فعال شدن لایک استوری اینستاگرام

تعداد بازدید : 3617
فعال شدن لایک استوری اینستاگرام
3.5/5 - (4 امتیاز)

یکی از خبرهای جالب مرتبط با شبکه های اجتماعی این هفته، فعال شدن لایک استوری اینستاگرام بود. اینستاگرام اعلام کرد که قابلیت لایک را در استوری ها فعال می کند تا کاربران از این طریق برای ابراز احساسات مثبت خود نسبت به محتواهای دیگران اقدام کنند.

این روش باعث می شوند که کابران برای قدردانی از یک استوری، به جای ارسال دایرکت و یا ارسال استیکر، از قابلیت لایک استوری استفاده کنند.

لایک کردن استوری های اینستاگرام

آدام موسری، مدیر اینستاگرام، در یک اطلاعیه رسمی گفت که این ویژگی برای این راه اندازی می شوند که بخش دایرکت کاربران، دیگر با ارسال استیکر و لایک پُر نشود و این اقدام در واقع تلاشی برای پاکسازی صندوق ورودی دایرکت کاربران است. پیش از این، برای تعامل با یک استوری در اینستاگرام، باید یک کامنت می نوشتید یا یکی از استیکر های آماده را استفاده می کردید. اما با فعال شدن این قابلیت، می توانید لایک بزنید.

در حالی که قابلیت لایک استوری اینستاگرام، با دکمه ی لایک پست ها یکسان به نظر می رسد، اما تفاوت های عمده ای بین لایک استوری اینستاگرام و پست های اینستاگرام وجود دارد.

 

 

نحوه کار لایک استوری اینستاگرام

لایک استوری اینستاگرام

پس از فعال شدن قابلیت لایک استوری اینستاگرام، یک آیکون قلب در زیر استوری ها اضافه می شود که کاربران با زدن روی آن، می توانند از استوری ها قدردانی کنند و با آنها تعامل داشته باشند. این لایک ها توسط دیگران قابل مشاهده نیست و فقط شخص استوری کننده، به صورت دستی می تواند آنها را مشاهده کند.

برای مشاهده ی لایک های استوری باید وارد بخش “viewer sheet” یا همان جایی که که می روید تا ببینید چه افرادی استوری شما را دیده اند، شوید. در آن بخش شما هم می توانید ببینید چه کسانی استوری های شما را دیده اند و چه کسانی هم آن را لایک کرده اند.

لازم به ذکر است که زمانی که کاربران استوری های شما را لایک می کنند هیچ پیام یا نوتیفیکیشنی برای شما ارسال نمی شود و تنها با مراجعه به بخشی که در بالا گفته شد، می توانید به میزان لایک ها دسترسی داشته باشید. همچنین دیگران به هیچ وجه دسترسی ای به بخش لایک های استوری شما نخواهند داشت.

این را هم فراموش نکنید که لایک های استوری شما به مدت 24 ساعت قابل مشاهده هستند و پس از حذف شدن استوری، دیگر نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

همچنین آدام موسری، مدیر اینستاگرام، به صراحت صحبتی در مورد اینکه لایک استوری اینستاگرام تاثیر الگوریتمی برای یک پیج خواهد داشت یا خیر نیز صحبتی نکرده است. بنابراین معلوم نیست که استوری هایی که لایک های زیادی دریافت می کنند وارد Explore (اکسپلور اینستاگرام) می شوند یا خیر.

در حالی که هر چقدر لایک پست اینستاگرام بیشتر باشد قطعا تاثیر الگوریتمی برای نمایش پست در اکسپلور دارد.

 

چگونه لایک استوری اینستاگرام را فعال کنیم؟

چگونه لایک استوری اینستاگرام را فعال کنیم؟

تقریبا تمام قابلیت های جدیدی که برای شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام منتشر می شوند، نیازی به فعال سازی ندارند و توسط خود اینستاگرام برای شما فعال می شود. اما فعال شدن این قابلیت ها منوط به اولویت هایی است که توسط شبکه های اجتماعی در نظر گرفته می شود.

به طور مثال، اینستاگرام تصمیم می گیرد یک قابلیت جدیدی راه اندازی کند و آن را برای مردم یکی از شهرهای آمریکا در دسترس قرار می دهد و بعد کم کم دسترسی آن را به شهرهای دیگر و کشورهای دیگر می دهد.

در صورتی که لایک استوری اینستاگرام برای شما فعال نیست، ابتدا اینستاگرام را در گوشی خود آپدیت کنید و بعد وارد یکی از استوری های مخاطبین خود شوید. در صورتی که یک قلب کوچک را در پایین استوری و کنار باکسی که برای نوشتن کامنت است را مشاهده نمودید، یعنی این قابلیت برای شما فعال شده است.

در صورتی که اینستاگرام در گوشی شما آپدیت بود و هنوز لایک استوری را مشاهده نمی کردید، یعنی این قابلیت هنوز برای شما فعال نشده است و شما هم تنها راهی که پیش رویتان است صبر کردن.

 

 

منبع مطلب : Instagram Enables Likes On Stories نوشته شده توسط ترجمه و اصلاح توسط آموزش روشا

2 پاسخ

    1. سلام

      ببینید بسیاری از قابلیت هایی که در شبکه های اجتماعی لانچ میشه، در یک بازه ای فقط برای یک سری کاربران خاص فعال میشه و نظرسنجی و بازخورد گیری میشه ازشون و اگر اون قابلیت واقعا مفید باشه به اپلیکیشن اضافه میشه. البته بسیاری از قابلیت هایی که به اپلیکیشن ها اضافه میشن هم بعد از یه مدت حذف میشن، چون واقعا بی کاربرد هستن. این قابلیت هم ممکنه چنین سرانجامی داشته باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *