14 سایت انتخاب ترکیب رنگ آنلاین

تعداد بازدید : 4643
14 سایت انتخاب ترکیب رنگ آنلاین
3.6/5 - (12 امتیاز)

ابزارهای انتخاب رنگ به طراحان گرافیک و طراحان وب کمک می کند تا مهمترین بخش کار خود، یعنی رنگ را به بهترین نحو انتخاب کنند. رنگ هایی که ما برای پروژه های خود انتخاب می کنیم، می تواند تاثیر روانی بسیاری بر روی افرادی که آنها را مشاهده می کنند، داشته باشد؛ بنابراین مهم است که ما از پس انتخاب رنگ به درستی برآییم. در این مطلب می خواهیم 14 سایت مفید برای انتخاب ترکیب رنگ آنلاین را به شما معرفی کنیم.

به طور مثال، رنگ قرمز به طور کلی به عنوان رنگی با انرژی بالا در نظر گرفته می شود، در حالی که رنگ آبی بیانگر آرامش است. حال تصور کنید شما قصد انجام یک پروژه طراحی گرافیک یا طراحی وب سایت برای یک فروشگاه اسباب بازی کودکان و یک شرکت حقوقی را دارید. به احتمال زیاد برای فروشگاه اسباب بازی از رنگ های روشن و کنتراست بالا استفاده می کنید و برای شرکت حقوقی از رنگ های آبی و خاکستری خنثی.

اما از کجا بدانیم کدام رنگ ها مکمل یکدیگر هستند و برای استفاده در کنار یکدیگر مناسب هستند ؟ خوشبختانه برای تهیه یک پالت رنگ درست، نیاز نیست در تئوری رنگ ها استاد باشیم. در این مطلب ما 14 ابزار آنلاین برای انتخاب رنگ، ترکیب رنگ، رنگ های مکمل و هر چیزی که نیاز است شما یک پالت رنگی قوی داشته باشید را معرفی می کنیم.

از این ابزارها می توانید برای طراحی گرافیکی خود استفاده کنید و یا اگر قصد طراحی سایت دارید، این رنگ ها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین گزینه ها را کنار هم گردآوری کنید.

 

بهترین ابزارهای ترکیب رنگ آنلاین

1. HueSnap

HueSnap

این ابزار ترکیب رنگ، برای استفاده در موبایل طراحی شده است و شما می توانید پالت هایی که نظرتان جلب کرده است را ذخیره کنید و یا با همکاران یا مشتریان خود به اشتراک بگذارید. این ابزار به شما کمک می کند رنگ های مکمل و ترکیبی را به بهترین شکل انتخاب کنید.

مشاهده وب سایت

 

 

2. Khroma

Khroma

ابزار Khroma از هوش مصنوعی برای پیشنهاد رنگ هایی که شما دوست دارید و یا مناسب کارتان است استفاده می کند. این ابزار کمک می کند تا ترکیب رنگ های اصلی را به راحتی مرور و با یگدیگر مقایسه کنید. شما به الگوریتم هوش مصنوعی این وب سایت آموزش می دهید تا مانند مغز شما عمل کند. به این صورت که 50 رنگ مورد علاقه ی خود را انتخاب می کنید و Khroma بیش از صدها هزار رنگ مشابه مد نظر شما را با یکدیگر ترکیب می کند.

مشاهده وب سایت

 

 

3. Coolors.co

Coolors.co

Coolors ابزار متنوعی برای تنظیم پالت های رنگی مد نظر شما را ارائه می هد. این ابزار به شما کمک می کند تا بتوانید ترکیب رنگی که ایجاد کرده اید را به راحتی در مانیتور، تبلت و موبایل مشاهده کنید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید. همچنین می توانید خلاقیت های رنگی که توسط سایر کاربران این وب سایت بوجود آمده است را به سادگی مشاهده و ذخیره کنید.

یکی از نکات قوت مهم این ابزار ترکیب رنگ آنلاین این است که دارای پلاگین های زیادی برای فتوشاپ، ایلاستریتور، ایندیزان و حتی یک اکستنشن برای گوگل کروم است. این یعنی به سادگی در هر جایی که دوست دارید می توانید ابزار رنگی مد نظرتان را داشته باشید.

مشاهده وب سایت

 

 

4. Adobe Color CC

Adobe Color CC

ابزار رایگان ادوبی کالر یکی از بهترین ابزارهای انتخاب رنگ است. با استفاده از این ابزار نه تنها می توانید پالت های رنگی مد نظر خود را ایجاد کنید، بلکه می توانید بین پالت هایی که دیگران ایجاد کرده اند هم جستجو کنید. شما می توانید با این ابزار یک رنگ را انتخاب کنید و قوانین رنگی مد نظر خودتان را وضع کنید. مثلا فقط رنگ های مکمل، رنگ های تک، سایه های رنگی و … را انتخاب کنید.

یکی از ویژگی های جدید این ابزار این است که به شما می گوید رنگ هایی که انتخاب کرده اید، برای افراد کور رنگ مناسب است یا خیر.

مشاهده وب سایت

 

 

5. Colordot

Colordot

ابزار انتخاب رنگ Colordot که توسط Hailpixel توسعه یافته است یک ابزار رایگان ترکیب رنگ آنلاین فوق العاده برای ساخت پالت های رنگی است و شما با استفاده از حرکات ساده ماوس، می توانید رنگ ها را انتخاب و ذخیره کنید. حتی یک اپلیکیشن برای iOS وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که با استفاده از دوربین گوشی خود، بتوانید از رنگ های مد نظرتان استفاده کنید.

مشاهده وب سایت

 

 

6. Eggradients

Eggradients

ابزار انتخاب رنگ Eggradients ایده های بسیاری برای گردینت های زیبا به شما می دهد و هر گردینت در پیش نمایش خود به شکل یک تخم مرغ نمایش داده می شود، دقیقا مانند نام این ابزار.

مشاهده وب سایت

 

 

7. 147 Colors

147 Colors

این ابزار رایگان ترکیب رنگ آنلاین، شامل رنگ های استاندارد CSS است. وقتی شما قصد طراحی یک وب سایت و استفاده از رنگ ها در کدهای CSS وب سایت دارید، استفاده از رنگ های استاندارد و نام آنها می تواند کار شما را بسیار راحت تر کند.

مشاهده وب سایت

 

 

8. Canva Color Palette Generator

Canva Color Palette Generator

اگر به دنبال ایجاد یک پالت رنگ بر اساس یک تصویر خاص هستید، می توانید از این ابزار کارآمد استفاده کنید. نحوه ی کار به این صورت است که شما یک تصویر را آپلود می کنید و نرم افزار، یک پالت از پنج رنگ اصلی موجود در تصویر را به شما نشان می دهد. حال می توانید روی رنگ هایی که دوست دارید کلیک کنید و مقدار HEX آن را کپی کنید.

مشاهده وب سایت

 

 

9. Material Design Palette

Material Design Palette

با استفاده از این ابزار آنلاین ترکیب رنگ می توانید دو رنگ را انتخاب کنید، سپس آن دو رنگ به یک پالت رنگ کامل تبدیل می شوند و پیش نمایش آن به شما نشان داده می شود. همچنین با استفاده از این ابزار می توانید، سایه های مختلف رنگ را به همراه مقادیر HEX آنها مشاهده کنید.

مشاهده وب سایت

 

 

10. ColourCode

ColourCode

با استفاده از این ابزار انتخاب رنگ آنلاین می توانید پالت های رنگ را با فرمت های LESS، SCSS یا PNG ذخیره نموده و اکسپورت بگیرید. این ابزار دسته بندی های مختلفی را برای ساخت پالت به شما معرفی می کند، دسته هایی مانند آنالوگ، تریاد، تک رنگ، نور تک رنگ و غیره.

مشاهده وب سایت

 

 

11. Color Calculator

Color Calculator

با استفاده از این ابزار محاسبه گر رنگ، شما گزینه رنگ و هماهنگی رنگ را انتخاب می کنید و نتایج رنگ پیشنهادی خود را دریافت می کنید. در این وب سایت جزئیات مربوط به تئوری رنگ و ارتباط آن با انتخاب رنگ شما را بیان می کند.

مشاهده وب سایت

 

 

12. HTML Color Code

HTML Color Code

این وب سایت مجموعه ای برجسته و رایگان از ابزارهای Dixon & Moe است که شامل یک انتخاب گر رنگی عمیق با توضیحات فراوان درباره قوانین و روانشناسی رنگ است. همچنین شامل مجموعه ای نمودارهای رنگی مختلف و لیستی از نامها و کدهای استاندارد رنگ ها در HTML است.

مشاهده وب سایت

 

 

13. W3Schools: Colors Tutorial

W3Schools: Colors Tutorial

اگر به دنبال یک راه حل همه کاره هستید که شامل راهنمای رنگ ها و ابزار انتخاب رنگ گوناگون است، آموزش های W3Schools را از دست ندهید. در این وب سایت نه تنها می توانید در مورد تئوری رنگ، نمودارهای رنگ و انواع رنگ آمیزی اطلاعات کسب کنید، بلکه می توانید از ابزارهای مبدل رنگ آن به سادگی استفاده کنید. با استفاده از این ابزار ترکیب رنگ آنلاین می توانید هر رنگی را به کدهای HEX، HSL، RGB و همینطور HWB و CMYK تبدیل کنید.

مشاهده وب سایت

 

 

14. Digital Color Meter (Mac)

Digital Color Meter (Mac)

ابزارهای ترکیب رنگ آنلاین این وب سایت، به شما این امکان را می دهد تا رنگ ها را از صفحه خود استخراج کنید. با استفاده از ابزار اندازه گیری دیجیتال داخلی آن، می توانید از هر جای صفحه خود رنگی را که مد نظرتان است دریافت کنید و سپس مقادیر آن رنگ را به صورت اعشاری، هگزادسیمال و یا درصد به دست آورید.

مشاهده وب سایت

 

 

منبع مطلب : The 14 best colour tools for web designers in 2021 ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *