تغییر نام کانال یوتیوب بدون تغییر نام اکانت گوگل

تعداد بازدید : 3560
تغییر نام کانال یوتیوب بدون تغییر نام اکانت گوگل
5/5 - (1 امتیاز)

تغییر نام کانال یوتیوب یکی از مواردی است که کاربران بسیاری با آن مشکل دارند. احتمالا اگر قصد فعالیت در یوتیوب را داشته اید، متوجه شده اید که زمانی که نام کانال (Channel) خود و همینطور تصویر آن را تغییر دهید، به صورت خودکار بر روی اکانت گوگل شما نیز اعمال می شود و اگر وارد جی میل خود شده باشید و قصد ارسال ایمیل به شخصی را داشته باشید، نام و تصویر پروفایل، یوتیوب خود را در آنجا می بینید.

در آپدیت اخیر یوتیوب این مسئله برطرف شده است و شما می توانید نام و تصویر کانال یوتیوب خود را تغییر دهید، بدون آنکه دخالتی بر روی اکانت گوگل شما داشته باشد.

اگر متوجه منظور ما نشده اید باید بگوییم که مثلا شما می خواهید نام کانال یوتیوب خود را “آموزش زبان انگلیسی فوری” بگذارید و لوگویی به این نام را برای کانال خود قرار دهید و می خواهید نام و اکانت گوگل شما ( که بر روی همه ی سرویس های گوگل اعمال می شود ) به نام خود شما و مثلا Arash Khalaj باشد.

در گذشته امکان تغییر نام کانال یوتیوب به این روش وجود نداشت، اما الان به سادگی می توانید این کار را انجام دهید.

 

نحوه تغییر نام کانال YouTube

نحوه تغییر نام کانال YouTube

این تغییرات از طریق YouTube Studio از طریق کامپیوتر یا موبایل قابل انجام دادن هستند.

 

تغییر نام کانال یوتیوب در کامپیوتر :

 • وارد YouTube Studio شوید.
 • از منوی سمت چپ، Customization و سپس Basic info را انتخاب کنید.
 • برای به روز رسانی نام کانال خود، بر روی Edit کلیک کنید.
 • مشخصات و نام کانال خود را وارد کنید.
 • روی Publish کلیک کنید.

 

تغییر نام کانال یوتیوب در موبایل :

 • اپلیکیشن YouTube را باز کنید.
 • روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید.
 • روی کانال خود ضربه بزنید.
 • در گوشه سمت راست صفحه کانال، روی Setting ضربه بزنید.
 • در کنار نام خود، روی Edit ضربه بزنید.
 • نام چنل یوتیوب خود را به روز کنید و روی آیکون تایید، ضربه بزنید.

 

جالب است که صفحه راهنمای YouTube هنوز اطلاعات خود را به روز نکرده است تا بگوید بدون تغییر نام اکانت های گوگل، می توانید تغییر نام کانال یوتیوب خود را انجام دهید. این را در نظر داشته باشید که نام کانال یوتیوب را در هر 90 روز، سه بار می توانید تغییر دهید.

 

 

توضیح مهم برای کانال های وریفای شده یوتیوب (Verified YouTube Channels)

کانال های وریفای شده یوتیوب

اگر شما یک کانال وریفای شده در یوتیوب دارید، باید بدانید که در صورت تغییر نام کانال یوتیوب خود، آیکون وریفای را از دست می دهید. این کار برای جلوگیری از جعل هویت کانال های یوتیوب از کانال های دیگر انجام شده است.

به طور مثال اگر یک کانال وریفای شده ای وجود داشته باشد و بتواند نام خود را به “CNN” که یک خبرگزاری معتبر است تغییر دهد و آیکون وریفای را همچنان داشته باشد، می تواند اقدام به انتشار اخبار جعلی کند و مشکل ساز شود.

البته ممکن است اگر چنل تایید شده ای در یوتیوب دارید، پس از تغییر نام، بتوانید دوباره آیکون وریفای خود را پس بگیرید، ولی باید خطرات این کار را در نظر داشته باشید.

 

 

چگونه آدرس کانال یوتیوب را تغییر دهیم ؟

چگونه آدرس کانال یوتیوب را تغییر دهیم ؟

تغییر نام کانال یوتیوب، باعث تغییر آدرس (URL) کانال نمی شود. البته یوتیوب به کاربران خود اجازه می دهد تا URL سفارشی برای کانال خود قرار دهند و می توانند سالی 3 بار این URL را تغییر دهند.

سفارشی سازی آدرس کانال یوتیوب به این صورت است که یوتیوب به کاربران اجازه می دهد تا از بین URL های پیشنهادی، یک مورد را انتخاب کنند. این پیشنهاد آدرس ها مواردی شبیه به نام کانال یوتیوب هستند. این کار برای این انجام شده است تا کاربران از ساخت URL های گمراه کننده برای کانال خود، بپرهیزند.

 

 

منبع مطلب : YouTube Channels Can Change Their Name Without Affecting Their Google Account نوشته شده توسط ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *