ماهیت عمر کوتاه آن، بتواند افراد بیشتری را به پیوستن به گفتگو و ارتباط با یکدیگر ترغیب کند. به عبارت دیگر، توییتر می خواست میزان قابل توجهی از افزایش فعالیت را در کاربران جدید و کاربران قدیمی مشاهده کند.

قابلیت فلیت توییتر

 

توییتر می گوید :

فلیت ها هیچ کدام از اهداف ما را محقق نکردند. ما آن را به عنوان قابلیتی زود گذر ( با توجه به حذف شدن آن پس از 24 ساعت ) ایجاد کردیم تا مردم افکار زودگذر خود را به اشتراک بگذارند و دلیلی باشد تا به راحتی با یکدیگر به بهانه فلیت ها گفتگو کنند.

همچنین یکی دیگر از اهداف ما این بود که برخی از اضطراب های کاربرانمان که مانع از توییت کردن آنها می شود را رفع کنیم. اما افرادی که بیشتر از آن استفاده می کنند کاربران قدیمی ما هستند که قبلا هم فعالیت زیادی داشته اند و از فلیت ها برای تقویت و بیشتر دیده شدن توییت های خود استفاده می کنند.

 

 

توییتر از قابلیت فلیت چه چیزهایی یاد گرفت ؟

توییتر از قابلیت فلیت

در ادامه توییتر اعلام کرد که آزمایش کردن فلیت ضرری برایشان نداشته و از آن درس های زیادی آموخته که در آینده برای ساخت قابلیت های بهتر و قوی تر استفاده می کند.

قابلیت فلیت به توییتر نشان داد که مردم از به اشتراک گذاشتن رسانه، مانند فیلم و عکس در این پلتفرم لذت می برند.

همچنین با استفاده از فلیت ها برای اولین بار تبلیغات تمام صفحه و با قالب عمودی را آزمایش کردند. که این شرکت می تواند از این آموخته ها برای آگاهی از توسعه محصولات تبلیغاتی در آینده استفاده کند.

 

 

بعد از 3 آگوست چه اتفاقی برای فلیت توییتر می افتد ؟

پس از سوم آگوست 2021، زمانی که قابلیت Fleet توییتر حذف شود، با Spaces جایگزین خواهد شد. همچنین توییتر اعلام کرد که پس از این تلاش می کند قابلیت های بیشتری را امتحان کند که کاربران بیشتری را به مشارکت و ارتباط با یکدیگر ترغیب کند.

 

دلیل اصلی حذف فلیت توییتر

دلیل اصلی حذف فلیت توییتر

حذف فلیت توییتر در سال 2020 به دلیل مواجهه با فشارهای متعدد از سوی افراد، سیاستمداران و فعالان حقوق بشر به ویژه در زمینه ترویج محتوای مخرب، تبعیض زنجیره‌ ای و نقض حقوق بشر اتخاذ شد.

توییتر از ابتدا به دنبال ایجاد یک محیط امن و متعادل برای کاربران خود بوده است، اما تحت فشار افزایشی از طرف کاربران و رسانه‌ ها برای مقابله با محتوای مخرب و نقض حقوق بشر، تصمیم به حذف فلیت گرفته و این امکان را از بین برده است. 

این تصمیم حذف فلیت توییتر یکی از گام‌ های توییتر در راستای بهبود ایمنی و حفظ حقوق بشر در فضای آنلاین بوده و امیدوار است که باعث بهبود کیفیت محتوا و کاهش پراکندگی محتوای مخرب در این پلتفرم شود.

اما به دلایل مختلف، این مسئله هیچوقت بازگو نشد و به این صورت مطرح شد که به دلیل عدم استقبال قابلیت فلیت توییتر حذف شده است.

 

 

منبع مطلب : Twitter Ends Fleets 9 Months After Launch نوشته شده توسط ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *