لوگوی آموزش روشا

8 ترند جدید طراحی لوگو در سال 2020

امسال، سال طلوع یک دهه ی جدید است و ترند های جدید طراحی لوگو کاملا در مرکز توجه هستند. بیشترین ترند ها ترکیبی از استایل های قدیمی و جدید با یکدیگر هستند. امسال قرار است که ما تعداد زیادی از استایل های قدیمی را به عنوان ترندهای جدید ببینیم. برای مثال : استایل های کروم ( Chrome )، استایل های نئون که حال و هوای دهه ی 80 میلادی را دارد، یا طراحی های سیاه و سفید که کاملا از دهه ی 30 میلادی الهام گرفته است. در کنار آنها ترند هایی مانند گرادینت های 3 بعدی و انیمیشن های پیچیده نیز روی بورس هستند.

پس با ما همراه باشید تا ترند های جدیدی که در طراحی لوگو وجود دارد را، بشناسیم.

 

برترین و محبوب ترین ترندهای جدید لوگو :

1- گرادینت های 3 بعدی
2- طراحی الهام گرفته شده از دهه ی 80 میلادی
3- لوگو های خام و ناکامل
4- لوگوهایی با خط های شدیدا باریک
5- لوگوهای وینتیج ( Vintage ) کارتونی، برگرفته از دهه ی 30 میلادی
6- لوگو های چند لایه که با یکدیگر تداخل دارند ( Overlapping )
7- انیمیشن های پیچیده
8- تایپوگرافی های شجاعانه

 

1. گرادینت های 3 بعدی

یکی از ترند های جدید ترکیب ترند 3 بعدی با ترند لوگوهای گرادینت دار است. این ترکیب مناسب برای استفاده کردن در تلفن های هوشمند است. گرادینت ها روش بسیار خوبی برای تبدیل کردن یک گروه رنگی به یک طیف دینامیکی از رنگ که انرژی و احساس زیادی دارد، هستند. طراح ها جدیدا از گرادینت ها استفاده می کنند تا توهم عمق و 3 بعدی بودن را به بیننده القا کنند.

ترند طراحی لوگو

طراحی شده توسط artsigma

 

● طراح آرت سیگما ( artsigma ) می گوید :
” من فکر می کنم که گرادینت های Tapered در سال های آینده زیاد استفاده شوند. آنها به طراح اجازه می دهند تا پروژه های ساده را به پروژه های سطح بالاتری تبدیل کند. “

گرادینت های 3 بعدی ممکن است در چاپ و تکثیر مشکل ساز باشند، اما برای نمایش در مانیتورهای دیجیتال عالی هستند. به همین دلیل محبوبیت این استایل بیشتر میان برند هایی است که نیاز به تکثیر و چاپ لوگوی خود ندارند.

Logo design by goopanic

Logo design by goopanic

Logo design by Milos Subotic

Logo design by Milos Subotic

Logo design by Simina Sirbu

Logo design by Simina Sirbu

Logo design by Creative Spirit

Logo design by Creative Spirit

Logo design by Ian Douglas

Logo design by Ian Douglas

Logo design by Arthean

Logo design by Arthean

 

 

2. طراحی الهام گرفته شده از دهه ی 80 میلادی

ترند های قدیمی همیشه بعد از یک دوره به سر زبان ها باز می گردند و از ترند های قدیمی به ترند های جدید تبدیل می شوند. الان ما در دوره ای هستیم که طراحی ها و ترند های دهه ی 80 میلادی دوباره ما بین طراح ها محبوب شده است.

● طراح ” Bo-rad ” می گوید :
“تقاضای زیادی برای زیبایی شناسی دهه 1980 وجود دارد. میراث دهه ی 80 زنده خواهد ماند به این دلیل که مردم دوباره به جمع آوری و کلکسیون کردن کالاهایی مانند وینیل، نوار کاست ها، بازی های کامپیوتری آرکید و … ، روی آورده اند. “

Viet Huynh.

Viet Huynh

BeeDigitalMedia.

BeeDigitalMedia

minimalexa.

minimalexa

 giyan

giyan

محبوبیت لوگوهایی که از سبک ها و ترند های قدیمی استفاده می کنند، به این دلیل است که حس نوستالژیک و خاطره انگیز بودن را به بیننده القا می کنند. برخی از لوگو ها از آیتم هایی استفاده کردند که فقط در آن سال ها موجود بوده است، مانند لوگوی پایین که ” جوی استیک ” در طراحی آن استفاده شده است.

برخی دیگر از طراحان از المان ها و ترند های دوره ی 80 میلادی استفاده می کنند تا حس و حال آن زمان را در طراحی خود زنده کنند، مانند لوگویی که طراحی به نام ” GV ” برای ” LI Mowz ” طراحی کرده است.

bo_rad

bo_rad

GV

GV

McKmedia

McKmedia

 

 

3. لوگو های خام و کامل نشده

کنار لوگو های 3 بعدی و گرادینت، استایلی برای طراحی لوگو وجود دارد که با غرور با دست طراحی شده است. این ترند دقیق بودن و کامل بودن در طراحی لوگو که فقط از طریق برنامه های کامپیوتری ممکن است را نقض می کند و ما را به زمان کاغذ و خودکار میبرد، زمانی که عدم تقارن، خط های نامساوی و تکنیک هایی برای سایه زدن وجود داشت.

دقیقا مانند دیگر ترند های جدید، لوگو های خام و ناکامل نیز در حال صعود کردن و محبوبیت بیشتر هستند. همانطور که برند ها خلق و خوی خانگی بودن و ارگانیک بودن می گیرند، این ترند در طراحی لوگو نیز محبوب تر می شود.

● طراح ” Mky ” می گوید :
” این متعجب کننده است که در این دنیای دیجیتال مردم به دنبال چیزی می گردند که بیشتر به ارگانیک بودن و دست  ساز بودن، نزدیک باشد؟ طراح ها مرتبا به دنبال هل دادن مرز ها هستند و راه های جدید را کاوش می کنند تا چیزی را به دست آورند که قبلا انجام نشده است. “

subtropica

subtropica

 anastas

anastas

با وجود تمام انتخاب های دیجیتالی و کاملی که وجود دارد، مردم میل شدید به لوگوهای خام و ناکامل دارند. برند ها می توانند از رخ لوگوهایی که با دست کشیده شده اند استفاده کنند تا اعتبار و شخصیتی از خود را را به کاربران خود القا کنند که آنها می خواهند.

“Hennig Bo” این موضوع را به صورت تصویری در لوگویی که برای ” Mutiny Recordings ” طراحی کرده است، بیانگر است. همچنین طراح ” Anastas ” با استفاده از قلم توپ برجسته توانسته است بافتی را در لوگوی ” La Pecorella Nera ” ایجاد کن که شدیدا دوست داشتنی است.

 

Aldo.44

Aldo.44

Henning Bo

Henning Bo

 Dusan Klepic DK™

Dusan Klepic DK™

 

 

4. لوگوهایی با خط های شدیدا باریک

در سال 2020، تاثیر رسانه ی دیجیتال در طراحی لوگو بیشتر از هروقت دیگری است. این ترند نیز از رسانه ی دیجیتال تاثیر زیادی گرفته است و دلیل وجود این ترند، رسانه های دیجیتال هستند.

این لوگو ها به دلیل سطح بالای جزئیاتشان، بسیار پیچیده هستند. یک استایل و سبک کاملا جدید که قواعد کلاسیک در طراحی لوگو مانند سادگی و قابلیت انتشار را پشت سر می گذارد. امروزه که برند ها می توانند به صورت آنلاین وجود داشته باشند، لوگو ها دیگر محدود به تکثیر و چاپ نیستند.

● ” Jack Begosian ” طراح سطح بالا در وب سایت 99Designs، می گوید :
” این طراحی ظاهری مدرن، و شبیه به آینده دارد که احساسی اسرار آمیز در آن نهفته است. این خطوط فقط در رسانه های دیجیتال قابل نمایش هستند و به نحوی دوره ی چاپخانه ها پشت سر گذاشتند. “

Behance

Behance

Jack Begosian

Jack Begosian

undrthespellofmars

undrthespellofmars

Pixeleiderdown

Pixeleiderdown

لوگو هایی با خطوط های شدیدا باریک، بدون کمک کامپیوتر در مرحله ی اجرای آن غیر ممکن است، شاید این دلیل محبوبیت این سبک در برند های مربوط تکنولوژی باشد. این استایل نمایانگر پیشرفت تکنولوژی است.

 

 

5. لوگوهای وینتیج ( Vintage ) کارتونی، برگرفته از دهه ی 30 میلادی

مانند ترند دهه ی 80 میلادی که بالاتر خواندیم، این نیز یکی دیگر از ترند های نوستالژیک لیست ما است، اما با استایلی کاملا متفاوت.

● طراح ” EARCH ” می گوید :
” در سال 2020، ظاهر کارتونی شبیه به دهه ی 30 میلادی پتانسیل صعود را دارد. استایل های Vintage، دست ساز، با دست کشیده شده و Line-art نیز جزئی از ترند های سال 2020 خواهند بود. “

در دنیایی که همه چیز با سرعت تغییر می کند و همه چیز دیجیتالی شده است، مردم بیشتر از هر وقتی به دنبال ظاهری آشنا هستند. سادگی و قابل ستایش بودن استایل های دهه ی 30 میلادی دقیقا این احساس مردم را برمی انگیزد. – با توجه به حرف های طراحان و برند ها –

Shawn Dickinson

Shawn Dickinson

McBess

McBess

EARCH

EARCH

Super Saiyan

Super Saiyan

● طراح ” Vaneltia ” می گوید :
” لوگوهای مصور بسیار موثر تر با مشتریان ارتباط برقرار می کنند. “

در سال 2020 بیشتر منتظر دیدن طراحی های الهام گرفته شده از دهه ی 30 میلادی باشید، به این دلیل که این استایل ارتباط خیلی عمیق تر و احساسی تری با مشتری خواهد گرفت .

Fafahrd Deustua

Fafahrd Deustua

Soroosh Kh

Soroosh Kh

Alan Oronoz

Alan Oronoz

al54

al54

 

 

6. لوگوهای چند لایه که با یکدیگر تداخل دارند ( Overlapping )

جدیدا، لوگو های از حالت فلت دیزاین ( Flat Design ) نیز خارج شده اند و می بینیم که در طراحی آنها از لایه های رنگی زیادی استفاده شده است. با استفاده از این ترند طراحان از بعد فلت دیزاین و سمی فلت دیزاین ( Semi Flat Design ) خارج شده اند و لوگو های خود را به بعد بیشتری خلق می کنند.

Dribble

Dribble

 Arthean

Arthean

برای مثال به لوگوی ” Oshen ” طراحی شده توسط ” Arthean ” توجه کنید. لوگو ساخته شده از تعدادی دایره کوچک افست شده میان یک دایره ی بزرگ تر است. لیرینگ و شیدینگ ( Layering and Shading ) این دایره ها را به موج تبدیل کرده است. افکت 3 بعدی بودن و روی هم قرار گرفتن این المان ها و اضافه کردن سایه ها، باعث شده است حس واقعی بودن در این لوگو زیاد باشد، به طوری که بیننده حس می کند می تواند با دست این لایه ها را لمس کند!

Ian Douglas

Ian Douglas

Knightmare

Knightmare

Fulcro

Fulcro

TRAX

TRAX

milan artworks

milan artworks

Vi.

 

Vi.

bo_rad

bo_rad

لایه ها و تداخل داشتن آنها با یکدیگر ترندی است که چشم را مجبور به دقت بیشتری به طراحی لوگو می کند.

 

 

7. انیمیشن های پیچیده

لوگو های انیمیت شده و متحرک چیزه جدیدی نیستند، اما امروزه طراحان آنها را پیچیده تر از قبل طراحی می کنند، و این موضوع جذابیت آنها را نیز چندین برابر کرده است، همچنین کارآمد بودن آنها برای برند ها و اعتماد برند ها به آنها نیز افزایش یافته است. یکی از چیزهایی که لوگو های متحرک را محبوب تر از قبل کرده است ترکیب انیمیشن 2 بعدی و 3 بعدی در طراحی آن است.

در گذشته، لوگو های انیمیت شده بسیار ساده بودند و مسیر ساده ای را طی می کردند. اما با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت طراحان این لوگو ها بسیار هنری تر و پر جزئیات تر طراحی می شوند. این لوگو های انیمیت شده تلاش دارند تا داستانی را برای بیننده توضیح دهند.

zixi

با داشتن جزئیات زیاد برای دیدن، بیننده معمولا زمان بیشتری را صرف نگاه کردن به این استایل از لوگو ها می کند و پتانسیل این وجود دارد که هر دفعه که لوگو موشن را تماشا می کند چیزه جدیدی در آن بیابد که برای او جذاب باشد.

● طراح ” ananana14 ” می گوید :
” طرح های حاوی عناصر متحرک سال آینده بسیار زیاد خواهد بود. وقتی عنصری برای حرکت استراتژیک داشته باشید ، طبیعتاً توجه کاربر را به خود جلب خواهد کرد. به علاوه ، این بسیار سرگرم کننده است. “

همچنین شما لوگو موشن هایی خواهید دید که با توجه به کاربرد آنها در جاهای مختلف ورژن ها و نسخه های مختلفی از آنها نیز وجود دارد. و این ترند نیز ادامه دار خواهد بود. در واقع این ترند به تازگی محبوب شده است، به این دلیل که برند ها امروزه باید لوگو ی خود را برای فضای آنلاین و آفلاین آماده کنند، که این موضوع چالش برانگیز است و استفاده از نسخه های مختلف یک لوگو می تواند راه حلی برای این چالش باشد.

 

 

8. تایپوگرافی های شجاعانه

در سال 2020، ما استفاده ی خیلی عاقلانه تر و خلاقانه تر در طراحی لوگو را شاهد خواهیم بود. به جای اینکه فونت ها فقط وسیله ای باشند برای اعلام کردن نام برند مد نظر، همچنین می توانند پیامبر احساسات برند و کاربر نیز باشند.

● طراح ” goopanic ” می گوید :
” تایپوگرافی عجیب در لوگو ها، ترند بزرگی است. امروزه به دلیل نیاز به نشان دادن شخصیت یک برند و منحصر به فرد بودن آن ، تقاضای زیادی برای این نوع فونت ها وجود دارد. “

goopanic

finalidea

oftheFOREST

oftheFOREST

Mky

Mky

extrafin

extrafin

Mky

Mky

GREAT

GREAT

aleT

aleT

راه های زیادی برای تغییر دادن تایپوگرافی ها وجود دارد، مانند ” distressing ” ، ” inverting ” ، و ” mirroring “. یا می تواند از فونت هایی استفاده کرد که می تواند آنها را به نوی تغییر داد برای مثال به طراحی ” aleT ” توجه کنید، که چطور تایپوگرافی خود را تبدیل به یک گربه کرده است. راه های زیادی برای ایجاد کردن تایپوگرافی های عجیب وجود دارد، اما چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که لوگوی شما نهایتا باید قابل خواندن باشد.

 

آیا شما برای این ترند های جدید آماده هستید؟

دهه ی جدید و ترند های طراحی جدید. این ترند ها در طراحی لوگو، مواردی هستند که دوره جدیدی از طراحی را شروع می کنند، فقط زمان می گوید که همه آنها در کجا سقوط می کنند. اما تا آن زمان ما مشتاقیم تا طراحی های جدید در این زمینه را ببینیم.

 

 

منبع مطلب : 8 inspiring logo design trends for 2020 نوشته شده توسط 99designs Team  ترجمه شده توسط آموزش روشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

×

با ما صحبت کنید

بر روی نام پشتیبان روشا کلیک نمایید، اگر بر روی سیستم خود نرم افزار واتس اپ را داشته باشید، مستقیما به ما پیام ارسال می کنید.

× در واتس اپ با ما گفتگو کنید
0